Перейти к содержанию

Львівська пасіка онлайн


Рекомендуемые сообщения

Підставив в центр гнізда дві збиті рамки на 145 мм з вощиною. Матці сіяти більше немає де - доведеться тягнути вощину. Сьогодні було тепло й затишно, то дерева аличі у дворі аж гули - літ бджіл як серед літа - носять нектар :ae: До речі, бджоли й справді миролюбні досить - і передивлявся сім'ю і вощину сьогодні давав - лише одна вжалила - притис випадково - а так без димаря й рукавиць дивлюся нормально. Лише бородате обличчя сховав за сіткою, а то подумають, що ведмідь :umora: Раніше в мене набагато зліші були бджоли. Завтра не чіпаю, а в понеділок, думаю, на підставлених рамках вже почне сіяти матка - тоді роз'єднаю рамки і поставлю в центр нового корпуса на 145, по боках дам по 2 рамки вощини а скраю по рамці темної суші (з розпиляної рамки на 300). Під низ гніздо на 8 рамках на 300 у двох корпусах і перестановка готова. При відтягуванні вощини у верхньому корпусі ставлю другий з вощиною (знову в центр 2 розплідних рамки) . Після його освоєння маткою знімаю нижні 2 корпуси з рамками на 300 і одночасно роблю відводок на 2 корпуси 145 з вощиною (даю 2 рамки розплоду та куплену плідну матку) Відводок ставлю на місце сім'ї для відбору льотних бджіл - швидше відтягнуть вощину та попереджу роїння в старій сім'ї. Там, до речі, теж міняю матку. Отакі плани :ah: Хоча як будуть слушні поради по коррекції дій - радий почути :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 рамки із свіжим наприском нектару

То вода меда еще нет.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 рамки із свіжим наприском нектару

То вода меда еще нет.
Вже кілька днів цвіте вишня, алича, починає абрикос - нектар носять. Згоден, що це ще не мед, але й не вода :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Після його освоєння маткою знімаю нижні 2 корпуси з рамками на 300 і одночасно роблю відводок на 2 корпуси 145 з вощиною (даю 2 рамки розплоду та куплену плідну матку)
Де ви домовились придбати плідну матку? Чи можлива відправка в Кіровоград? Я де не питав кажуть тільки з червня. І коли мені краще робити відводки? В мене зараз сім'ї приблизно по 8-10 рамок. Як гадаєте робити з двох сімей один відводок чи можливо з кожної сім'ї по відводку? І ще одне питання. Чому в двох сімях на пасіці бджоли дуже мало вилітають з вулика, хоч однаково сильні, а з остальних літають як шаленні бджілки... Дякую за підтримку!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Після його освоєння маткою знімаю нижні 2 корпуси з рамками на 300 і одночасно роблю відводок на 2 корпуси 145 з вощиною (даю 2 рамки розплоду та куплену плідну матку)
Де ви домовились придбати плідну матку? Чи можлива відправка в Кіровоград? Я де не питав кажуть тільки з червня. І коли мені краще робити відводки? В мене зараз сім'ї приблизно по 8-10 рамок. Як гадаєте робити з двох сімей один відводок чи можливо з кожної сім'ї по відводку? І ще одне питання. Чому в двох сімях на пасіці бджоли дуже мало вилітають з вулика, хоч однаково сильні, а з остальних літають як шаленні бджілки... Дякую за підтримку!
1. ще не домовився, але обіцяли посприяти. 2. я виходжу з того, що відводок робиться тоді, коли наступає загроза роїння сім'ї, тобто кількість бджіл переважає ту, яка необхідна для вигодовуваня розплоду та роботи у вулику (за відсутності великого медозбору) Як я чув, то цей момент наступає після появи 7-8 рамок розплоду в сім'ї (у мене наразі 6). А як робити відводки? Так як вважаєте за потрібне :IMHO::) Я ж не знаю ваших умов медозбору, задач і цілей. до речі, саме тому й створив таку тему для власної пасіки - видно всі проведені на пасіці роботи і легше давати рекомендації й поради 3. Сьогодні зайшов "в гості" на пасіку за 100 м від мене - виявляється я не один початківець на вулиці ;) Там три сім'ї минулорічні - літ був загалом слабший як у мене з 1 вулика, та ще й напад спостерігався - льотки всі навстіж у лежаках :blink: Мої ж з самого рання ще при температурі 6-7 градусів починають літ, а до обіду вже стоїть черга біля льотків (відкриваю на 2-3 бджоли). Мабуть, порода дає своє :ay: Матка з Комарно
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скільки може коштувати лежак на 20 рамок + карман на 5 для нуклеуса? Практично новий (3 роки),

