Перейти к содержанию

Як врятувати повністю ослаблену сім'ю?


Len Don

Рекомендуемые сообщения

Питання то не моє.

 Як спасти зараз повністю ослаблену сім'ю ? - запитав мене один початківець з нашого села.

У нього на разі дві сім'ї дійшли до двох-трьох десяток бджіл і маток. Це все наслідки цієї затяжної холодіни.:IMHO:

Питання постало перед ним - що з ними робити? У кого яка думка з цього приводу?:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Моя думка - підсилити молодою бджолою, якщо є такі сім'ї, які можна "обідрати". :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Len Don сказав:

Моя думка - підсилити молодою бджолою, якщо є такі сім'ї, які можна "обідрати". :IMHO:

А чи варто? Якщо є донори, то це зараз робиться просто: натрушуєте бджіл припустимо в сито,  потрусить ним, щоб злетіла стара бджола і на прилітку підсилюючої сімейки поставте приставку і натрусіть на неї  цю бджолу. Можна легенько щіткою чи димом підганяти їх до льотка. Як тільки бджоли всядуться й приймуть матку і їх буде достатньо, щоб обсісти повністю хоч один стільник, можна їм підставити рамку розплоду на виході, забезпечити кормом і добре утеплити. Якщо у них була рамка з відкритим розплодом її ліпше переставити в сильну сім'ю . Це як один з варіантів.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, ДобровоЛ сказал:

А чи варто? Якщо є донори, то це зараз робиться просто: натрушуєте бджіл припустимо в сито,  потрусить ним, щоб злетіла стара бджола і на прилітку підсилюючої сімейки поставте приставку і натрусіть на неї  цю бджолу. Можна легенько щіткою чи димом підганяти їх до льотка. Як тільки бджоли всядуться й приймуть матку і їх буде достатньо, щоб обсісти повністю хоч один стільник, можна їм підставити рамку розплоду на виході, забезпечити кормом і добре утеплити. Якщо у них була рамка з відкритим розплодом її ліпше переставити в сильну сім'ю . Це як один з варіантів.:IMHO:

       А чи є смисл возитися з цим ?:ah:  Якщо у вас не більше десятка сімей - то так. Але я б , мабуть, ліпше слабачків з'єднав би, а коли наростилися б сильні сім'ї, зробив би збірний відводок.  :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, dacha сказав:

      Але я б , мабуть, ліпше слабачків з'єднав би, 

І з двох слабачків залишиться один:IMHO:

  • Подобається 3
  • Дякую 1
  • Ха-Ха 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо матки чогось варті - трохи підсилити молодою бджолою і посадити в нуклеус. Потім можна ті  нуклеуси приєднати до зроблених відводків  від сильних сімей ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Len Don сказав:

 

У нього на разі дві сім'ї дійшли до двох- трьох десяток бджіл і маток. 

А смисл рятувати?Висипав,вулики забрав і усьо.Відводки краще зробити пізніше:IMHO:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Міхал-69 сказав:

Якщо матки чогось варті - трохи підсилити молодою бджолою і посадити в нуклеус. Потім можна ті  нуклеуси приєднати до зроблених відводків  від сильних сімей ...

Якщо чогось варті то є ключове, хочете впевнитися, тоді зігнати на 2 рамки , утеплити, підсилити, дати сити і за 2 -3 дні буде видно чи варті ті матки мороки..... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Причину просідання не вказано... Якщо нехватка корму - то вина пасічника ...  Якщо погана матка - то  чого там щось рятувати ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Якщо є донори, то це зараз робиться просто: натрушуєте бджіл припустимо в сито,  потрусить ним, щоб злетіла стара бджола і на прилітку підсилюючої сімейки поставте приставку і натрусіть на неї  цю бджолу.

Не завжди так виходить добре. Прийшла бджола, хоч і молода, може вбити матку. У мене були такі випадки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, victoru сказав:

Не завжди так виходить добре. Прийшла бджола, хоч і молода, може вбити матку. У мене були такі випадки.

Від цього ніхто на сто відсотків не хастрахований.Та у цей період бджоли дуже толерантні навіть до чужих маток. Але для більшої впевненості можна посадити матку під ковпачок на пару діб. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Міхал-69 сказав:

Причину просідання не вказано... Якщо нехватка корму - то вина пасічника ...  Якщо погана матка - то  чого там щось рятувати ?

А причина на 80 відсотків зараз може бути одна - отака затяжна холоднеча, що не дає нормально розвиватися бджолосім'ям. Все цвіте, а бджоли дуже часто байдикують саме через оцю трикляту погодку, через яку навіть сади не виділяють нектар, а водоноси гинуть просто масово. :dntknw: :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 07.05.2021 в 18:33, Len Don сказал:

думка

От хороших семей трясем в ящик с маломедками( и хорошей вентиляцией) пчелу. Ставим ящик в темное прохладное на 8-15 часов, после подставляем рамки с пчелой в улик с маткой и жменей пчелы (не вплотную а по дальше на сколько позволяет улик).Проверенный способ.

