Перейти к содержанию

Семья вымерла полностью..


Keon

Рекомендуемые сообщения

3 часа назад, rudakov сказал:

Поки не буде більше фото буде тяжко щось зрозуміти :IMHO1: але з наявних фото там бджоли ну максимум на дві вулички :ah:

Може то й правда підколка. :hmm:

Там дві вулички но не факт шо вони з того вулика. :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ромео сказал:

"Лікарів" зібралось - мама нєгорюй!:umora:

А потерпілого не видно...:)

 

Інтріга. Сєнсаціі. Расслєдованія. :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Уважаемая публика, всех с наступившим Новым Годом! Пусть этот год назовётся Годом Пчелы! Пусть все у нас получится и пчёлам будет у нас хорошо!

«Потерпілий» на месте, сейчас буду читать все, пришлось поездить немного на праздники, частично был без связи. Рамки как и обещал, сфоткаю. Но они чистые, без поноса и т д. 

Улей действительно сухой и чистый, подкола никакого нет. Подмор не двигал, коллега высказал идею что клуба не было.. Хм, похоже что так. Но чего он тогда распался.. 

Пока ещё все не прочитал, ближе всего воспринимаю мнение что от недостатка Пчелы клуб замёрз..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В дополнение скажу что матку не нашёл. Поштучно не перебирал, но все же. И сейчас пока писал, подумал что может она слетела с частью пчёл и то что осталось замерзло. Короче странно для меня это. Почему слетели не все в таком случае.. Повторюсь, подкола нет, в этом году держал один улей для себя. До этого больше пяти не держал, в свободное время для себя.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрый вечер. Записал видео с состоянием рамок.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 минут назад, Keon сказал:

Добрый вечер. Записал видео с состоянием рамок.

 

 

 

Та з голодухи канєшно! Корма не хватило! 

 Було дуже мало бджоли, через це вони пішли вгору і вперлися в потолочини. В сторону задньої стінки піти не змогли - сил не хватило, бо шоб взяти той мед, його треба розігріть, а розігріть не було кому.

 Чого так мало бджоли осталося? - кліщ поработав. Кліщ конкретно ослаблює бджілок і вони живуть значно менше. Ото, реально, ті яких вибива кліщ осипаються перед новим роком. 

 Чого було багато кліща? - погані пластинки або несвоєврємєнна обработка. 

 Шо можна було зробить? - та вже нічого, но можна було попробувать (якшо б вовремя побачить) кинуть зверху канді. Но то такоє, навряд чи б помогло. 

Виводи на будуще - обратить вніманіє на обробку від кліща! Разними препаратами. Начинать зразу ж після відкачки меду. Кліща розвелося дуже багато. Лягають цілі пасіки. 

Було б більше бджіл такого б не було. Меду достаточно оставалось для нормального колічества бжол...

Удачі!

:hi:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Avgust Vadim Poltava сказал:

Виводи на будуще - обратить вніманіє на обробку від кліща!

Це важливо, але не головне.

Головне слідкувати за якістю матки протягом сезону...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 часов назад, Avgust Vadim Poltava сказал:

 

Та з голодухи канєшно! Корма не хватило! 

 Було дуже мало бджоли, через це вони пішли вгору і вперлися в потолочини. В сторону задньої стінки піти не змогли - сил не хватило, бо шоб взяти той мед, його треба розігріть, а розігріть не було кому.

 Чого так мало бджоли осталося? - кліщ поработав. Кліщ конкретно ослаблює бджілок і вони живуть значно менше. Ото, реально, ті яких вибива кліщ осипаються перед новим роком. 

 Чого було багато кліща? - погані пластинки або несвоєврємєнна обработка. 

 Шо можна було зробить? - та вже нічого, но можна було попробувать (якшо б вовремя побачить) кинуть зверху канді. Но то такоє, навряд чи б помогло. 

Виводи на будуще - обратить вніманіє на обробку від кліща! Разними препаратами. Начинать зразу ж після відкачки меду. Кліща розвелося дуже багато. Лягають цілі пасіки. 

Було б більше бджіл такого б не було. Меду достаточно оставалось для нормального колічества бжол...

Удачі!

:hi:

 

Зрозумів. Дякую!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.01.2022 в 18:05, Keon сказал:

Записал видео с состоянием рамок.

Стан рамок підтвердив - матки там не було! 

