Jump to content

Високе дно вулика

your_hope
 Share

Recommended Posts

emocii-2157.gif І я такі хочу :ah: Лише позаду сітку все таки зробив би. Сьогодні заглядав до своїх, то краплі, що попадають на дно - висихають навіть взимку. Але найбільш сподобалась передня стінка і сітка. До цього і німці не додумались. Жалко, що вже зробив на цей сезон. Коли сітку виймеш, мабуть треба буде глухе дно всунути, щоб не було порогу. Їм тоді легше чистити його.

Лише позаду сітку все таки зробив би. Коли сітку виймеш, мабуть треба буде глухе дно всунути, щоб не було порогу. Їм тоді легше чистити його.
Сітка в задній дверці для чого?
можна споглядати дно.

В задній частині сітка допомогає підтримувати протяг в дні. Там ніколи не буде сирості. Хоча, якщо сітка в дні, то позаду може і зайве. Все це мабуть краще парафіном чи воском покрити?

В задній частині сітка допомогає підтримувати протяг в дні. Там ніколи не буде сирості. Хоча, якщо сітка в дні, то позаду може і зайве. Все це мабуть краще парафіном чи воском покрити?
Пластик-дно лише на весну(зиму),літом тільки сітка,так,що вентиляція :ay: .Можливо спробую і в зиму пускати з сітчастим дном з насипленим природнім гігроскопічним матеріалом типу хвої,моху чи ще чогось. Денця планував в різні кольори, а корпуси однотонні.До речі фарба акрилова емаль "тріора" буває в більших ємностях, а то в нас тільки літрові 60гр.?

gucul, мне понравилась идея с наклонной передней стеночкой. Надо переварить. На прицепе лишний выступ(продолжение дна выполняет роль прилётной дощечки, площадки) иногда очень мешает. Теперь насчёт сеточки на заднем плане о чём пишет sewerby. Я прикупил с колхоза ульи и в комплекте обычное дно, противоваратозная сетка в обвязке со своим летком. Так вот в зиму пчёлы у меня идут в этом же комплекте, просто дно летком постоянно развёрнуто во внутрь прицепа, а сетка своим летком наружу. По началу леток дна затыкал, боясь сквозняка, а в парочке ульев забыл и они вышли ничем не хуже остальных, мне показалось даже лучше. После этого щель зимнюю во вкладыше дна не закрываю,т.е. sewerby прав, что так будет суше. И ещё бы в это дно всандалить пыльцеуловитель, чтоб не носится по пасеке во время дождика. А так классно сварганил

gucul, мне понравилась идея с наклонной передней стеночкой. Надо переварить. На прицепе лишний выступ(продолжение дна выполняет роль прилётной дощечки, площадки) иногда очень мешает. Теперь насчёт сеточки на заднем плане о чём пишет sewerby. Я прикупил с колхоза ульи и в комплекте обычное дно, противоваратозная сетка в обвязке со своим летком. Так вот в зиму пчёлы у меня идут в этом же комплекте, просто дно летком постоянно развёрнуто во внутрь прицепа, а сетка своим летком наружу. По началу леток дна затыкал, боясь сквозняка, а в парочке ульев забыл и они вышли ничем не хуже остальных, мне показалось даже лучше. После этого щель зимнюю во вкладыше дна не закрываю,т.е. sewerby прав, что так будет суше. И ещё бы в это дно всандалить пыльцеуловитель, чтоб не носится по пасеке во время дождика. А так классно сварганил
Вулик з самого початку старався спроектувати без виступаючих частин,хоч і не кочую,але ніколи не кажи ніколи,і обмотати на зиму такиий зручніше.Пилковловлювач теж є в проекті тільки до реалізації діло не дійшло.Там всьо просто, за льотком пластина з отворами або з жилки,сітка таж ваоратозна,знизу лоток для пилка.Тільки вулик треба класти на підставку і ще одне дно висувне вкорочене.Взагалі дно гіморойне у виготовленні але ,що не зробиш для улюблених дівчат :umora: .

И ещё бы в это дно всандалить пыльцеуловитель, чтоб не носится по пасеке во время дождика. А так классно сварганил
Вот самый больной вопрос - пыльцеуловитель. Тут Петрович дал статью о хорошем пыльцеулавливателе. Может так попробовать? PS Якщо мова саме про емаль, то здається і в нас тільки в літрових.

