Перейти к содержанию

Подскажите по маточникам


ATTN

Рекомендуемые сообщения

Здравствуйте. Я начинающий пчеловод, имею два улья. Вроде все было хорошо, но при последнем осмотре в первом улье обнаружил на трех рамках подряд по одному маточнику. Матка 2017 года, сеет хорошо, пчелы вощину тянут. Могут ли быть это маточники тихой смены?

1_1_500.jpgi.gif

1_2_500.jpgi.gif

1_3_500.jpgi.gif

Во втором улье матка 2018 года. Семья работает как-то слабо (слабый лет пчел). Матка сеет. На одной рамке внизу обнаружил маточник - один на весь улей. Может ли быть это роевой маточник?

2_1_500.jpgi.gif

Подскажите как поступить в таких ситуациях.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Подскажите по маточникам
Здравствуйте. Я начинающий пчеловод, имею два улья. Вроде все было хорошо, но при последнем осмотре в первом улье обнаружил на трех рамках подряд по одному маточнику. Матка 2017 года, сеет хорошо, пчелы вощину тянут. Могут ли быть это маточники тихой смены?

1_1_500.jpgi.gif

1_2_500.jpgi.gif

1_3_500.jpgi.gif

Во втором улье матка 2018 года. Семья работает как-то слабо (слабый лет пчел). Матка сеет. На одной рамке внизу обнаружил маточник - один на весь улей. Может ли быть это роевой маточник?

2_1_500.jpgi.gif

Подскажите как поступить в таких ситуациях.

Здається що в обох вуликах у Вас тиха заміна. Ройових маточників було б з десяток мінімум.

Хоча в першомв вулику здається, що то лиш мисочки. В них яйці є?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене теж схожа картина , я теж початківець, в мене мисочок теж настроїли в двох вуликах, але яєць там немає. Матка собі сіє.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В тому й справа що у  всіх маточниках є чирва.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене теж схожа картина , я теж початківець, в мене мисочок теж настроїли в двох вуликах, але яєць там немає. Матка собі сіє.
У Вас ще можливо відтягнути роїння розширенням і взятком.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В тому й справа що у  всіх маточниках є чирва.
 
Скільки рамок займають сім'ї?
Робіть відводок на стару матку, а хвіст залиште з маточниками. А коли в хвості не буде відкритого розплоду - повиламуйте всі свищові маточники і залиште найкращий ройовий.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подивився вчора дві сімї була матка, сьогодні ще раз заглянув вже знайти не зміг. Чи вона пішла на обліт чи що з нею сталося

в суботу було мисочок по три на рамці, все розширено, але мисочок  було аж по три на рамці

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Скляренко сказал:

Подивився вчора дві сімї була матка, сьогодні ще раз заглянув вже знайти не зміг.

А що обов'язково при кожному огляді казати матці "Добрий день"? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

та ні, просто я незміг її побачити)))) ,але чом і не привітатися

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Скляренко сказал:

просто я незміг її побачити))))

це не причина для хвилювання...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

добре, будемо чекати 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

добре, будемо чекати 
Я маткі в очі не дивлюсь. Засів знайшов і досить.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

та я теж бачив засів 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, Вадим Попов сказал:

Скільки рамок займають сім'ї?
Робіть відводок на стару матку, а хвіст залиште з маточниками. А коли в хвості не буде відкритого розплоду - повиламуйте всі свищові маточники і залиште найкращий ройовий.

В першій сім'ї, де три малих маточника гніздо 12 рамок 300 + магазин 11 рамок 145 на даний момент,

В другій сімї, де один маточник 12 рамок 300.

Тобто робити відводок в обох вуликах, в першому вулику то не тиха зміна?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, Вадим Попов сказал:

Робіть відводок на стару матку, а хвіст залиште з маточниками. А коли в хвості не буде відкритого розплоду - повиламуйте всі свищові маточники і залиште найкращий ройовий.

Отличная селекция на пчел склонных к роению. Мои первые опыты по увеличению пасеки роевыми маточниками закончились неудачей - семьи "отпочкованные" через роевой маточник в следующем сезоне роились со 100% вероятностью.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отличная селекция на пчел склонных к роению. Мои первые опыты по увеличению пасеки роевыми маточниками закончились неудачей - семьи "отпочкованные" через роевой маточник в следующем сезоне роились со 100% вероятностью.
Я не кажу, що найкращий маточник - ройовий, я пропоную залишити найбільший і найкрасивіший маточник.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В першій сім'ї, де три малих маточника гніздо 12 рамок 300 + магазин 11 рамок 145 на даний момент,
В другій сімї, де один маточник 12 рамок 300.
Тобто робити відводок в обох вуликах, в першому вулику то не тиха зміна?
Пропоную зробити відводки від обох сімей, у будь-якому випадку Ви не програєте. Будете мати 4 сім'ї замість 2-х, або ж об'єднаєте перед соняхом і качнете медку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підскажіть як правильно робити відводок, так як я ще жодного разу не робив відводки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, ATTN сказал:

Підскажіть як правильно робити відводок, так як я ще жодного разу не робив відводки

Для меня самый простой и надежный способ 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...