Перейти к содержанию

Препараты и методы


Рекомендуемые сообщения

1 минуту назад, Женя Циба сказал:

Я ось цими користувався неполоски а фігня.Потом спасався Апіваролом і щавелькою

Я теж щавелькою в кінці серпня 4 рази обробляв, але нажаль час вже було втрачено :frusty:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

В цьому сезоні застосовував 3 види полосок: ЕКОПОЛ(на ефірних маслах), ВАРОСТОП(болгарські на флуметрині), і російські на амітразі назву не пам'ятаю. Контроль осипу не проводив, але через місяць перед обробкою біпіном з пушки у 3 сім' ї поставив промащений папір, через добу виявив- там де стояли болгарські на флуметрині- 15 кліщів, там де стояли екопол на ефірних маслах- 7 кліщів, там де стояли полоски на амітразі - 1 кліщ. Але думаю що висновок робити рано бо контроль проводив лиш на трьох сім'ях. Може хтось дасть доповнення по цих пластинах- які результати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Серж 82 сказал:

В цьому сезоні застосовував 3 види полосок: ЕКОПОЛ(на ефірних маслах), ВАРОСТОП(болгарські на флуметрині), і російські на амітразі назву не пам'ятаю. Контроль осипу не проводив, але через місяць перед обробкою біпіном з пушки у 3 сім' ї поставив промащений папір, через добу виявив- там де стояли болгарські на флуметрині- 15 кліщів, там де стояли екопол на ефірних маслах- 7 кліщів, там де стояли полоски на амітразі - 1 кліщ. Але думаю що висновок робити рано бо контроль проводив лиш на трьох сім'ях. Може хтось дасть доповнення по цих пластинах- які результати.

І як Ви прокоментували б Ваші дослідження? Вважаєте, що полоски на основі амітрази найефективніші (більш всього це варроадез)?

Потрібно було вказати час обробки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Wladimir_K сказал:

І як Ви прокоментували б Ваші дослідження? Вважаєте, що полоски на основі амітрази найефективніші (більш всього це варроадез)?

Потрібно було вказати час обробки?

Якщо б провів дослідження хоча б на 10-15 сім'ях і визначив середнє то можна було б робити якісь висновки,

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Серж 82 сказал:

Якщо б провів дослідження хоча б на 10-15 сім'ях і визначив середнє то можна було б робити якісь висновки,

Саме пластини на основі амітрази, є найменш ефективними від кліща, якщо врахувати основне завдання це очищення сімей від кліща, який знаходиться в цей період найбільше в розплоді. В основному, якщо ефективність препарату нижче 90% виробник навіть не вказує її в інструкції.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Серж 82 сказал:

Якщо б провів дослідження хоча б на 10-15 сім'ях і визначив середнє то можна було б робити якісь висновки,

Оцінка повинна проводитися комплексно, велику роль відіграє сила сімей під час обробки і навіть температура, робоча температура того ж Екополу вище +16, так само концентрація і навіть вміння пасічника організувати правильно установку пластин врахувавши скорочення сімей і зжимання їх під час похолодання, які спостерігаються в кінці літа і у вересні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, Wladimir_K сказал:

Оцінка повинна проводитися комплексно, велику роль відіграє сила сімей під час обробки і навіть температура, робоча температура того ж Екополу вище +16, так само концентрація і навіть вміння пасічника організувати правильно установку пластин врахувавши скорочення сімей і зжимання їх під час похолодання, які спостерігаються в кінці літа і у вересні.

За комплексну оцінку я згідний, а от як комплексно підходити до знищення кліща то треба з розумом, ато десь тут на форумі читав що як починають проводити цілу купу обробок то сам вулик уже полоска. Дивуюсь як ті  бджоли живі залишились. Вважаю що краще не добити кліща(ви його 100% і так не скинете) чим підірвати на зиму здоров'я бджолі тим більше матці. Якось так.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Серж 82 сказал:

За комплексну оцінку я згідний, а от як комплексно підходити до знищення кліща то треба з розумом, ато десь тут на форумі читав що як починають проводити цілу купу обробок то сам вулик уже полоска. Дивуюсь як ті  бджоли живі залишились. Вважаю що краще не добити кліща(ви його 100% і так не скинете) чим підірвати на зиму здоров'я бджолі тим більше матці. Якось так.

А Ви його і на 100% і не очистите, тому що по сусідству є інші пасіки, а рецепт боротьби у кожного пасічника власний, де хто взагалі вважає, що обробляти необов'язково кожен рік.