Вулик з самого початку старався спроектувати без виступаючих частин,хоч і не кочую,але ніколи не кажи ніколи,і обмотати на зиму такиий зручніше.Пилковловлювач теж є в проекті тільки до реалізації діло не дійшло.Там всьо просто, за льотком пластина з отворами або з жилки,сітка таж ваоратозна,знизу лоток для пилка.Тільки вулик треба класти на підставку і ще одне дно висувне вкорочене.Взагалі дно гіморойне у виготовленні але ,що не зробиш для улюблених дівчат :umora: .
Скажіть будь ласка,яка відстань від низу рамок до полу(сітки)?Як Ви думаєте,не будуть тягнути язиків?З повагою :hi:

Вот самый больной вопрос - пыльцеуловитель. Тут Петрович дал статью о хорошем пыльцеулавливателе. Может так попробовать? PS Якщо мова саме про емаль, то здається і в нас тільки в літрових.
Якраз такий з жилки і думаю зварганити. post-2264-1296330610_thumb.jpg

Запитуйте,критикуйте

Я покритикую: 1.Дно повинне бути просте в виготовленні. 2.Якщо сітка внизу дна ,нащо її витягувати?Просто пристеплити сітку знизу до дна . 3.Фанерку(чи пластик ,як у тебе) можна ставити просто на сітку(зимою) ,без ніяких жолобків і т.Якщо треба підняти її вище(весною) то вона може спиратись на два електроди 5 просунуті у відповідні діри в бокових стінках дна(або просто шурупи)В цьому випадку нема прополісування і легко її можна витягнути з вулика, а саме головне БЕЗ ШУМУ 4.фасад дна краще просто плоска дошка з вирізаним літком.Дощ стікає,сніг не затримується,синиці не мають де сісти і не тривожать бджіл зимою,легко повісити стандартний пилковловлювач або просто роздільну решітку ,щоб не втратити рій. 5.Задня дверка краще на завісах збоку і на весь задній просвіт дна(як у ВИКа на ОПФ,подивись.)У твоїй конструкції ти поки її відкриєш-потривожиш бджіл( і будеш покараний ).А при закриванні подавиш бджіл.У мене були різні конструкії задніх дверок. 6.Щоб дно не лежало на сітці то знизу треба дві опорні лижі не менше 6см,як тут http://www.airbees.com/forum/viewtopic.php...light=%E4%ED%EE .Між них на підставку вулика можна класти фанерку літом(або ящик твого майбутнього пилковловлювача).

Шановний п.gucul, мені здається у вуликовому дні Вашої конструкції бджолам доведеться долати великий шлях від льотка до рамок. Чи не так? З повагою, mnykol

Я покритикую: 1.Дно повинне бути просте в виготовленні. 2.Якщо сітка внизу дна ,нащо її витягувати?Просто пристеплити сітку знизу до дна . 3.Фанерку(чи пластик ,як у тебе) можна ставити просто на сітку(зимою) ,без ніяких жолобків і т.Якщо треба підняти її вище(весною) то вона може спиратись на два електроди 5 просунуті у відповідні діри в бокових стінках дна(або просто шурупи)В цьому випадку нема прополісування і легко її можна витягнути з вулика, а саме головне БЕЗ ШУМУ 4.фасад дна краще просто плоска дошка з вирізаним літком.Дощ стікає,сніг не затримується,синиці не мають де сісти і не тривожать бджіл зимою,легко повісити стандартний пилковловлювач або просто роздільну решітку ,щоб не втратити рій. 6.Щоб дно не лежало на сітці то знизу треба дві опорні лижі не менше 6см,як тут http://www.airbees.com/forum/viewtopic.php...light=%E4%ED%EE .Між них на підставку вулика можна класти фанерку літом(або ящик твого майбутнього пилковловлювача).
З всього сказаного можу погодитись тільки з першим пунктом і вказане по зсилці дно аж ніяк не назвеш простим :IMHO1: .Всі частини такі ,як власне саме дно, противаоратозна сітка повинні повинні бути мобільні для різних маніпуляцій.Як проконтролювати(почистити,замінити в разі пошкодження) обробку кліща, якщо сітка тупо прибита знизу?Стандартний пилковловлювач теж непогано в мене навішується спереду,і простір між льотковим отвором і пилковловлювачем збільшує потокопрохідність бджіл на зовні.
5.Задня дверка краще на завісах збоку і на весь задній просвіт дна(як у ВИКа на ОПФ,подивись.)У твоїй конструкції ти поки її відкриєш-потривожиш бджіл( і будеш покараний ).А при закриванні подавиш бджіл.У мене були різні конструкії задніх дверок.
Так задня дверка на весь просвіт і бджіл там нема до чого давити.post-2264-1296374027_thumb.jpgpost-2264-1296374061_thumb.jpg Хоча я погоджуюсь, для пару вуликів можна погратись з таким дном.Для крупної партії краще просте оборотне дно і порожній корпус.