Только нужно учесть что если это делается на одном точке часть пчелы слетит "домой".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Матку під ковпачок і поміняти місцями вулики із сильною сімєю. Відбудеться наліт бджіл на матку, а сильна сімя не піде в роїння:IMHO:

  • Подобається 1
  • Дякую 1
  • Ха-Ха 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

08.05.2021 в 00:34, Міхал-69 сказав:

Причину просідання не вказано... Якщо нехватка корму - то вина пасічника ...  Якщо погана матка - то  чого там щось рятувати ?

Причина одна - супер погодка. :IMHO::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

09.05.2021 в 21:44, ved сказав:

От хороших семей трясем в ящик с маломедками( и хорошей вентиляцией) пчелу. Ставим ящик в темное прохладное на 8-15 часов, после подставляем рамки с пчелой в улик с маткой и жменей пчелы (не вплотную а по дальше на сколько позволяет улик).Проверенный способ.

Только нужно учесть что если это делается на одном точке часть пчелы слетит "домой".

 Ризиковано. Не виключено, що цей варіант може викликати напад, особливо, якщо порода бджіл злодійкувата. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Len Don сказал:

Ризиковано

Напада точно не будет.

Этим способом пользуюсь не первый год,но только в апреле начале мая.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 07.05.2021 в 18:33, Len Don сказал:

Як спасти зараз повністю ослаблену сім'ю ? - запитав мене один початківець з нашого села.

А скільки сімей він має всього?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Як врятувати повністю ослаблену сім'ю?
  • 5 months later...
В 07.05.2021 в 19:08, ДобровоЛ сказал:

. Це як один з варіантів.:IMHO:

 

В 07.05.2021 в 22:07, Николай S сказал:

мороки..... 

Може підскажите,:ah: в мене отводки були нормальної сили місяць назад але зараз після морозу подивився (8 рамочник 145 2 корпуса) клуб в усіх приблизно 15 см в діаметрі займають три вулочки ну і по бокам де 4-5 зачепають, сидять в низу, в верхній корпус тільки почали вгризатися яка вірогідність що перезимують:dntknw:, може шо порадите.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 хвилин тому, Ю. Р. А. сказав:

 

Може підскажите,:ah: в мене отводки були нормальної сили місяць назад але зараз після морозу подивився (8 рамочник 145 2 корпуса) клуб в усіх приблизно 15 см в діаметрі займають три вулочки ну і по бокам де 4-5 зачепають, сидять в низу, в верхній корпус тільки почали вгризатися яка вірогідність що перезимують:dntknw:, може шо порадите.:hi:

На сьогодні лишається одне,  знайти відповідне приміщення, швиденько дообладнати,  бажано щоб там був постійний легенький плюс 2-3 градуси і акуратно  занести, будь які перевезення тепер категорично  Не рекомендую:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Николай S сказал:

На сьогодні лишається одне,  знайти відповідне приміщення, швиденько дообладнати,  бажано щоб там був постійний легенький плюс 2-3 градуси і акуратно  занести, будь які перевезення тепер категорично  Не рекомендую:hi:

Нема такого приміщення.:dntknw: Те що вони в ппс вуликах мабуть не допоможе їм, щоб залишитися надворі? :hmm:В ппс сухо, дно без сітки але зроблена правильна вентиляція.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Ю. Р. А. сказав:

Нема такого приміщення.:dntknw: Те що вони в ппс вуликах мабуть не допоможе їм, щоб залишитися надворі? :hmm:В ппс сухо, дно без сітки але зроблена правильна вентиляція.

Багато таких слабачків маєте? Можливо, замість ризикувати, варто пооб'єднувати? 3 вулички то таки трохи замало і для зимівки, і для весняного розвитку

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, davolodya сказал:

Багато таких слабачків маєте? Можливо, замість ризикувати, варто пооб'єднувати? 3 вулички то таки трохи замало і для зимівки, і для весняного розвитку

2 корпуси 145-ті , клуб вже трохи захватив верхній корпус так що:dntknw:  мабуть ссипати не вийде розтривожу.

А слабаків :ah: *** на пакети готував тепер мабуть собі залишу- можливо на підмор.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Ю. Р. А. сказал:

2 корпуси 145-ті , клуб вже трохи захватив верхній корпус так що:dntknw:  мабуть ссипати не вийде розтривожу.

А слабаків :ah: *** на пакети готував тепер мабуть собі залишу- можливо на підмор.

тільки підігрів не плутати з обігрівом. 1 метр ніхромової 0.2 мм (35 ом) дає від 1 до 5 ватт в залежності яку напругу підводю, в мене вона йде разом з проволокою колу натягую рамки. і кінці виходять на верхній брусок. 5 ватт не відчувається рукою але робе свою роботу. В мене перезимовують на двох рамках. Одна вуличка. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 минуты назад, ViLad сказал:

тільки підігрів не плутати з обігрівом. 1 метр ніхромової 0.2 мм (35 ом) дає від 1 до 5 ватт в залежності яку напругу підводю, в мене вона йде разом з проволокою колу натягую рамки. і кінці виходять на верхній брусок. 5 ватт не відчувається рукою але робе свою роботу. В мене перезимовують на двох рамках. Одна вуличка. 

Зачем зимовать такой объем? Весной же толку все равно не будет.. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...