Jump to content

Іполіт КОРАБЛЬОВ


Recommended Posts

І. І. Корабльов (1871 – 1951) Іполіт Іванович Корабльов ще з дитинства дуже захоплювався життям бджіл. Після закінчення Московського сільськогосподарського інституту працював завідуючим кафедрою, деканом плодоовочевого факультету, викладав бджільництво та шовківництво і став професором в Уманському сільськогосподарському інституті (нині Уманська державна аграрна академія). Саме тут розкрився його педагогічний та пасічний талант науковця. В 1918 р. за пропозицією І. І. Корабльова був прийнятий вулик з вузько високою рамкою 300 х 435, який був названий українським (зараз поширений в поліській і лісостепових зонах України). У основі його застосовано було вулик В.Ващенка, але змінено розмір рамки , уподібнюючи розмір рамки до перевернутої горизонтального 435х 300 . І. І. Корабльов написав близько 20 наукових праць і понад 100 статей, серед них – «Знание и польза пчеловодства», «Как водить пчел», «О выборе улья», «Кормление пчел», «Медоносные растения», «Учебник пчеловодства», «Уход за пчелами», «Болезни пчел и их лечение», «Пчеловодство» та ін. За значний внесок в розвиток бджільництва Вища атестаційна комісія колишнього Міністерства вищої освіти СРСР присвоїла Корабльову І.І. звання професора без захисту дисертації. Робота з бджолами була для вченого джерелом радості, здоров’я і щастя. За повідомленням іннету.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

І. І. Корабльов (1871 – 1951) В 1918 р. за пропозицією І. І. Корабльова був прийнятий вулик з вузько високою рамкою 300 х 435, який був названий українським (зараз поширений в поліській і лісостепових зонах України). У основі його застосовано було вулик В.Ващенка, але змінено розмір рамки , уподібнюючи розмір рамки до перевернутої горизонтального 435х 300 .
Принципова помилка! І.І.Корабльов запропонував рамку 285 х 450 мм! Аналогічну даданівській за ВНУТРІШНІМИ розмірами. Тому "стандартна" вощина , яку виробляють ВСІ заводи в Україні лягає в рамку Корабльова без бічних зазорів, а в рамку 300 х 435 - з зазорами, від чого вздовж бічних планок йде хаотична забудова, стільник сповзає і тд і т п - а винуватять українську рамку.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...