Перейти к содержанию

Наскільки сильними повинні бути сім'ї різних пород в зиму


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

Багатьох точківців цікавить ваша думка про розмір бджолиних сімей при зимівлі, коли орієтуються на дуже ранні взятки (ріпак, акація біла іт.п.). Тож прошу до спілкування.:hi:

Андрей Сумчянин , вы  не задумывались что настолько сильная семья в зиму не нужна , так как потребление кормов выростает ? И что есть оптимальное соотношение силы семьи и потребление запасов ?:hi:

При орієнтації на ранній взяток мова про збільшення  вживання кормів - недоцільна.:IMHO: Та й сильні сім"ї значно менше вживають кормів у перахунку на одиницю живої маси бджіл. Питання тут в іншому - до якої сили при максимумі бджіл це вигідно. Бо не секрет , що аж занадто сильні сім"ї - більше 12 даданівських рам (а такі теж бувають шляхом з"єднання восени) - можуть серед зими розпочати вирощувати розплід.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Досвід невеликий, так як це у мене третя зима після 15річної перерви в утриманні бджіл, але у мене з місцевими (помісними) найкраща зимівля це на 7-8 рамок 435*300, хоча й на 6 буває гарно...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

... а за більшу кількість рамок не скажу, так як на 9-10 і більше ще не зимував :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене якось було на 19 рамках дадана !:umora: Так сталося, - пропали матки перед зимою. Отож  посеред зими матка розпочала була кладку. Змушений був періодично виймати засіяні рамки. Зимували у теплому приміщенні - тож і зняте утеплення мало чим допомогало. Але все ж перезимували, а вже перед акацією мав з них три сім"ї.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене якось було на 19 рамках дадана !:umora: Так сталося, - пропали матки перед зимою. Отож  посеред зими матка розпочала була кладку. Змушений був періодично виймати засіяні рамки. Зимували у теплому приміщенні - тож і зняте утеплення мало чим допомогало. Але все ж перезимували, а вже перед акацією мав з них три сім"ї.

Нда, лежак 20 рамковый полный в зиму почему то норма, а 70кг меда с пакета, почему то бред?. Запутался я чет голова кругом

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нда, лежак 20 рамковый полный в зиму почему то норма, а 70кг меда с пакета, почему то бред?. Запутался я чет голова кругом

:az::ay:

Нда, лежак 20 рамковый полный в зиму почему то норма, а 70кг меда с пакета, почему то бред?. Запутался я чет голова кругом

Вы меня сегодня Комиссаром, к стати, сильно. Пол дня потом его смотрел.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бо не секрет , що аж занадто сильні сім"ї - більше 12 даданівських рам (а такі теж бувають шляхом з"єднання восени) - можуть серед зими розпочати вирощувати розплід.

А как же метод Цебро?:hi::dntknw::hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нда, лежак 20 рамковый полный в зиму почему то норма, а 70кг меда с пакета, почему то бред?. Запутался я чет голова кругом

О, така хороша тема і тут втулили ці пакети... Хто сказав, що 20 р. норма? 

Десь читав, що карпатка йде в зиму порівняно меншим, економним клубом, ніж інші породи - таке у неї пристосування до суворих гірських зим, але потім весною наздоганяє. Чи може хтось це підтвердити власними спостереженнями?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Чи може хтось це підтвердити власними спостереженнями?

У меня в этом году  карпатка ф-n весной вышла отводок на 4 дадан ,залето вырвалась в лидеры на 4 корпуса дадан10,на подсолнухе отыгралась - но всё что до него поели.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нда, лежак 20 рамковый полный в зиму почему то норма, а 70кг меда с пакета, почему то бред?. Запутался я чет голова кругом

Пишу ж українською : " У мене якось було на 19 рамках дадана !:umora:Так сталося, - пропали матки перед зимою" А про яку норму ви згадуєте? Це ж було один єдиний раз і з однією сім"єю!