А те що у Вас був зліт сімей, говорить про високий рівень закліщеності на пасіці і не досить якісний обробіток в попередній рік і можливо наявність пасік де закліщеність зашкалює.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

варо.jpgв цьому році полоски спрацювали гарно оне не сподобались що немає дирок щоб їх фіксувати 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, targal сказал:

варо.jpgв цьому році полоски спрацювали гарно оне не сподобались що немає дирок щоб їх фіксувати 

Ще від виробника добитися стабільності якості у кожній партії, був би непоганий препарат українського виробництва, на основі байєрського флуметрину.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Wladimir_K сказал:

 

1 час назад, Серж 82 сказал:

Якщо б провів дослідження хоча б на 10-15 сім'ях і визначив середнє то можна було б робити якісь висновки,

 

Такий підхід дещо неправильний:IMHO:. Якщо хочете тестувати різні препарати, мають бути сім'? рівні по силі і з однаковим % закліщеності, інакше результат получиться ± те телеграфний стовб, тобто дуже приблизний.

Я провіряю дію препарату на 2-3 відводках, якщо результат мене влаштовує, тоді обробляю всю пасіку. В противному випадку провіряю іншим препаратом. Від таких провірок нікуди не дінемось, є багато лівих препаратів. Цьогоріч у мене не спрацювали полоски ВАРОЛОМ і БІПІН  (апісан московський ) у дим-пушці, а також щавелька. На разі зупинився на венгерському ТАКТІКУ.

ПС   свою думку нікому не нав'язую

27 минут назад, targal сказал:

варо.jpgв цьому році полоски спрацювали гарно оне не сподобались що немає дирок щоб їх фіксувати 

В такому випадку рулить звичайна канцелярська скрепка, хоча за це мав подбати виробник

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, davolodya сказал:

Такий підхід дещо неправильний:IMHO:. Якщо хочете тестувати різні препарати, мають бути сім'? рівні по силі і з однаковим % закліщеності, інакше результат получиться ± те телеграфний стовб, тобто дуже приблизний.

Я провіряю дію препарату на 2-3 відводках, якщо результат мене влаштовує, тоді обробляю всю пасіку. В противному випадку провіряю іншим препаратом. Від таких провірок нікуди не дінемось, є багато лівих препаратів. Цьогоріч у мене не спрацювали полоски ВАРОЛОМ і БІПІН  (апісан московський ) у дим-пушці, а також щавелька. На разі зупинився на венгерському ТАКТІКУ.

ПС   свою думку нікому не нав'язую

В такому випадку рулить звичайна канцелярська скрепка, хоча за це мав подбати виробник

А я їх і не тестував, просто хотів подивитись як сиплеться кліщ після біпіну(але і біпін може бути неякісним), тому не треба радіти якщо кліщ не сиплеться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минуты назад, davolodya сказал:

Такий підхід дещо неправильний:IMHO:. Якщо хочете тестувати різні препарати, мають бути сім'? рівні по силі і з однаковим % закліщеності, інакше результат получиться ± те телеграфний стовб, тобто дуже приблизний.

Я провіряю дію препарату на 2-3 відводках, якщо результат мене влаштовує, тоді обробляю всю пасіку. В противному випадку провіряю іншим препаратом. Від таких провірок нікуди не дінемось, є багато лівих препаратів. Цьогоріч у мене не спрацювали полоски ВАРОЛОМ і БІПІН  (апісан московський ) у дим-пушці, а також щавелька. На разі зупинився на венгерському ТАКТІКУ.

ПС   свою думку нікому не нав'язую

В такому випадку рулить звичайна канцелярська скрепка, хоча за це мав подбати виробник

Вже раз писав, відсутність отвору для кріплення і упаковка аби як, це в першу чергу неповага виробника до споживачів своєї продукції, тобто пасічників.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Wladimir_K сказал:

Вже раз писав, відсутність отвору для кріплення і упаковка аби як, це в першу чергу неповага виробника до споживачів своєї продукції, тобто пасічників.

Щоб зробити отвір у пластинах виробнику треба створити ще одне робоче місце,а це лишні затрати для нього. Йому аби гроші взяти, а там хай ті пасічники самі мудрурють з скрепками, кнопками, скобками........Ох і далеко нам ще до Європи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, Серж 82 сказал:

Щоб зробити отвір у пластинах виробнику треба створити ще одне робоче місце,а це лишні затрати для нього. Йому аби гроші взяти, а там хай ті пасічники самі мудрурють з скрепками, кнопками, скобками........Ох і далеко нам ще до Європи.

