Перейти к содержанию

Осінь-зима 2010/2011


Sergiy

Рекомендуемые сообщения

Ну ці також не живі. По іронії долі вони полізли в самий "суровий" вулик. Сімї сильні, самі за себе можуть постояти. Але за 50 років вперше бачу такого Бражника.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Здається, у цих комах медом живляться дорослі крилаті особини, що не так страшно

Та й поїдають вони не так вже і багато. Їм також треба жити на цьому світі :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я вот делаю совсем наоборот. Нижний леток пчелы не защищают практически. Поэтому его закрываю полностью.

Бортник у Вас здається багатокорпусники на 150? Чи це Ви пишете про дадани?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бортник у Вас здається багатокорпусники на 150? Чи це Ви пишете про дадани?

Еще не все многокорпусники, даданов осталось еще штук пять, именно о них я и говорил. Хотя в многокорпусных система примерно та же.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

[ А я вот делаю совсем наоборот. Нижний леток пчелы не защищают практически. Поэтому его закрываю полностью.
а на зиму открываете или так и оставляете закрытыми???
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а на зиму открываете или так и оставляете закрытыми???

Тут на форуме, да и в других местах, я писал о том, что зимую с настежь открытыми летками, всеми.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В цей час верхні закриваю а нижні залишаю на прохід двох бджол

Я теж так роблю і як що сунеться оса а бо крадійка, вони захищають вічко
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

як підготувати до зими слабку сімейку? (4р) скільки треба дати корму? вони ж від переробки спрацьовуються...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бортник у Вас здається багатокорпусники на 150? Чи це Ви пишете про дадани?

Еще не все многокорпусники, даданов осталось еще штук пять, именно о них я и говорил. Хотя в многокорпусных система примерно та же.
Скажите пожалуста,если сейчас поставить второй корпус с маломедными розпечатанными рамками,пчелы заберут мед в гнездо?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скажите пожалуста,если сейчас поставить второй корпус с маломедными розпечатанными рамками,пчелы заберут мед в гнездо?

Если рамки взбрызнуть теплой водичкой, то заберут, я думаю. Особенно если гнездо и надставку разделить пленкой, в которой сделать отверстие для прохода пчел, диаметром миллиметров 30.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

як підготувати до зими слабку сімейку? (4р) скільки треба дати корму? вони ж від переробки спрацьовуються...

спрацюються точно.... тому треба брати повномедні з сильних сімей та садити зимувати через перегородку до такої ж слабкої сімейки, або до сильної
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На вихідних перевіряв наявність кормів. Одна сім"я потягнула маточники - десь штук шість. Посіву нема. Маточники вже на виході, одного розкрив, подивився. Цікаво, чи має молода матка шанс? Не хочеться цю сім"ю втрачати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи можна при температурі 15-16 градусів,як зараз,лізти в вулик і скорочувати гнізда? Цього року запізнився з скороченням гнізд і загодівлею.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи можна при температурі 15-16 градусів,як зараз,лізти в вулик і скорочувати гнізда? Цього року запізнився з скороченням гнізд і загодівлею.
А что мешает? Хотя сокращение проводят при последней качке, а формируют на зиму когда выйдет расплод.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Качав мед 20 серпня і було багато розплоду і бджіл .А бджоли злі тепер і недають щоб оглянути рамки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а качати ще непізно?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На вихідних перевіряв наявність кормів. Одна сім"я потягнула маточники - десь штук шість. Посіву нема. Маточники вже на виході, одного розкрив, подивився. Цікаво, чи має молода матка шанс? Не хочеться цю сім"ю втрачати.
А чому втрачати? :blink: Правда молода матка має мiзер шансiв.Вже немає трутня,та +25 :IMHO1: Об*єднайте з меншою сiм*єю.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Качав мед 20 серпня і було багато розплоду і бджіл .А бджоли злі тепер і недають щоб оглянути рамки.
Єврокостюм(200грн) та рукавички з латекса i ВПЕРЕД :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а качати ще непізно?
Залиште бджолам на зимiвлю кормiв i качайте хоч до весни :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а качати ще непізно?

А чи не холодно? А чи дадуть при такій температурі та дощі залізти до середини? Ну і нарешті: якщо сім"я сильна, то можна ризикнути і одразу ж загодувати (літрів по 6-ь). Хоча багато бджоли і відійде, то все одно частина залишиться в зиму. А от для сімей середньої сили це вже буде важко пережити. Можна сказати, що вони балансуватимуть на межі виживання. За слабкі не згадую.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

бджоли мосово несуть пилок з амброзії , пилку на ній повно аж обсипається як доторкнешся . розвелась ця зараза раніше не росла вона внас, але бджолі мабуть по кайфу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скажите пожалуста,если сейчас поставить второй корпус с маломедными розпечатанными рамками,пчелы заберут мед в гнездо?

Если рамки взбрызнуть теплой водичкой, то заберут, я думаю. Особенно если гнездо и надставку разделить пленкой, в которой сделать отверстие для прохода пчел, диаметром миллиметров 30.
Корпус з маломедними вниз треба ставити. Бджоли мед завжди догори несуть...
Чи можна при температурі 15-16 градусів,як зараз,лізти в вулик і скорочувати гнізда?
При потребі в вулик можна лізти поки бджоли не в клубі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скажите пожалуста,если сейчас поставить второй корпус с маломедными розпечатанными рамками,пчелы заберут мед в гнездо?

Если рамки взбрызнуть теплой водичкой, то заберут, я думаю. Особенно если гнездо и надставку разделить пленкой, в которой сделать отверстие для прохода пчел, диаметром миллиметров 30.
Корпус з маломедними вниз треба ставити. Бджоли мед завжди догори несуть...
Чи можна при температурі 15-16 градусів,як зараз,лізти в вулик і скорочувати гнізда?
При потребі в вулик можна лізти поки бджоли не в клубі.
Перепрошую,забрали маломеднi вниз,аж засвистiло :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перепрошую,забрали маломеднi вниз,аж засвистiло ay.gif

Значить пусто було в гнізді... :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цього року запізнився з скороченням гнізд і загодівлею.
Минулого року викачував 2 вересня - але тоді погода була тепла, сонячна, цього року 25 серпня відкачав, скоротив гнізда, на другий день по-маленьку почав кормити, зараз вже на половині загодівлі, дощі падають, холодно (+8 - +15, вночі до +5 опускалось). В Польщі 31 серпня сніг випав, тепер з погодою важко вгадати :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...