Jump to content

Рослини, які бажані біля пасіки (не медоноси)


nibond
 Share

Recommended Posts

У мене росте кілька шовковиць з плакучою формою крони.

Як її розмножують?
Link to comment
Share on other sites

Шовковиця плакуча Шовко?ви?ця, тутове дерево, морва (Morus) — рід рослин родини шовковицевих; дерева або кущі. Відомо більше 10 видів, поширених у помірній та субтропічній зонах, у дикому стані і в культурі. В Україні найбільше значення мають шовковиця чорна і шовковиця біла Шовковиця — це ефективний і вітамінний, і кровотворний засіб. У шовковиці менше кислот, але більше, ніж в інших ягодах, цукрів, що легко засвоюються. Недаремно її вважають найсолодшою ягодою наших широт. Шовковиця - світлолюбна, досить зимостійка і посухостійка рослина, стійка до пилу і газів. Є плакучі, пірамідальні, кулясті та інші форми, які використовують в озелененні. Шовковицю розмножують насінням, живцями і щепленням. Плодові форми краще прищеплювати черенком за кору навесні в період активного сокоруху або влітку окуліруванням. Так як це дводомна, роздільностатева, вітрозапилювана рослина, в насадженнях потрібно мати чоловічі і жіночі екземпляри або в крону прищеплювати живці іншої статі. У шовковиці є також дерева, у яких чоловічі і жіночі квітки знаходяться в одному суцвітті. Розрізнити чоловічі і жіночі екземпляри можна тільки з початком плодоношення.[2] Але вабить малих до шовковиці не лише те, що вона для них — немов природна цукерка. Інстинктивно таким чином дитина рятує себе від діатезів, не допускаючи хвороби. Допомагають їй у цьому органічні кислоти, що містяться в шовковиці (яблучна, лимонна, винна, щавлева). Є у цій маленькій ягоді білки, жири, вітаміни, фосфорна кислота, вкрай необхідне нашим дітям для кровотворення залізо. А ще — ягоди та сік із шовковиці допомагають лікувати атрофію зорового нерва. Настої стиглих ягід застосовують як потогінний засіб у разі застудних захворювань. Сік із ягід зарекомендував себе і як один із найкращих засобів від кашлю. П’ють його і за хронічних закрепів. А розведеним із водою (у співвідношенні 1:3) полощуть горло у разі запальних процесів. Вичавки ягід, які залишилися після приготування соку, використовують для лікування діабету. Печуть із них, додаючи гречане борошно, хлібці, коржики, готують страви з квасолею. До речі, наші предки робили борошно і з самої сухої ягоди шовковиці, вважаючи його чудовим харчовим продуктом. Зі свіжих ягід варять мармелад, желе, варення, сиропи. Сушать їх на компот. У зв'язку з проблемами на сайті пока фото не можна виставити. За повідомленням іннету.post-6465-1413656440_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

На мою думку так це ліщина (фундук) так як весною є пилконос + осінню можна збирати горіхи . 2 як для мене важливе дерево на пасіці так це Грецький горіх запах його листя багато хто використовує проти воскової молі . міф це чи реальність побачу весною) 3 це Сосна її молоді гілочки які я зриваю в кінці лютого я сушу і використовую для заварки чаю для бджіл який даю весною. Шипшина І також зараз є дуже поширений такий вид малини як ремонтантна яка плодоносить до 1 морозу.

Link to comment
Share on other sites

Дуже корисною рослиною біля пасіки, як ніколи, стає фацелія. І цінність не стільки в високій медопродуктивності, скільки в строках квітування. У нас вона цвіте від акації і аж до соняшника. Саме в цей час аграрії активно обробляють посіви зернових від клопа-черепашки і саме в цей час там квітують різні бур'янці. Так от, фацелія для бджіл більш приваблива і відволікає їх від посівів. У себе щороку засіваю фацелією 5-6 соток городу, сусід-пасічник також. Інші пасічники пока придивляються до рясно квітуючих ділянок, де гул стоїть протягом всього дня. Надіюсь, що також залучаться до корисної справи.

Link to comment
Share on other sites

На мою думку так це ліщина (фундук) так як весною є пилконос + осінню можна збирати горіхи .

Andriy_Garmatiy,
Дуже корисною рослиною біля пасіки, як ніколи, стає фацелія.

nibond, Дякую! Це дійсно цінні култури. Але про ці рослини вже згадано у розділі "Медоноси". А тут хотілося б згадати саме про ті, які не є медоносами.
Link to comment
Share on other sites

  • Алёнка changed the title to Рослини, які бажані біля пасіки (не медоноси)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...