450-500грн, в самий раз :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

450-500грн, в самий раз

У нас такий вулик коштує гривень 200-250 :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Робити відводок та заміну матки доведеться не раніше 1-10 червня - на такий срок ніби будуть матки у В.Міська в Комарно - ніби є вже попередня домовленість... Знову вносити правки треба в плани. Тепер питання: 1. що краще зробити за ці 6-7 тижнів? Якби добре було б і бджіл наростити до поділу сім`ї, але якщо почнуть роїтись? Взяток має бути постійний з садів, кленів та, можливо, акації. Завтра-післязавтра пересаджую в багатокорпусний вулик з корпусом вощини зверху. 2. чим обробляти/робити профілактику від кліща та хвороб і коли? Ось і фото моїх дівчат :)571408_470.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1. що краще зробити за ці 6-7 тижнів? Якби добре було б і бджіл наростити до поділу сім`ї, але якщо почнуть роїтись?

У Вас сім"я дуже сильна!. Отже це буде неодмінно і швидше за 10 червня. І ніякий взяток не врятує. Віднесіться до цьго, як до даності. І з огляду на це приймайте стратегію дій.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2. чим обробляти/робити профілактику від кліща та хвороб і коли?

Враховуючи, що на мед цьогоріч не працюєте обробдяти можна будь чим. Наприклад бібіном, щавелевою кислотою, апісаном тощо.
Ось і фото моїх дівчат

колір однорідний, без жовтизни. Близький до карпатянки. Ціково ще подивитись який колір матки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

От я й думаю - може робити відводок без матки і дати можливість вивести нову - потім заміниться? А наразі підсилювати розплодом з основної сім'ї.

Близький до карпатянки.

Так ніби ж і є карпатка від Міська - він сам мені телефоном підтвердив - лише 2009 року виводу - треба міняти.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пройшло 2 дні з часу підстановки здвоєної рамки з вощиною. Сьогодні подивився - верхня рамка майже повністю відтягнута, нижню тільки почали. Засіву немає. Переселення переноситься мінімум до четверга. Був варіант поставити розрізану рамку суші на 300 - тоді матка засіяла б зразу, але передумав. Хай тягнуть вощину що є сили :) Рамки з сушшю треба постаратись всі пустити на віск вже до зими. Коли скоротив гніздо до 8 рамок, то за заставну виставив 1 рамку наполовину заповнену старим медом і 2 рамки з наприском. Сподівався, що занесуть в гніздо, - як би не так :ae: Заливають далі свіжим медом - там де було піврамки - вже повна. Ні коли не думав, що не буду радий такій роботі бджіл :umora: Що тепер робити з тими медовими рамками? Я думаю, що тоді при переселенні у новий вулик треба дати не 1, а 2 корпуси зверху, вмістивши й ці 3 рамки на 300 - хай заповнюють. Потім відкачати. Схема тоді буде така: два корпуси з гніздом (8 рамок на 300) зверху 2 корпуси, де 3 медові рамки на 300 + рамка суші на 300 + 2 рамки на 145 з розплодом + 6 рамок на 145 вощини (3 стандартні листи всього - мають відтягнути) Потім 4 рамки на 300 з медом забираєм, а решту 8 рамок на 145 ставим якраз в 1 корпус замість 2. Хто має зауваження або інші варіанти?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Що тепер робити з тими медовими рамками?

Я в такому випадку розпечатую та ставлю в нижній корпус. Бажано звичайно, щоб і матка там була, то бджоли мед за кілька діб перенесуть догори.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Що тепер робити з тими медовими рамками?