Шановний п.gucul, мені здається у вуликовому дні Вашої конструкції бджолам доведеться долати великий шлях від льотка до рамок. Чи не так? З повагою, mnykol
Що тут можна сказати, стереотипи сильна штука.Мабуть ліфт поставлю,щоб бджоли долали 10см. :umora:

у вуликовому дні Вашої конструкції бджолам доведеться долати великий шлях від льотка до рамок.
Влітку, при температурі більше 40, бджоли тільки в глибокому дні і рятувались. До речі, за весь сезон не було жодного "язика".

Як проконтролювати(почистити,замінити в разі пошкодження) обробку кліща, якщо сітка тупо прибита знизу?

А що мішає контролювати?Перед обробкою причіпаєш двома кнопками до фанерки білий папір і ставиш фанерку під сітку або зверху неї.Можна і не ставити папір(так я роблю ,бо лінивий) і так можна кліща порахувати.Врахуй ,що ставиш і виймаєш для перевірки фанерку під сітку не відкриваючи вулик і БЕЗШУМНО.
і вказане по зсилці дно аж ніяк не назвеш простим

Я не говорив, що це зразок,а тільки,щоб ти подивився на лижі.В іншому це дно на зсилці мені не подобається.

Стандартний пилковловлювач теж непогано в мене навішується спереду

Як?Пилковловлювач менше розміром за жолоб в твоєму фасаді.Треба щось підкладати ,а це лишній гемор.
Так задня дверка на весь просвіт і бджіл там нема до чого давити

Подавляться у фальці(зверху і знизу).Задня дверка не на весь просвіт(вверху є фальцована планка).Я говорив,що задня дверка повинна при закриванні прилягати до верхнього корпусу заподліцо з ним(щоб дощ не затікав).А замість твоєї верхньої фельцованої проста розпорка між боковими стінками дна 2-3см від верху дна і на деякій відстані від дверок(щоб не давити бджіл)На неї в мене спирається задній край фанерки весною .

Що тут можна сказати, стереотипи сильна штука.Мабуть ліфт поставлю,щоб бджоли долали 10см

Замість ліфту можна посверлити в дні додатковий круглий літок 30 мм,верхній край якого 1см від верху.В мене так(але фасад плоский)

На неї в мене спирається задній край фанерки

В мене так

А де можна все це добро побачити?

А де можна все це добро побачити?

sewerby,фоток нема,а то я вже давно б виставив замість багато писати.Зараз якраз вибираю який купити фотоапарат, бо старий зламався.Фасад такий як у тебе,тільки без ніші(два літка).Знизу сітка на все дно.Ззаду дверка,завіси збоку.Зимою на сітці фанерка-весною під рамками-літом під сіткою.Більше ніяких прибамбасів.Таке дно дуже легко і швидко робити і воно дуже зручне.

• 2 weeks later...
  • 2 months later...
стыки между корпусами загерметизировал скотчем....
У меня 2 безфальцевых, на зиму на корпуса наклеил в 2 ряда прямоугольный оконный уплотнитель. Сквозняка нету, это понятно. Осенью кто-то предлагал так сделать, были возражения, что запрополисуют его. Даже не пытались. Прополисуют щели, а их не было.

ХЗ, не перевіряв такий метод, проте чув від В. Миська, що він в багатокорпусних вуликах взимку влаштовує навпаки протяг, для запобіганню намерзанню інею на стінках. Ніби навіть у фанерних ящиках в нього дві сім'ї перезимували за такого способу. Для протягу він кладе між верхнім краем корпуса й дашком по 2 сірники - робить таку щілину. Бджоли її ніби не прополісують і після цього в нього у вуликах сирості немає. Це стосується саме зимівлі на вулиці.

• 3 weeks later...
Цієї зими у 10 рамочному БК на 300 при варіанті вентиляції: верх - плівка, низ - сітка, дно було сухе як влітку.
В смысле: верх пленка ( это как, пленка утеплитель или утеплитель пленка.) Вообще то я зимую в омщанике но интересно. Верхний леток открыт?

Думаю, в зимівнику з сіткою результати будуть ще кращі.
У меня дно самое простое. При зимовке В омщанике холстик отогнут на 2 см. все летки открыты. Свободный доступ . Проблем нет. Все закрываю только перед тем как выношу. Такие конструкции для меня сложные. Пасека кочевая, нужны жесткие конструкции. С Вами полностью согласен. Если бы зимовал на воле пленку использовал бы наверное как ветровую защиту поверх утеплителей, думаю, что до утеплителя пленка будет находиться в зоне контрастных температур и будет выпадать роса. . На все нужна практика. В Сибири при зимовке на воле улики обкладывали лапником (иголки сосны) а маты из камыша. Хорошо от мышей , сдерживают тепло и впитывают влагу. При 45 гр.мороза проблем не было.