 А що ви придумуєте,  zaporojec ? Ніби ж і нормальний же співрозмовник...:crazy::dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня в этом году  карпатка ф-n весной вышла отводок на 4 дадан ,залето вырвалась в лидеры на 4 корпуса дадан10,на подсолнухе отыгралась - но всё что до него поели.

А якби було три рамки,- працювали б ви на неї і вся пасіка. Бо 4 рамки - то норма , три - то вже критичний варіант. Це перевірено мною особисто десятиріччями. Були, правда, й поодинокі винятки - це відноситься до Карпатки 100, яка (в чому причина не знаю, не досліджував) може стартувати і з трьох рамок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

О, така хороша тема і тут втулили ці пакети... Хто сказав, що 20 р. норма? 

Десь читав, що карпатка йде в зиму порівняно меншим, економним клубом, ніж інші породи - таке у неї пристосування до суворих гірських зим, але потім весною наздоганяє. Чи може хтось це підтвердити власними спостереженнями?

Доприкладу в мене йде в зиму 5-6 р дадана це середні сіміі більше 8 рамок мені незустрічались.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

О, така хороша тема і тут втулили ці пакети... Хто сказав, що 20 р. норма? 

Десь читав, що карпатка йде в зиму порівняно меншим, економним клубом, ніж інші породи - таке у неї пристосування до суворих гірських зим, але потім весною наздоганяє. Чи може хтось це підтвердити власними спостереженнями?

Арій, Так воно і є здебільшого. Але є й деякі винятки стосовно деяких ліній. Пока це Сотка. Але я з нею лише два сезони, то пока ще рано робити висновки.:IMHO:

 Але всі карпатки у порівнянні з іншими породами цим відрізняються, і це правда. Висновок роблю за десятки років, протягом яких працював майже з усіма лініями (крім Захара та ще пару таких).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Десь читав, що карпатка йде в зиму порівняно меншим, економним клубом, ніж інші породи - таке у неї пристосування до суворих гірських зим, але потім весною наздоганяє. 

А скажіть, будь-ласка, Ви дійсно були в місцевостях, котрі задекларовані як райони витоку карпатських бджіл? Як на мене клімат закарпаття значно м"якший і поблажливіший до бджоли аніж, скажімо, північ слобожанщини... В закарпатті часто буває -30? ) Так що не видумуйте про сурові зими. Ні, я зовсім не намагаюсь принизити карпатку в плані якості зимівлі. Тут у неї все добре... але і фантазувати не потрібно. Стосовно сили сімей то значної різниці між УС, Карпаткою і Карнікою не помітив. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пасіка в турківському рн с присліп це один із 3 точків там карпатка йде 7-8 р там сіміі йдуть краще хоча це карпати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А скажіть, будь-ласка, Ви дійсно були в місцевостях, котрі задекларовані як райони витоку карпатських бджіл? Як на мене клімат закарпаття значно м"якший і поблажливіший до бджоли аніж, скажімо, північ слобожанщини... В закарпатті часто буває -30? ) Так що не видумуйте про сурові зими. Ні, я зовсім не намагаюсь принизити карпатку в плані якості зимівлі. Тут у неї все добре... але і фантазувати не потрібно. Стосовно сили сімей то значної різниці між УС, Карпаткою і Карнікою не помітив. 

