Перейти к содержанию

Нозематоз зимой


F.A.V.

Рекомендуемые сообщения

56 минут назад, F.A.V. сказал:

 от передней и задней стенки продухи мм по 30. Стоят на улице 

Если летки не прикрыты от ветра то у

57 минут назад, F.A.V. сказал:

 задней стенки продухи мм по 30

зачем?Для сквозной вентиляции гнезда чтоб быстрее влагу выпарить из меда?

 Продухи я так понимаю отогнут холст и подушка у стенок поверх рамок.Или это не так?

Если и не так то какая их роль и назначение у задней стенки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, F.A.V. сказал:

Какие?

Если говорите что при осмотре атакуют то матка должна быть. Хотя я думаю что ее нет.  Отсюда повышенное волнение, чувство безнадежности положения, повышенное потребление корма и пронос.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, F.A.V. сказал:

Что можно предпринять сейчас от нозематоза? Гнездо опоношено при снятии крыши слышен сильный неприятный запах пчёлы активные сидят частично на верху ближе к передней стенке. На дне есть подмор. При потеплении на облёт не выходили. Улей 12р. старый деревянный дадан.

Как правило такие семьи погибаю и любая помощь им до одного места. Как один форумчанин хорошо написал," пчелы поносятся перед гибелью "

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, Ысч сказал:

Если говорите что при осмотре атакуют то матка должна быть. Хотя я думаю что ее нет.  Отсюда повышенное волнение, чувство безнадежности положения, повышенное потребление корма и пронос.

Та нормально зімують сімьї без матки , по деяких даже невидно до весни , в деяких повишена активність

По крайній мірі було близько десятка сімей без маток ні в одної поносу небуло , даже підмору не було  " лишнього" в порівнянні з другими сімьями

Тільки при перших масових обльотах розлітаются по других сімьях 

 Найхуже зімують ті в яких матка почина сіять з грудня місяца , точніше вони і не дозімувують до весни всі вієром лежать перед льотком 

 

 Прошлий рік три було без матки , при першому потепліні , був слабенький обліт біля вулика

передивлявся з зіми вийшли нормально підмору було не більше чим в інших сімьях , гнізда толком не розбирав , тільки контроль меду і підмору 

А як прегріло і пішов масовий обліт, дві  сімьї (точніше два відводки з пінопластових вуликів тьох рамочні ) розлетілись в чисту , 

А в сімьї в якої дві неділі назад бджола сиділа на шести рамках , оказалось тільки дві

Я тільки після того як заглянув у гніздо і ненайшов жодних слідів розплоду поняв . що там небуло маток

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2019-02-06.thumb.jpg.2f5739503a54b6acf4f8d2cc58f5a953.jpgv.thumb.jpg.7c170e4ca84136955e42c71f4052d087.jpg

vi.jpg

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

0-02-05-.mp4

Небольшое видео.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, F.A.V. сказал:

2019-02-06.thumb.jpg.2f5739503a54b6acf4f8d2cc58f5a953.jpgv.thumb.jpg.7c170e4ca84136955e42c71f4052d087.jpg

vi.jpg

 

:IMHO:Зазвичай причина опоношення сім"ї у більшості випадків, мала сила(маса) бджоли, яка іде в зиму, що збільшує поїдання кормів і швидко збільшується калова нагрузка на кишку, що і спричиняє випорожнення бджіл у вулику. У більшості  випадків, ми самі виноваті, що пускаємо в зиму слабачків, а ось виживе, там і матка буде запасна. 

Бджоли достатньо. Після обльоту поміняйте вулик, дайте нові рамками з кормом і все буде добре! На якому меді зимуєте? 

Я ось чекаю обльоту і вже приготував по 150-200 грам канді для деяких сімейок з добавкою настойки полину та стручкового перцю для профілактики, бо вже в деяких слабжиш відводках появились плями калу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Yaroslav сказал:

...... ось виживе, там і матка буде запасна....... 

 

Не буду наполягати щоб всі робили як  я,  але у всіх  сім"їях які мали опоношення  взимку, маток треба міняти при першій можливості, скільки не намагався на практиці довести  протилежне жодного разу не вийшло, .............:dntknw:  ніколи не бачив  в них  кращого результату чим середній по пасіці:dntknw::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5c5b4619cd03a_2019-02-0613..thumb.jpg.462d272f4d555416f26a7207373fd0fa.jpg

Сейчас у них такое лежит.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 минуту назад, Николай S сказал:

Не буду наполягати щоб всі робили як  я,  але у всіх  сім"їях які мали опоношення  взимку, маток треба міняти при першій можливості, скільки не намагався на практиці довести  протилежне жодного разу не вийшло, .............:dntknw:  ніколи не бачив  в них  кращого результату чим середній по пасіці:dntknw::hi:

Середній по пасіці, це вже не погано, краще ніж просто -1сім"я, яка загинула.