 

В 10.01.2022 в 18:54, Avgust Vadim Poltava сказал:

Та з голодухи канєшно!

Vadime, дозвольте мені захистити свою точку зору. Під час голодовки знесилені бджоли відривались би від клуба і падали на дно під клубом. В нашому випадку могло бути 2-3 рамки клуба, але маємо підмор по всьому дну. По-друге, голодуючі бджоли залазять глибоко в комірки і часто там застигають. І матка серед них буває. Не відео - жодної бджоли на сотах. Тобто, клубом там і не пахло. Бджоли розповзлися по вулику в пошуках матки. А тут мороз... Амінь!:(

"Дуже мало бджоли"  - Згоден цілком! З аналітикою причин також.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 11.01.2022 в 21:19, Петрович 49 сказал:

Стан рамок підтвердив - матки там не було! 

 

Vadime, дозвольте мені захистити свою точку зору. Під час голодовки знесилені бджоли відривались би від клуба і падали на дно під клубом. В нашому випадку могло бути 2-3 рамки клуба, але маємо підмор по всьому дну. По-друге, голодуючі бджоли залазять глибоко в комірки і часто там застигають. І матка серед них буває. Не відео - жодної бджоли на сотах. Тобто, клубом там і не пахло. Бджоли розповзлися по вулику в пошуках матки. А тут мороз... Амінь!:(

"Дуже мало бджоли"  - Згоден цілком! З аналітикою причин також.:hi:

Хммм… Неужели слетела с частью пчёл?..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Keon сказав:

Хммм… Неужели слетела с частью пчёл?..

Скоріше всього так і було. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10.01.2022 в 19:17, ромео сказав:

Це важливо, але не головне.

Головне слідкувати за якістю матки протягом сезону...

В даному випадку згоден,  критичним стало не кількість і якість корму а відсутність молодої бджоли по причині відсутності якісної матки, в цій сім"ї дійсно клуб не формувався, тобто з настанням холодів матки вже не було, можливо навіть кліщ не винен, як варіант матка пропала по старості ще на початку  вересня а  молода, якщо і виводилась то не облетілась, довести чи спростувати таку версію  вже складно..... залишки пчоли варто було своєчасно зсипати до слабачка....

.....а от поговорити про першопричини такої ситуації, тобто про те хто як контролює нарощування пчоли в зиму, перевіряє якість маток,  можна, хотілось першим почути чи почитати автора відео,

10.01.2022 в 18:05, Keon сказав:

Добрый вечер. Записал видео с состоянием рамок.

 

 

що і коли він робив для підготовки до зими.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 часов назад, Николай S сказал:

.....а от поговорити про першопричини такої ситуації, тобто про те хто як контролює нарощування пчоли в зиму, перевіряє якість маток,  можна, хотілось першим почути чи почитати автора відео,

Ви зачепили, як на мій погляд, занадто складне питання. Я тут трохи "випередив" автора, він вже багато зробив для аналізу і  встановлення причини. У нього є "бджоляне майбутнє"! :ole_ole:

Тепер про маток. Я зараз пропускаю випадки, коли матка проявила свої вади в кінці активного сезону (занадто рано припинила сіяти, засів через раз, і т.д.). Більш загадково, коли вже осінню (остаточне формування гнізда) в нормальній сім'ї (8-12р. з бджолою, медом) відсутня матка.  Як це взнати і куди вона поділася!?

Варіанти з власного досвіду: матка під льотком (можна помітити, якщо не випередили синички, чи їжак). Другий - відбувається щось середнє між обльотом і виходом рою. В наслідок цього жменя бджіл повисає десь високо (не знімав таких "роїв"), або безслідно "розчиняється" по пасіці. Випадки поодинокі...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Петрович 49 сказав:

Ви зачепили, як на мій погляд, занадто складне питання. Я тут трохи "випередив" автора, він вже багато зробив для аналізу і  встановлення причини. У нього є "бджоляне майбутнє"! :ole_ole:

 

Коли людина питає, бо намагається  вникнути то варто допомогти, саме тому і вставив свої 5 коп:az:

3 години тому, Петрович 49 сказав:

 

Варіанти з власного досвіду.............. Другий - відбувається щось середнє між обльотом і виходом рою. В наслідок цього жменя бджіл повисає десь високо (не знімав таких "роїв"), або безслідно "розчиняється" по пасіці. Випадки поодинокі...