А нам пасічникам не лишня копійка купити скрепки і убивати час. чомусь Байварол все продум для зручності пасічника

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, Серж 82 сказал:

Щоб зробити отвір у пластинах виробнику треба створити ще одне робоче місце,а це лишні затрати для нього. Йому аби гроші взяти, а там хай ті пасічники самі мудрурють з скрепками, кнопками, скобками........Ох і далеко нам ще до Європи.

Та який зайвий працівник, це все робить машина і машина упаковує блістер.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, targal сказал:

А нам пасічникам не лишня копійка купити скрепки і убивати час. чомусь Байварол все продум для зручності пасічника

У Аргентині пасічник навіть защіпки на дашки до вулика не прилаштовує бо каже що потрібно затратити час на їх відкривання, а ми змушені штуркати дротиком і скрепками у ті пластини поки злодійки лізуть у вулик.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 weeks later...

Декілька років користувався препаратом апівароль, Тепер стало не по карману . Чи може хтось сказати що сталось, чому так ціна злетіла?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 минут назад, Kolja.BI сказал:

Декілька років користувався препаратом апівароль, Тепер стало не по карману . Чи може хтось сказати що сталось, чому так ціна злетіла?

 

Апівароль -- препарат польський, закупка іде за злоті,піднявся курс - виросла ціна, на додачу ще накрутка в магазинах, якщо ще кілька посередників, ціна тільки зростає. Непогані відгуки є на димові таблетки Базальт, ціна втричі нижча від Апіваролю

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, davolodya сказал:

Апівароль -- препарат польський, закупка іде за злоті,піднявся курс - виросла ціна

В 2013 році купував по 25 грн за упаковку, 2014 - 65грн, 2015 - 100грн, а в 2016му стало 300. То що долар підріс в 12 разів?

Я вже не кажу про 550грн на сьогоднішній день. http://med.lviv.ua/uk/store/categories/9/attributes/70/wares/8325

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Kolja.BI сказал:

В 2013 році купував по 25 грн за упаковку, 2014 - 65грн, 2015 - 100грн, а в 2016му стало 300. То що долар підріс в 12 разів?

Я вже не кажу про 550грн на сьогоднішній день. http://med.lviv.ua/uk/store/categories/9/attributes/70/wares/8325

Вароатоз на теперішній час то є наша велика і вже  постійна проблема в бджільництві. Пасічники бджіл лікувати від кліща мусять, виробники препаратів і перекупи це знають, і в більшості сво?й  наживаються на проблемі, тому ціни і ростуть. Я навіть не здивуюся, якщо в новому сезоні ціна на препарати ще більше виросте.  Якщо хочете обробляти бджіл від кліща якісно і дешево одночасно, спробуйте венгерський Тактік, препарат добре працює і в дим- пушці, і прокапуванням. Та і нормальні полоски також ще є, тому наразі викрутимось.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 1/4/2017 в 11:00, davolodya сказал:

Пасічники бджіл лікувати від кліща мусять, виробники препаратів і перекупи це знають, і в більшості сво?й  наживаються на проблемі, тому ціни і ростуть.

Апівароль не єдиний препарат, і не панацея, але ціна стрімко зросла лише на нього, решта також зростає, але не в такій прогресії. Десь років певно 5 тому я клав полоски варотом  купляв по 30грн, можна порівняти 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Акарицид амітраз C 19 H 23 N , накопичується в епідермісі, волосяних цибулинах і сальних залозах.

 

Для себе зробив висновок, що не бажано використовувати осінньо-зимовий підмор бджіл для  лікування.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Жало сказал:

Акарицид амітраз C 19 H 23 N , накопичується в епідермісі, волосяних цибулинах і сальних залозах.

 

Для себе зробив висновок, що не бажано використовувати осінньо-зимовий підмор бджіл для  лікування.

Взагалі підмор для лікування не ефективний, тільки живі бджоли (свояк десь почув і на собі перевірив)-секретна інформація тільки для пасічників ,розповсюдженню не підлягає.:af:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Тут виникла дискусія про зберігання препаратів для обробки від кліща, дискусія виникали на препарати на основі флуметрину, думаю і на основі інших діючих речовин вона те ж важлива

Байварол термін придатності 5 років, температура зберігання +10-+20.

Варостоп термін придатності 2 роки, температура зберігання +15-+30.

Тепер робимо висновки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...