Перейти к содержанию

Промышленное пчеловодство в США


Рекомендуемые сообщения

По просьбе нашего коллеги, который в настоящее время находится в США на работе, открываю тему. Ждем интересных материалов.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Он уже есть на форуме или только планирует зарегистрироваться? Кстати, а что самому нельзя открыть новую тему? Только с администрацией нужно согласовывать?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Второй раз в этом году, и раньше часто встречал такие сообщения из США есть над чем задуматься, как надо перевозить, самое страшное что потом все что не смогли убрать просто уничтожили огнем!!!! :blink::blink: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Есть возможность прикупить в США пчелоинвентаря (мисочки, шпательки и пр.), но прикупающий ПОЛНЫЙ чайник в пчеловодстве. Нужно указать их сайт. Никто не подскажет?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Есть возможность прикупить в США пчелоинвентаря (мисочки, шпательки и пр.), но прикупающий ПОЛНЫЙ чайник в пчеловодстве. Нужно указать их сайт. Никто не подскажет?

Самые серьезные фирмы в США

http://www.mannlakeltd.com/

http://www.dadant.com/catalog/

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спасибо, фирмы серьезные, но к моему сожалению мисочек для вывода маток не нашел.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спасибо, фирмы серьезные, но к моему сожалению мисочек для вывода маток не нашел.

Ищите и найдете... 

http://www.mannlakeltd.com/beekeeping-supplies/category/page55.html

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

"Ищите и обрящете" - спасибо нашел.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Здраствуйте!

Підкажіть, яка оптимальна модель вулика для промислового бджільництва?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Здраствуйте!

Підкажіть, яка оптимальна модель вулика для промислового бджільництва?

 

Все мировое пчеловодство работает в ульях Рута-Лангстрота на 230 рамку они же многокорпусные (по советским стандартам).

Однако как вариант может быть 145 рамка (магазинная) и корпуса для нее...

Но тут лично для меня дилемма, если смогу увеличить пасеку до 200-300 семей (планирую на рамку 145), то на каждые два рута у меня будет три корпуса 145 рамку и на 10 рамок больше. Насколько это оправданно, и не закопаюсь я в таком количестве рамок и корпусов? А в остальном преимущество для меня только за 145... Если кто может развейте мое сомнение насчет большего количества рамок и корпусов? Оправдано. А вдруг через 5 лет 500 семей будет? :)

 

 

 
Хорошее видео, но есть не точности.
 
 

.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тут э два варіанти або все Рути тоді виникне проблема з спиною бо тягати рутинну і простий супер (на 145рамку) то дві великі різниці

Або низ рут а всі верхи магазин 145. Не забувайте що відкачування на лінії і налаштовувати на різний розмір рамки машину розпечатки то Добрий геммор

НИЗ ТОБТО ГНІЗДОВІ РАМКИ ЗАКОНОМ ВИКАЧУВАТИ ЗАБОРОНЕНО(у сша та канаді).

Рамок у супері (магазин ) тільки 9 ніколи небо 10.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо працювати чисто з рутовськими корпусами то тоді потрібно або найманих робітників тримать, або використовувать різні приспособи для підйому корпусів, а це призводить до втрати часу.

Зараз довівши кількість корпусних вуликів до 60шт, бачу що спини з такими корпусами надовго не вистачить. Тому на майбутнє розглядаю два варіанти розвитку власної пасіки:

1. Під гніздо 2 корпуси на 230 + корпуси 155 під мед.

2. Гніздо на 12 українських рамок + магазини.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо працювати чисто з рутовськими корпусами то тоді потрібно або найманих робітників тримать, або використовувать різні приспособи для підйому корпусів, а це призводить до втрати часу.

Зараз довівши кількість корпусних вуликів до 60шт, бачу що спини з такими корпусами надовго не вистачить. Тому на майбутнє розглядаю два варіанти розвитку власної пасіки:

1. Під гніздо 2 корпуси на 230 + корпуси 155 під мед.

