Jump to content
 • entries
  1,007
 • comments
  2,284
 • views
  155,015

Ю. Овдієнко: Потрібно тонко відчувати момент


ромео

2,725 views

 Share

Юрій Овдієнко: Ринок меду сам робить ціну — потрібно тонко відчувати момент

20 жовтня 2017 12:00
Юрій Овдієнко, пасічник, член «Спілки пасічників України» Kurkul.comЮрій Овдієнко, пасічник, член «Спілки пасічників України»

Цей рік відзначився складною ситуацією на ринку меду. Поряд з «медовим неврожаєм» багато пасічників оголосили бойкот трейдерам, вимагаючи вищої закупівельної ціни. Щоб роз’яснити ситуацію та виявити останні тенденції в цій непростій ситуації Kurkul.com звернувся до Юрія Овдієнка, авторитетного пасічника, члена «Спілки пасічників України».

Kurkul.com: Яка зараз ситуація на ринку меду? Як відреагували трейдери на своєрідний бойкот? Чи зростає ціна?

Юрій Овдієнко: Звичайно трейдери відреагували негативно. Адже не секрет — чим нижча закупівельна ціна тим більший прибуток вони отримають. Також, в цьому році пасічникам сприяє «неврожай» на мед. Тому склалися сприятливі обставини для врегулювання відносин між трейдерами й пасічниками. Але тепер не потрібно «перегнути палицю». Якщо й далі не здавати мед багато трейдерів може збанкрутіти. Звичайно, ринок пустим не буде, зайдуть інші. Проте, в момент зміни структури ринку пасічники можуть «перевиробити», обсяги продукції збільшаться. Відповідно впаде ціна. Тому потрібно тонко відчувати момент.

Ринок робить ціну. Відповідно ціна підвищилась. Зараз вже 48 грн за 1 літр. Більше вона, мабуть, підніматись не буде тому що 50 грн — це вже та межа при якій постає питання чи вигідно закуповувати мед? Тому ціна 45-50 це та межа на сьогодні день.

Kurkul.com: Скільки пасічників підтримали Вашу позицію?

Юрій Овдієнко: Досить багато. Точно більше як 300. Сотні позитивних коментарів на моєму YouTube каналі з підтримкою такого рішення.

 

APIS7102.JPG
 

Kurkul.com: Яка на Вашу думку має бути гуртова й роздрібна ціна на ринку українського меду?

Юрій Овдієнко: Ринок сам робить ціну. Люди купують мед в тій кількості, яка пасічника влаштовує. Відповідно він піднімає ціну. Припиняють купляти — ціна падає. Сьогоднішня ціна по Києву наступна: акацієвий — 250 грн/л, липовий — 180 грн/л, гречаний — 160 грн/л, різнотрав’я — 140 грн/л, соняшниковий, ріпаковий — 130 грн/л. Гуртова ціна — 45-50 грн/л.

Kurkul.com: Чи можливо окремим виробникам самостійно експортувати власну продукцію?

Юрій Овдієнко: Наскільки я знаю у нас є такі приклади. Пасічник реєструє ФОП й може сам займатися експортом. На одній ярмарці я хотів детальніше дізнатися в одного пасічника, що займається таким. Уточнити деталі цього процесу, проте він відмовився дати інтерв’ю. Так що самостійно експортувати можна, проте, на мою думку, ефективніше це робити кооперативами чи іншими об’єднаннями. Тобто пасічники якогось району можуть зібратись, розлити мед в однакову тару, зробити аналіз. Потім його гомогенізують, розігрівають, розливають, отримують супровідні документи й вивозять. Все можливо, тільки потрібно шукати точки дотику з споживачами.

 

APIS6971.JPG
 

Kurkul.com: Який формат взаємодії пасічників, на Вашу думку, найбільш ефективний для формування вигідної для виробників ціни?