Я в такому випадку розпечатую та ставлю в нижній корпус. Бажано звичайно, щоб і матка там була, то бджоли мед за кілька діб перенесуть догори.
Так місця ж немає :ak: Там ще в гнізді лишились 2 повних медо-пергових... Переводити в новий вулик треба край - бо інакше доведеться розширювати гніздо в лежаку - робити й навощувати даданівські рамки... Тоді вже основну сім'ю доведеться так і лишити в лежаку, чого не хочеться. (не мала баба клопоту...) :umora: Може поки відставити всі рамки з медом в порожні корпуси, а коли розбиратиметься гніздо з рамок на 300, доставити замість порожніх туди медові рамки й відділивши решіткою від матки лишити під низом? (вибачаюсь за сумбур в питаннях і планах - з корпусами працюю вперше :ah: )
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

День добрий! :hi: а якщо поставити рамки на 300 наступним чином: 2корпуси х145 в них 4 рамки(на 300) , зверху ще 2корпуси х145 в них 4 рамки(300)а в проміжках ставити рамки на 145...і з часом видаляти ті що на 300 або перенести в один корпус(2 х 145) всі рамки на 300(8 шт.)......накрити роздільною решіткою, зверху корпус на 145 з вощиною і тими рамками 145 що відбудували...і туди помітити матку, розплід вийде поміняти 300соті на 145?? сам планую перейти на рамку 145 з 300 так що поправте як що нетак))))))) :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

фарбував також акриловою фарбою, до неї підходить барвник для водоемульсійних фарб, коштує в Епіцентрі 11грн з копійками))))))))))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так місця ж немає

Де саме немає місця? Я зрозумів, що Ви переселяєте в корпусний (на 8). Ну то й добре. Розпечатайте чотири їз закристалізованим і через одну в нижній корпус. Туди ж матку. Зверху роздільна, зверху корпус з розплодом.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так місця ж немає

Де саме немає місця? Я зрозумів, що Ви переселяєте в корпусний (на 8). Ну то й добре. Розпечатайте чотири їз закристалізованим і через одну в нижній корпус. Туди ж матку. Зверху роздільна, зверху корпус з розплодом.
Сьогодні переселив. Рамки на 300 поставив унизу в 2 корпуси (7 рамок розплоду + 1 медо-пергова) Зверху дав корпус вощини на 145 з двома рамками, що були відбудовані раніше. Матка їх так і не засіяла, але думаю, що діватись їй нікуди - перейде догори, оскільки низ вже майже повністю під розплодом, переважно відкритим. Матку доречі відшукав - з зеленою міткою. 3 "зайві" неповні рамки з медом вийняв у порожні корпуси і поки що відставив. Думаю робити наступного тижня безматковий відводок - хай виводять самі, а в червні поміняю на породних, або дам попрацювати разом, щоб наростити сильніші сім'ї. Так от в ту половину сім'ї, де не буде льотних бджіл, дам ці самі рамки для корму на перший час, внизу в попрожньому корпусі. Мають перенести вгору - тоді й виймаю та бракую. Мої багатокорпусні поряд з цим лежаком величезним виглядають іграшковими :umora: Тесть питав як всі бджоли туди влізли :blink: І на одній підставці з лежака (105 см) помістилось 2 вулики (по 34 см ширини) з добрим проміжком між ними. Один нюанс згадав: переселяв сам, а хоч і спортсмен-важковаговик, але піднімати старий вілик самотужки не ризикнув. Підставив збоку табуретку і перетягнув вулика по підставці на табуретку (до метра вбік). Думав, бджоли будуть летіти в новий вулик, бо також білий і льоток на місці старого - не тут було! :umora: Вони вперто летіли в старий. Попотівши трохи розвернув лежак на 90 градусів, бічною стінкою вперед - бджоли продовжували ломитись в нього, а не в нове житло :blink: Тоді взяв червону ватну ковдру, яка була замість подушки під дахом і поклав на дах лежака. За дві хвилини "борода" біля льотків зникла і всі до єдиної бджоли попрямували до багатокорпусного вулика. Може стане кому в нагоді :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В понеділок роблю мікровідводок в тому ж вулику, через фанерну перегородку. Поставлю наверх 2 корпуси, дам туди 1-2 рамки з медом, від основної сім'ї, забрані сьогодні, між ними рамку відкритого розплоду., обмежую заставною дошкою з боків. Коли почнуть тягнути маточники - виламую всі й даю ще одну підрізану рамку з добовим засівом - хай виводять матку. Думаю, що повина почати червити до червня й на момент купівлі породних маток (1-10 червня) встигне наростити з півкілограма бджіл. Потім можна буде її лишити як помічницю в окремому корпусі, а восени або ліквідувати, або лишити про всяк випадок до весни в нуклеусі. При вдалому збігові обставин та наявності запасу медових рамок - можна буде лишити й третю сім'ю в зиму.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В понеділок роблю мікровідводок в тому ж вулику, через фанерну перегородку. Поставлю наверх 2 корпуси, дам туди 1-2 рамки з медом, від основної сім'ї, забрані сьогодні, між ними рамку відкритого розплоду., обмежую заставною дошкою з боків. Коли почнуть тягнути маточники - виламую всі й даю ще одну підрізану рамку з добовим засівом - хай виводять матку