2. Гніздо на 12 українських рамок + магазини.

Тут э два варіанти або все Рути тоді виникне проблема з спиною бо тягати рутинну і простий супер (на 145рамку) то дві великі різниці

Або низ рут а всі верхи магазин 145. Не забувайте що відкачування на лінії і налаштовувати на різний розмір рамки машину розпечатки то Добрий геммор

НИЗ ТОБТО ГНІЗДОВІ РАМКИ ЗАКОНОМ ВИКАЧУВАТИ ЗАБОРОНЕНО(у сша та канаді).

Рамок у супері (магазин ) тільки 9 ніколи небо 10.

Думал, разные варианты. Однако остановился на постулате что на пасеке должна быть одна рамка и один корпус, все взаимозаменяемо, промышленных масштабах тем более.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Думал, разные варианты. Однако остановился на постулате что на пасеке должна быть одна рамка и один корпус, все взаимозаменяемо, промышленных масштабах тем более.

 

Не подобається мені рамка 145 для розплоду. А от проблем з різними рамками я поки що не помітив. 

На рахунок взаємозамінності згоден, але для мене це означає, що корпус із будь-якого вулика повинен підійти на інший вулик. А от на рахунок рамок то я хочу щоб відкачувати лише магазинні і в перспективі взагалі перейти на повністю пластикові рамки під мед. А коли рамки чисто під мед то немає різниці, які рамки в гнізді - бо з медових магазинів рамки все одно ставить не будеш в гніздо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не подобається мені рамка 145 для розплоду. А от проблем з різними рамками я поки що не помітив. 

На рахунок взаємозамінності згоден, але для мене це означає, що корпус із будь-якого вулика повинен підійти на інший вулик. А от на рахунок рамок то я хочу щоб відкачувати лише магазинні і в перспективі взагалі перейти на повністю пластикові рамки під мед. А коли рамки чисто під мед то немає різниці, які рамки в гнізді - бо з медових магазинів рамки все одно ставить не будеш в гніздо.

Складність 12 рамочного гнізда в його масі, як не крутіть а при перевезені вулики будуть важкуваті.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Або низ рут а всі верхи магазин 145. Не забувайте що відкачування на лінії і налаштовувати на різний розмір рамки машину розпечатки то Добрий геммор

 Швидше потрібне  налаштування оператора,бо  треба завантажувати машину різними типами рамок. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Швидше потрібне  налаштування оператора,бо  треба завантажувати машину різними типами рамок. 

Уважно прочитайте в США і Канаді не прийнято качати рамки з гнізда.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Уважно прочитайте в США і Канаді не прийнято качати рамки з гнізда.

Я мав на увазі  рамки з магазинів на 145мм та 230мм. Термін "типи рамок"  вжив помилково.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я мав на увазі  рамки з магазинів на 145мм та 230мм. Термін "типи рамок"  вжив помилково.

Там використовують 230 мм, як стандарт. Всю їх систему перенести до нас не можливо, а от окремі підходи саме те.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але ж на промислових пасіках також використовують (Канада напр.) 230 гніздо + магазини на 145. І нічого, ніхто не путається з рамками. Для себе теж думаю, якими вуликами ну і відповідно рамками розширюватися? Для мене бачу теж два варіанти: 

1. Рути на 8 рамок (Кука). Плюс: одна рамка. Мінус: мабуть не сильно вирішить проблему "спини"

2. Гніздо 2 х 230 + магазини 145. Плюс: радість спини. Мінус: два типи рамок на пасіці.

Зараз роблю заготовки на вулики, але поки так і не визначився, що саме мені підходить...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Там використовують 230 мм, як стандарт. Всю їх систему перенести до нас не можливо, а от окремі підходи саме те.