Юрій Овдієнко: Потрібно стати активними учасниками ринку. Насамперед, створити вітчизняну біржу й активно виходити на зовнішні ринки. На мою думку, досить перспективним є азіатський ринок. Там не такі жорсткі вимоги, порівняно з європейським й вища ціна. Тому я працюю над створенням онлайн біржі. Вона має бути саме для пасічників. Причому, планується запустити цей ресурс, як некомерційний проект. Я 37 років присвятив бджільництву й знаю, як заробити. Тільки на пасічниках заробляти не хочу.

Kurkul.com: Як Ви гадаєте, чи здатні українські пасічники скласти гідну конкуренцію на європейському ринку?

Юрій Овдієнко: Ми вже складаємо. На сьогодні треті в світі за об’ємами експорту. Деякі держави навіть займаються реекспортом нашого меду. Наприклад, США.

 

Під час виставки Apimondia 2017 р.
Під час виставки Apimondia 2017 р.

Kurkul.com: Що на Вашу думку є основними проблемами українського ринку меду?

Юрій Овдієнко: Брак інформації. А ще непрофесіоналізм й відсутність фахових знань. Адже ринок меду включає в себе й виробництво. Це основа, так як без виробництва немає й ринку. Для галузі потрібні кваліфіковані кадри з відповідною освітою. От я, працюю на кафедрі бджільництва, але студентів на практику не дають. Студенти їдуть в основному за кордон щоб заробити гроші. Звичайно, зараз час такий, але…

Також частина пасічників не мають елементарних знань. На жаль, чи на щастя, бджоли в нас в основному дикі і можуть виживати без допомоги людини. Пасічник їм щось робить, а вони живуть самі по собі. Він радіє, якимсь здобуткам, проте це зовсім не його заслуга.
Велика проблема — сумнівні джерела знань. Недосвідчені пасічники можуть використовувати неперевірену інформацію й цим нанести шкоду своїм пасікам.

 

Під час виставки Apimondia 2017
Під час виставки Apimondia 2017

Kurkul.com: Чи є приклади успішної кооперації пасічників?

Юрій Овдієнко: Так, є. Наприклад в Львівській області. Вони займаються експортом. Але про них мало інформації. В нас пасічників всіляко навчають, як виробити більше меду, але зовсім не звертають увагу на реалізацію. Тож кооперативи є і вони працюють. Проте, дуже часто такі об’єднання не відповідають справжній суті. Більш успішними є кооперативи Західної України. Вони ближче до європейських споживачів і ринку.

Kurkul.com: Чи отримують пасічники зараз щось за послуги запилення?

Юрій Овдієнко: Отримують. Зараз пасічники стали мудріші й використовують цю можливість заробити більш ефективно. Наприклад раніше, коли ще не було такого попиту на мед, одна з фірм вимагала щоб на 1 га соняшника ставили 8 сімей. За це вони платили 200 грн з 1 га. При цьому норма — півсім’ї на 1 га. Було таке, що втрачали й пасіки, проте отримували 200 грн.

Зараз пасічники розумніші. Та й пропозицій збільшилось. Наприклад, в Черкаській області, Корсунь-Шевченківський район, за 1 га платять 500 грн. В Дніпропетровській області — 750 грн. Варто зазначити, що така пропозиція актуальна тільки для соняшника, який йде на посівний матеріал. При цьому є підтверджена інформація, що там де стояли пасіки урожайність 30 ц з 1 га, а там де не було 10 ц з 1 га.

 

APIS7526.JPG
 

Kurkul.com: Які Ваші враження від Apimondia 2017 в Стамбулі? Що Ви можете сказати про рівень та організацію порівняно з тою, що відбувалась в Україні?

Юрій Овдієнко: В Україні був більш масовий захід. В Стамбулі було менше й, майже, не було європейців. В основному представники азіатських країн. Організація подібна до української. Дуже суворі заходи безпеки. Не сподобалось, що українці розпорошились по всьому залу. Не було кому об’єднати. Спілка пасічників дещо однобоко представляла пасічників.