А чим Вас не влаштовує мій варіант?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В понеділок роблю мікровідводок в тому ж вулику, через фанерну перегородку. Поставлю наверх 2 корпуси, дам туди 1-2 рамки з медом, від основної сім'ї, забрані сьогодні, між ними рамку відкритого розплоду., обмежую заставною дошкою з боків. Коли почнуть тягнути маточники - виламую всі й даю ще одну підрізану рамку з добовим засівом - хай виводять матку

А чим Вас не влаштовує мій варіант?
По-перше - запізно прочитав :dntknw: Уже зробив. А по-друге, на мою думку, поставивши зверху рамки на 300 з розплодом після виходу останнього бджоли заллють рамки медом, а я не хочу їх використовувати надалі - хай максимум відбудують нових і заповнюють медом в зиму. Тому решітку поставлю, але знизу під маткою, коли вона перейде до верхнього корпусу. Як вийде розплід, вийму рамки й на склад, як не будуть потрібні - в перетопку. Сьогодні спостерігав за бджолами в новому вулику - дуже нервують дівчата. Наблизитись не дають - починають атакувати. Мабуть ще незвично їм в новому житлі... Але працюють. Ввечері підняв дашок і заглянув до корпуса з вощиною - обсіли, тягнуть. :ole_ole: ПС: поставив одну з рамок, забраних раніше, де було трохи меду, біля бічної стінки вулика на підставку. Думав осушать за день. Ввечері пішов забирати - рамка потяжчала :blink: Вони ще меду донесли :ak: "это неправильные пчелы!.." (с)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вони ще меду донесли "это неправильные пчелы!.."

Та ні. Вони "правильні" та й ще до того "розумні". Бо знають, що скоро підуть холода та дощ, розплодик годувати потрібно, то й запасаються кормом. А якщо серйозно, то мабуть сім"я ще "не розігналась". Розплоду небагато вигодовують, а льотної бджоли вистачає. То й несуть. Та скоро побачите, що ці дві або три повномедні крайні, які вони зараз можуть навіть запечатати, за короткий час буде повністю розходуваний!!!.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вони ще меду донесли "это неправильные пчелы!.."

Та ні. Вони "правильні" та й ще до того "розумні". Бо знають, що скоро підуть холода та дощ, розплодик годувати потрібно, то й запасаються кормом. А якщо серйозно, то мабуть сім"я ще "не розігналась". Розплоду небагато вигодовують, а льотної бджоли вистачає. То й несуть. Та скоро побачите, що ці дві або три повномедні крайні, які вони зараз можуть навіть запечатати, за короткий час буде повністю розходуваний!!!.
Я мав на увазі, що рамку поставив ззовні вулика (знаю, що не можна... :ah: )Так вони ззовні вулика в рамку склали мед
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Согодні ввечері підняв верхній корпус з вощиною з одного боку і заглянув між рамки знизу. Корпуси вже зростили восковими містками, по центру десь 3-4 рамки відбудовані повністю й обсиджені бджолами, далі тягнули вощину менше - крайні тільки почали. Думаю на понеділок- вівторок відбудують весь корпус. Як тільки матка перейде туди червити (а нижній корпус буде заповнено розплодом), покладу роздільну решітку й по після виходу розплоду вийму всі рамки на 300. Питання: у верхньому корпусі, після укладки решітки й відділенні матки вгорі, льоток відкривати, чи ні?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Питання: у верхньому корпусі, після укладки решітки й відділенні матки вгорі, льоток відкривати, чи ні?
Взагалі то не треба. А чому б не поміняти місцями корпуси? Щоб матка таки була в нижньому корпусі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...