Оте друге ніколи не стає раптово, спочатку,  ще на взятку з соняху, молода пчола облітується  танцюючі не так як завжди, спокійно  кругами, а роблячі різкі рухи  в сторони, як перед виходом рою. Поступово  то переходить на сусідні вулики, могло дійти до злетів але я  відбираю в них мед першими і відразу шмаляю пушкою:umora:, контрольки показують найбільшу закліщеність, всі ті не правильні танці відразу припиняються.

 

3 години тому, Петрович 49 сказав:

Ви зачепили, як на мій погляд, занадто складне питання.........

Варіанти з власного досвіду: матка під льотком (можна помітити, якщо не випередили синички, чи їжак). ...........Випадки поодинокі...

Оце дійсно складне питання:dntknw: і варіантів відповідей досить багато яка правильна ще не знаю:dntknw:.

В мене був випадок на початку літа, матка під вуликом, бджоли активно   захищали, зібралось не менш як пів кіла, саме тому і помітив.

Проведене розслідування виявило, при відборі маточників на молочко одного загубив, вони знайшли, обігрівали поки не вилупилась тоді я і знайшов, облітувалась вже у власному вулику і добре відпрацювала пару років.  

 

3 години тому, Петрович 49 сказав:

 

Тепер про маток. Я зараз пропускаю випадки, коли матка проявила свої вади в кінці активного сезону (занадто рано припинила сіяти, засів через раз, і т.д.). Більш загадково, коли вже осінню (остаточне формування гнізда) в нормальній сім'ї (8-12р. з бджолою, медом) відсутня матка.  Як це взнати і куди вона поділася!?

 

Вихід один,  при  перших приморозках  перевіряти поголовно (посімейно)  чи є ознаки формування клубу, якщо бджола нервує, можливо і збільшене споживання корму, то впевнившись  в кормових запасах залишаю на контролі всіх хто  "бушує" і не збирається готовитись зимувать. Далі по ситуації,  цього року одну пару об"єднував покорпусно.  "Буйним"  на 8 рамках  поставив зверху слабенький відводок з молодухою, попередньо звірив співпадіння вуличок по вертикалі та добавив повномедок теж до 8 рамок, на другий день переконався разом всі сиділи спокійно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всім дякую за думки. Мені дійсно корисно і бажано з‘ясовувати те, що мені невідомо. Я гадав що підготувався добре, а реальність показала що ні.

матка Була молода, цього року, від Ігоря Столяра, сіяла добре. Тож за її якість я не сумніваюсь.

Кліща на бджолі не було, від кліща не обробляв. На кліща бджіл перевіряв і не було, під тергітами також.

в серпні- початку вересня загодував сиропом- десь 10 кг цукру. А потім не було пилку. Давав протеїновий канді. Гніздо не збирав, залишив їм розпорядитись. Зараз коли дивився рамки перша була але дуже мало.

бджіл дивився в середині вересня, коли літали ще. Було не так мало.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Keon сказав:

Всім дякую за думки. Мені дійсно корисно і бажано з‘ясовувати те, що мені невідомо. Я гадав що підготувався добре, а реальність показала що ні.

матка Була молода, цього року, від Ігоря Столяра, сіяла добре. Тож за її якість я не сумніваюсь.

Кліща на бджолі не було, від кліща не обробляв. На кліща бджіл перевіряв і не було, під тергітами також.

в серпні- початку вересня загодував сиропом- десь 10 кг цукру. А потім не було пилку. Давав протеїновий канді. Гніздо не збирав, залишив їм розпорядитись. Зараз коли дивився рамки перша була але дуже мало.

бджіл дивився в середині вересня, коли літали ще. Було не так мало.

Бджоли від Ігоря самі чудово формують гніздо в зиму, тому то не причина,................."не так мало "  то  якось туманно,  скільки повно обсижених рамок  пчоли та розплоду було на середину вересня????

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не могу сказать что очень плотно, все не проверял, но в конце августа было 8 рамок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 17.01.2022 в 17:45, Keon сказал:

від кліща не обробляв.

:rolleyes:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Keon сказав:

... было 8 рамок.

це займали рамок чи шастали під верхом по 8 вуличках,............ тобто гніздо відкривалось, рамки були обсижені, кліща візуально не побачили на тому огляд закінчився, підкормили не перевіряючи засів та і все:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...