Я лише написав ,що люба промислова машина розпечатує магазинні  рамки всіх розмірів. Стандатр не впливає на процес відкачування меду не тільки в Америці але й у мене на пасіці. .Всю Американську систему догляду  до нас перенести можна,але мало таких ,хто має бажання  переносити.  І це не тільки в бджільництві. А щоб не навантажувати себе кажуть ,що не все нам їхне  пілходить. Від нас до них навіть не пригадаю, що можна порадити перенести. Можливо, стандарти,щодо застосування антибіотиків.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я лише написав ,що люба промислова машина розпечатує магазинні  рамки всіх розмірів. Стандатр не впливає на процес відкачування меду не тільки в Америці але й у мене на пасіці. .Всю Американську систему догляду  до нас перенести можна,але мало таких ,хто має бажання  переносити.  І це не тільки в бджільництві. А щоб не навантажувати себе кажуть ,що не все нам їхне  пілходить. Від нас до них навіть не пригадаю, що можна порадити перенести. Можливо, стандарти,щодо застосування антибіотиків.

У них різна насиченість бджіл на 1 га. медоносів і присутня плата за опилення плюс відповідна ціна меду. А у нас створивши пасіку 1000 і більше  сімей буде серйозна проблема з їх розміщенням так як бджолами у нас територія насичена серйозно і побільше ніж Канаді чи США в рази, а тако ж низька ціна кг. меду. Єдина у нас перевага це дешева робоча сила, але вона і відповідно некваліфікована.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Складність 12 рамочного гнізда в його масі, як не крутіть а при перевезені вулики будуть важкуваті.

Один 12-рамочний корпус не буде важчий за 2 десятирамкові рутовські корпуси. 

В цьому році в мене був один такий вулик. В гніздо за весь сезон заглядав разів 5, по медові нічим не відрізняється від рута. А от підготовка до зимівлі простіше простого, та й зимівля на українській рамці просто супер. Особисто я перевіряв якість зимівлі на рутовській, даданівській і українській рамках - голосую за українку.

Але знову ж, все покаже досвід використання таких вуликів не на одній сімї, а хоча б на 30-40. Планую зимою зробити 30 12-рамкових вуликів на українську рамку і порівняти їх із багатокорпусними по всих параметрах і тоді вже робити вибір між цими двома системами.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У них різна насиченість бджіл на 1 га. медоносів і присутня плата за опилення плюс відповідна ціна меду. А у нас створивши пасіку 1000 і більше  сімей буде серйозна проблема з їх розміщенням так як бджолами у нас територія насичена серйозно і побільше ніж Канаді чи США в рази, а тако ж низька ціна кг. меду. Єдина у нас перевага це дешева робоча сила, але вона і відповідно некваліфікована.

Розміщення  - тисячі невеличких сіл та хуторів.

Плата за розміщення мізерна.

Клімат і медоноси кращі за більшість американських Штатів

 

Я не  знаю територій перенасичених бджолами- в селах по 300 сімей і всі з медом

Низька ціна на мед- теж не катастрофічно.

У нас більше переваг ,але ми не вміємо ними користуватись. І це добре для тих ,хто вміє. 

Додам -не треба орієнтуватись на дешеву робочу силу,бо це найбільше зло для економіки.

Один 12-рамочний корпус не буде важчий за 2 десятирамкові рутовські корпуси. 

В цьому році в мене був один такий вулик. В гніздо за весь сезон заглядав разів 5, по медові нічим не відрізняється від рута. А от підготовка до зимівлі простіше простого, та й зимівля на українській рамці просто супер. Особисто я перевіряв якість зимівлі на рутовській, даданівській і українській рамках - голосую за українку.

Але знову ж, все покаже досвід використання таких вуликів не на одній сімї, а хоча б на 30-40. Планую зимою зробити 30 12-рамкових вуликів на українську рамку і порівняти їх із багатокорпусними по всих параметрах і тоді вже робити вибір між цими двома системами.

До вас вже перевірили- Рут

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...