Закарпаття взагалі окремий кліматичний регіон. Чому ви взяли, що саме Закарпаття - це "район витоку"? Я там не був, тому і цікавлюсь. Інформацію читав, це не моя особиста фантазія, а розумних людей, які пишуть книжки.:) Стверджується, що ця порода найкраще себе проявила в Кемеровській області порівняно з іншими породами і не поступається місцевим бджолам. Кемерово це ж не курорт, правда? Якщо порівняти кліматичні умови різних регіонів України (або послухати прогнози погоди), можна помітити, що в Карпатах завжди холодніше, зима триваліша і холодніша, ніж на решті території України. В Африці теж на екваторі в горах сніг лежить (лежав до глобального потепління). В принципі, мені байдуже, як називається порода. Просто цікавить така особливість пристосування, як зменшений зимовий клуб. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я в зиму собирал все  семьи с 6 рамками расплода. Если 5 или 4, то недостающие рамки брал с отводков. Получалось гнездо на 7-8 рамок плотно обсиженной пчелы. Молодняк выходит и успевает облететься и нарастить жировое тело (покушать перги) С весны хорошее развитие.  Первый отводок делаю дней за 9 до цветения  акации, это где-то 10-15 мая.Семья к этому времени занимает 2  10 рамочных корпуса  на 300.

Такой вид семьи идущей в зиму. Фото от 19 октября.

Фото0531.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Були, правда, й поодинокі винятки - це відноситься до Карпатки 100, яка (в чому причина не знаю, не досліджував) може стартувати і з трьох рамок.

У меня карпатка  Паращенца  линия 100 была самая яркая в развитии и с зимы этого года вышла на ура с 8 вышла на 6 на 11.04.2015 была такая 564507d513845_WP_20150411_0011.thumb.jpg

23.04.2015 расплод 56450a42343b0_WP_20150423_0081.thumb.jpg

30.04.2015 56450a8238a74_WP_20150430_0061.thumb.jpg

В этом году в зиму идут 3 карпатки одна 100 линия другие не понятно от куда так как покупались нонейм и 7 семей бакфаст, но бакфаст только 3 полноценные семьи так как остальные менял матку осенью а семьи были дворняги... Все в зиму идут на 7-8 рамках

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7-8 рамок - яказ "те" для успішної зимівлі.:IMHO: Хоча я підсвідомо прагну весь час як можна більшими зробити сім"ї перед зимою (до відомих розмірів, тобто  - не більше 8-9 рамок Дадана). Не дивлюсь і на збільшення витрати зимових кормів. Це згодом майже завжди  компенсується значним взятком з акації.:IMHO: Отож часто перед зимою підсилюю деякі сім"ї за рахунок відводків, створених ще з літа спеціально з цією метою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А как же метод Цебро?:hi::dntknw::hmm:

 Цебро був Цебро. Володимир Петрович мав свій метод. А у мене - свій (я аж ніяк навіть і не пробую поставити себе біля нього,- не той калібр у мене :umora:), Але мій метод теж десятиріччями успіхів та невдач перевірений, підібраний відповідно до моїх умов. І треба завжди пам"ятати в яких географічних та і інших (у нього кочівлі не було передбачено) умовах його метод створювався. І в нього сім"ї  в зиму по 10 рамок теж йшли в корпусах, не більше, хоч зверху і  був медовий запас, - зими у нього були довшими за наші. Але майже без утеплення і на дворі. Зате був ще один корпус-кожух.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Я йду в першу зимівлю в мене  6 та 7 рамок 230 то й гадаю виримають чи ні але є куді занести в зиму

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо є можливість зенести, то краще занести.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Я йду в першу зимівлю в мене  6 та 7 рамок 230 то й гадаю виримають чи ні але є куді занести в зиму

Серней, я своих заносил только в 1 год. Теперь только прикрываю прилетки от прямого ветра шифером. Правда у меня в этом году самая слабая семья (бакфаст) идет на 6 рамках 300. Хотя с этой же маткой они и в прошлом году шли такой же силы, но после акации уже опережали моих домашних по количеству пчелы и акации дали больше кг на 6-7

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Я йду в першу зимівлю в мене  6 та 7 рамок 230 то й гадаю виримають чи ні але є куді занести в зиму

З теперішніми зимами нічого критичного немає в такій силі сім'ї. Головне захист від вітру, молода матка і наявність якісного корму.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую за підказки :hi:коли найліше заносити бджіл:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Наскільки сильними повинні бути сім'ї різних пород в зиму

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...