Взагалі, сам конгрес пройшов на високому рівні. Вразило місто й мешканці, своїм порядком й патріотизмом. Хотілося б побажати такого всім нам.

Kurkul.com: Дякуємо за розмову!

© Володимир Кошелюк, Kurkul.com, 2017 р.

https://kurkul.com/interview/202-yuriy-ovdiyenko-rinok-medu-sam-robit-tsinu--potribno-tonko-vidchuvati-moment

 Share

31 Comments


Recommended CommentsЦитата

Ринок робить ціну. Відповідно ціна підвищилась. Зараз вже 48 грн за 1 літр. Більше вона, мабуть, підніматись не буде тому що 50 грн — це вже та межа при якій постає питання чи вигідно закуповувати мед? Тому ціна 45-50 це та межа на сьогодні день.

Якось це протирічит заявам, коли почали збирати гроші на сайт. :IMHO: Навіть дуже кардинально. 

 

 • Like 4
 • Haha 1
Link to comment

Тут переживання, що через "бойкот пасічників" експортери збанкрутують, тому і потрібно здавати.

 • Like 3
 • Haha 1
 • Confused 1
Link to comment
11 минут назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

А по чему 50-60 окончательная цена?????. Похоже что сварачиваем стяги. :blink:;)

Так про ціну вище 50 ніхто навіть не говорить. Кажуть, що ціни вище 50 не чекати. :blink: Це як? 

 • Like 1
Link to comment
9 минут назад, Sanich сказал:

 :blink: Це як? 

"Доктор сказал: в морг. Значит - в морг"...

 • Like 1
Link to comment
9 минут назад, Sanich сказал:

Так про ціну вище 50 ніхто навіть не говорить. Кажуть, що ціни вище 50 не чекати. :blink: Це як? 

Похоже что Все .Приплыли. Может я зря поддержал это.??????:blink:

 • Like 6
 • Sad 2
Link to comment
6 минут назад, ромео сказал:

"Доктор сказал: в морг. Значит - в морг"...

Может тут уже нужна ампутация .Хотя в морг так в морг.Хочется рвать и метать .:umora:Как у классика.;)

 • Like 3
Link to comment
16 минут назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Кажуть, що ціни вище 50 не чекати.

Як любив говорити мій дідусь " 50 - то психологічний барьер{ в житті, в швидкості, в ціні и т.і) - через який переступивши будешь мати щастя"

 • Thanks 1
Link to comment
11 часов назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Может тут уже нужна ампутация .Хотя в морг так в морг.Хочется рвать и метать .:umora:Как у классика.;)

Я відразу говорив, що справжня ціль даного проекту створення ГО під себе, або  ж піар для того, щоб очолити існуючу. По останнім новинам, Овдієнко створює ГО.  :dntknw: Ціна на мед - це був просто інструмент зацікавлення пасічників і створення іміджу борця за судьби бджолярів. :IMHO:

 • Like 3
Link to comment

Запутали Вощеееее:blink::blink::blink: .

2 минуты назад, Sanich сказал:

Я відразу говорив, що справжня ціль даного проекту створення ГО під себе, або  ж піар для того, щоб очолити існуючу. По останнім новинам, Овдієнко створює ГО.  :dntknw:

Надо попить чайку с мятой:umora:Хорошо начинали и так.......Темно в конце строки.

 • Like 2
 • Haha 1
Link to comment

Думаю, це негативний вплив на Овдієнка зборів СПУ у Яремчі, або стаття замовна, щоб очорнити.

 • Like 1
Link to comment
4 часа назад, Wladimir_K сказал:

Думаю, це негативний вплив на Овдієнка зборів СПУ у Яремчі,

 

 • Haha 3
Link to comment

К сайту и создания сайта, это вообще не относится. Сайт создается,  Овдиенко заниматься другими делами. Статью наверно не стояло публиковать. Но это мнение одного человека, а что делать каждый решает сам. 

