Перейти к содержанию

Продаж маток з морфометрією сімей


Mihail-ves

Рекомендуемые сообщения

В цій темі хочу винести не обговорення ще одного :IMHO:важливого параметру маток на продаж.

Всі давно користуються так званими "Паспортами" маток. Але маткарі виписують паспорти в основному на маток ІО, чи облітаних на ізольованому облітнику. Але такі покупці, як я, купляють "користувацькі" матки, їх в народі ще прийнято називати гібридами (типу Ф1, Ф2). І ось ці Ф1 на мою думку можна також супроводжувати графіками морфометричних вимірів. А матки ІО обов'язково просто повинні йти тільки з такими промірами.

Питання куди вписувати морфометрію з графіками, 21 століття та, комп'ютеризація-смартфонизація підкаже. Форумчани, які продають маток зобовязані згідно теперішні правил на форумі вести http://bj.tochok.info/ Журнал, там можна додати скіни.            

Я думаю що для маткарів, які вже добре вміють виводити і саме головне продавати маток, навчитись проводити проміри крил не буде надважкою працею. Це буде корисно для них в першу чергу, а також підніме рейтинг пасічників України.

Я маю дуже малий стаж (в березні буде 2 роки) роботи з бджолами, але мені цікаво, що там у мене у вулику за порода. А чи можна від неї брати дочок?

Після створення цієї теми я мабуть попаду в немилість до основної категорії форумчан, але всіх охочих прошу висловити свою думку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

     Ви хочете проміряти маток, чи їх спадкоємців? Це, як казав наш колишній одесит @Кузьмич ,- дві великі різниці.

   Або ж ще один варіант відповіді , ближче і зрозумілиший буде й вам : любий каприз за ваші гроші. :wave:

    Перевірена матка тому й коштує так дорого, бо треба дочекатися її нащадків і саме їх перевірити, насамперед, на ГКО та на все інше. Тобто нерідко це затягується й до наступного сезону. Саме таких маток я, приміром, й беру для розведення у зарубіжних заводчиків і тому вони такі й вартісні, з підтвердженими родоводами. Та це вже далеко не кіт у мішку.

А проміри лише маток - це  просто фарс, тобто - численні перебільшення, помилки визначення ідентичності особи (за словником), який нікому й нічого не дасть. :IMHO:

 P.S. Ой!  Не звернув спочатку увагу на заголовок, де сказана про сім"ї. Тепер все стало на свої місця.:hi::az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

@ДобровоЛ

Я в назві теми вказав "морфометрія сімей", а не маток. Наприклад у Вас є сім'я, від якої Ви плануєте продавати маток в наступний сезон, то в зимові довгі вечори, взяли підмор і проміряли. До речі, якщо у Вас на пасіці вже будуть дочки від цієї матки (тест група), то можете виставити проміри сімей-дочок. Таким чином Ви і самі зможете зрівняти наскільки передаються параметри від мами до дочки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Mihail-ves сказав:

@ДобровоЛ

Я в назві теми вказав "морфометрія сімей", а не маток. Наприклад у Вас є сім'я, від якої Ви плануєте продавати маток в наступний сезон, то в зимові довгі вечори, взяли підмор і проміряли. До речі, якщо у Вас на пасіці вже будуть дочки від цієї матки (тест група), то можете виставити проміри сімей-дочок. Таким чином Ви і самі зможете зрівняти наскільки передаються параметри від мами до дочки.

Так, я ж виправився. Бо вникав у суть, а заголовок полишив був за бортом.:hi::az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

@Mihail-ves,  переважна більшість пасічників в родоводах нерозуміється, некажучи вже про морфометрію. Головне не графіки, а щоб бджоли добре працювали. Нерозумію, яким боком проміри материнської сім'ї  стосуються дочок F1, спарювання ж у Вас неконтрольоване, матка F1 може бути від супер-мами, а чужий трутень може всю картину зіпсувати:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, davolodya сказав:

@Mihail-ves,  переважна більшість пасічників в родоводах нерозуміється, некажучи вже про морфометрію. Головне не графіки, а щоб бджоли добре працювали. Нерозумію, яким боком проміри материнської сім'ї  стосуються дочок F1, спарювання ж у Вас неконтрольоване, матка F1 може бути від супер-мами, а чужий трутень може всю картину зіпсувати:IMHO:

Відносно першої частини Вашого коментаря - потрібно самовдосконалюватись, старий метод бджолярства вже не в моді.

тепер до останнього речення, я надаю графіки двох сімей облітаних на різних територіях України, і на різному трутні, скажу поки що, що це одна із ліній бака (мені невідома, прикуплена в інтернеті)

  1.  Вгадайте де мати, а де дочка (поділ сімей ліва-права)?
  2. Що спільного в них?

5a7eff4f9d9b2_2018-2-10_16-10-48_141.thumb.jpg.ae1689a9426ffa1bf7cdba6ca961c978.jpg

Трутень може і покращити картину.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:IMHO: морфометрію  сімей можна робить  тільки для себе і тільки для ШО.  Личинку на прививку брати  від сім*ї перевіреної по морфомерт (щоб більшменш бачить чистокровність породи), також в батьківських сімях  що більш менш підходять по чистокровності мітить трутня і ним робить ШО, і то можуть  у дочок вілізти непонятно які гени,  тим більше в баків. Це все потрібно тільки матководу, щоб приблизно + - він мав уяву що продає і  мать стратегію як відбиватись від  деяких продпвців...   А так  заморочуватись  з Ф-ками, до яких може влетіти якийсь лівий трутень сенсу не має.:IMHO1:.   Дорожче ваша матка Ф 1  від того що ви поміряли сімю не буде. Це особисто для себе. бо з  деяких ефок можуть бути досить не погані матки..

:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Відносно першої частини Вашого коментаря - потрібно самовдосконалюватись, старий метод бджолярства вже не в моді.

тепер до останнього речення, я надаю графіки двох сімей облітаних на різних територіях України, і на різному трутні, скажу поки що, що це одна із ліній бака (мені невідома, прикуплена в інтернеті)

  1.  Вгадайте де мати, а де дочка (поділ сімей ліва-права)?
  2. Що спільного в них?

Я немаю нічого проти самовдосконалення, але не в кожного є такі можливості. Для морфометрії потрібно купувати як мінімум комп і мікроскоп, не кожен собі це може дозволити, і не в кожного є така потреба.

По графіках нехай спеціалісти коментують,  я лише скажу, що трутень може як покращити характеристики, так і погіршити, по кількох картинках висновків нероблять

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Продаж маток з морфометрією сімей

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...