Jump to content

Як і коли підставляти вощину ?

Recommended Posts

Порада початківцям.

Все залежить виключно від конкретної погодної ситуації і сили бджолосім"ї . А решта усе -- то непотрібне бла-бла ! Сильному бджолопакету при підтримаючому взятку я зразу ставлю дві вощини - одну у центр гнізда, а іншу збоку і поступово добавляю їх із розвитком і освоєнням. Тільки й тут поспішати не варто. Якщо поставите всередину -- після відтягування стільника, що станеться дуже швидко у сильній сім"ї -- матка цей стільник зразу ж засіє, якщо це не під час ГВ ( головного взятку, при якому бджоли можуть відбудований стільник залити принесеним нектаром ) і він почнеться використовуватися як розплідний. Це після виходу першої партії розплоду зробить стільник міцним при відкачуванні. Коли ж вощину поставити крайньою, її найчастіше почне сім"я використовувати як медовий стільник і при відкачуванні він може пошкодитися. А слабенькі бджолопакети ліпше не купляти й не створювати собі проблем -- дорожче вийде. А увесь "секрет" успішного пасічництва - у створюванні сильних сімей із хорошими продуктивними матками ! До цього я прийшов за довгі роки мого спілкування з бджолами. Нинішнього року, якщо я не помиляюся, має бути мій вже 56-й сезон самостійного пасічникування.yougotthis

• Like 3

Питання завдав мені початківець і він був не один за цей місяць. Тому й вирішив відкрити цю тему.

• Like 1

2 години тому, ДобровоЛ сказав:

Нинішнього року, якщо я не помиляюся, має бути мій вже 56-й сезон самостійного пасічникування.yougotthis

їдете додому?

• Like 2
  • Haha 3

6 часов назад, ДобровоЛ сказал:

має бути мій вже 56-й сезон самостійного пасічникування.

Сезон 2023 сюди врахований?

• Like 1

2 хвилини тому, Гурович сказав:

Аякже. Бджоли самостійно ж пасічникували.

• Haha 7

25.01.2024 в 12:54, gardener сказав:

їдете додому?

Як казала одна переросла дівиця : І хочеться, і колиться та мама не велить... Не буду загадувати наперед...:IMHO:

• Haha 1

25.01.2024 в 17:04, gardener сказав:

Аякже. Бджоли самостійно ж пасічникували.

А я в травні цілий місяць же був в Україні. Он майже закінчив був нову плиту отоплювально-варочну підключати до лежанки й грубки. Та трохи не встиг. Глина першої укладки мала була підсохнути перед продовженням. А часу було облаль.  Але по три вощинки в середину через один стільник все ж встиг поставити у нижні корпуси.:ay:

• Like 1
  • Victory 1

25.01.2024 в 17:01, Гурович сказав:

А я в травні цілий місяць же був в Україні. І по три вощинки в середину через один стільник все ж встиг поставити у нижні корпуси.:ay: То , думаю, теж залік. Йде ж експеримент по самостійному виживання бджолородин. Як мені повідомили хлопці, що після мене переглянули й обробили один раз біпіном (новою формою його) перед зимою, кордован (у мене була одна сім"я на пробу) забив медом три корпуси 230 і відлетів на багатші села. Кліщ та й  вощинки з десяток треба було б у червні їм підставити...:dntknw:

• Like 1
  • Victory 2