 • Sad 1
Link to comment
18 минут назад, Андрей Баскевич сказал:

К сайту и создания сайта, это вообще не относится. Сайт создается,  Овдиенко заниматься другими делами. Статью наверно не стояло публиковать. Но это мнение одного человека, а что делать каждый решает сам. 

А зачем сайт, если цены, по словам идейного вдохновителя, и так дошли до потолка и дальше двигать их нету возможности? :hmm:

 • Like 3
 • Thanks 1
 • Haha 1
 • Sad 1
Link to comment

Всегда могут присутствовать подводные камни, которые не всем видны. Если изначальные слова человека расходятся с последующими, то может быть несколько причин. Или человек не честный, или человека вынудили изменить свою точку зрения под каким-то давлением или информация из статей содержит дезинформацию.

 

 

 

 • Like 1
Link to comment
1 час назад, seim сказал:

Всегда могут присутствовать подводные камни, которые не всем видны. Если изначальные слова человека расходятся с последующими, то может быть несколько причин. Или человек не честный, или человека вынудили изменить свою точку зрения под каким-то давлением или информация из статей содержит дезинформацию.

 

 

 

Я тоже сначало подумал, что деза, а потом посмотрел последнее видео и все стало на свои места.

 • Like 2
Link to comment
17 минут назад, Sanich сказал:

 а потом посмотрел последнее видео и все стало на свои места.

И какой вывод? Целенаправленный обман людей или вынужденное "сворачивание" дела? Где-то в ютубе проскакивала ранее инфа что с Юрием пытались связаться экспортеры меда. И что им якобы это все не нравится. Не исключаю, а даже думаю что именно это является причиной сложившейся непонятки. Чтобы снять все вопросы Юрий Овдиенко должен объяснить что произошло и если тема с обходом барыг заглохла не родившись, то Юрию нужно вернуть всем людям деньги, принести извинения и по возможности объяснить причину произошедшего. Если это безопасно озвучивать публично. Иначе это будет расценено как мошенничество

 • Like 3
Link to comment
1 час назад, seim сказал:

Юрию нужно вернуть всем людям деньги, принести извинения

Так денежки уже  потрачены в своё удовольствие Куплен телефон и ноутбук ,что бы было как с Апимондии инфу посылать со своими комментариями 

Правда всё снято через щелочку, смотреть не очень хочется , особенно слушать 

 • Like 1
Link to comment
5 минут назад, Мико сказал:

Так денежки уже  потрачены в своё удовольствие Куплен телефон и ноутбук ,что бы было как с Апимондии инфу посылать со своими комментариям

При всем уважении, это брехня. Все списки по оплате у меня на руках по оплате! Все деньги на месте, еще не потратили ничего, кроме как оплаты на домен. Я думаю мы выставим списки правда без инициалов. Оплатили домен только.  Больше денег не тратил никто. Сайт будет, сейчас занимаемся им мы. 

Link to comment

Охотно верю что деньги не потрачены .Только  не верю  , что создание сайта что то решит с обходом заготовителей 

 

 • Like 1
Link to comment

Пока не верю в то что Юрий занялся банальным обманом. Обвинения о том что деньги он тратит на свои покупки он опровергал. Есть все основания думать что на него надавили. По правде говоря, я не особо верил в то что барыги спокойно дадут их обвести вокруг пальца и позволят пасечникам не делится с ними куском хлеба с черной икрой. Чтобы доходы в миллионах долларов миновали их карман и оседали в честный карман труженика - таких реалий в нашей стране никогда не было. Всегда работяга горбатился, а властьимущие и иже с ними паразитировали. Кто пытался вести свою игру - расплачивались. 

 • Like 2
Link to comment
28 хвилин тому, Мико сказав:

Только  не верю  , что создание сайта что то решит

Як на мене то сайт уже виконав свою роботу ще не народившись. 
Ціна на мед підскочила до небес і пасічникам тепер залишається тільки прислухатись до поради і швиденько скинути свій мед.;)

Link to comment

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...