:IMHO:50\50. Потрібно спочатку визначити причину опоношення, ящо це дійсно нозематоз, тоді так(міняти), а коли там кілька капельок це ж не нозематоз. Я наприклад зимую на гречаному меді + цукор і так буває, що є такі прояви. Більш схиляюсь на недоброякісний корм в зиму. Бджіл лише догудовую цукром +профілактика від нозематозу (настоянка полину до цукру по літрі на сім"ю спочатку годівлі і в кіньці). 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Yaroslav сказал:

у всіх  сім"їях які мали опоношення  взимку, маток треба міняти при першій можливості, скільки не намагався на практиці довести  протилежне жодного разу не вийшло,

Чи ви їм допомагали після обльоту? Чи міняли вулик, рамки кормові? Чи так залишали і вони собі самі вичухувались як могли?Чи підсилювали? Які дії робили в такій ситуації, послідовність. Якщо можна, опишіть

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Николай S сказал:

Не буду наполягати щоб всі робили як  я,  але у всіх  сім"їях які мали опоношення  взимку, маток треба міняти при першій можливості, скільки не намагався на практиці довести  протилежне жодного разу не вийшло, .............:dntknw:  ніколи не бачив  в них  кращого результату чим середній по пасіці:dntknw::hi:

Мав цьому даже практичне підтвердженя 

Купив матку проізводну від В42.... в Павлограді у когось вивів від неї три дочки 

Дві  зімовка отвратітельна , третя среднє

Матки дві почали сіять раніше основної пасіки , до весни дожило у двох тільки третя часть сімьї 

Були поодинокі пятна на рамках поносу . а при льотка була обгадена конкретно ,

Весною дві сразу пішли в розход

При взльоті перша ступєнь отділялась прямо на старте:umora:

Хотя у дочок купленої матки проізводної від В42 в іншому місці , такого небуло

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Yaroslav сказал:

Чи ви їм допомагали після обльоту? Чи міняли вулик, рамки кормові? Чи так залишали і вони собі самі вичухувались як могли?Чи підсилювали? Які дії робили в такій ситуації, послідовність. Якщо можна, опишіть

Послідовність починається з профілактичної підкормки ще восени,  полин ще варто чергувати з деревієм,  якщо всім сім"ям лише міняється дно таким звісно заміна вулика, положка, рамок на яких ще нема розплоду, решта з розплодом по можливості очищаються, дезинфікуються. Всі роботи варто починати відразу пісьля закінчення очисного обльоту в хворому улику і сусідніх, ці роботи варто завершити на всій пасіці якомога швидше, так як через 2-3  дні все це зробити значно складніше бо починається активний розвиток. Ввечері всім облетівшимся даю по літровому пакету медового  сиропу з деревієм чи полином не залежно  від результатів зимівлі.  Підсилення можливе але пізніше, коли почнеться масовий вихід молодої бджоли, до цього часу уже можна визначитися чи підсиляти чи там де "хромає" якість сійки пожертвувати матками і об"єднати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Николай S сказал:

Послідовність починається з профілактичної підкормки ще восени,  полин ще варто чергувати з деревієм,

За деревій особлива дяка, не знав :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 минуты назад, AVA сказал:

Мав цьому даже практичне підтвердженя 

Купив матку проізводну від В42.... в Павлограді у когось вивів від неї три дочки 

Дві  зімовка отвратітельна , третя среднє

Матки дві почали сіять раніше основної пасіки , до весни дожило у двох тільки третя часть сімьї 

Були поодинокі пятна на рамках поносу . а при льотка була обгадена конкретно ,

Весною дві сразу пішли в розход

При взльоті перша ступєнь отділялась прямо на старте:umora:

Хотя у дочок купленої матки проізводної від В42 в іншому місці , такого небуло

Ви повністью праві, пісьля завершення чистки, робим аналіз і майже завжди випливе що всі обгажені є близькі родичі по матері, от  тоді і вірішуйте від якого матеріалу брати потомство.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Николай S сказал:

...маток треба міняти при першій можливості, скільки не намагався на практиці довести  протилежне жодного разу не вийшло, .............:dntknw:  ніколи не бачив  в них  кращого результату чим середній по пасіці:dntknw::hi:

Сейчас задача дотянуть эту семейку  до облета и тепла,а потом смотреть что с ней делать дальше

9 часов назад, Yaroslav сказал:

Я наприклад зимую на гречаному меді + цукор і так буває, що є такі прояви. Більш схиляюсь на недоброякісний корм в зиму. Бджіл лише догудовую цукром +профілактика від нозематозу (настоянка полину до цукру по літрі на сім"ю спочатку годівлі і в кіньці). 

Вот те капельки и есть следствие

9 часов назад, Yaroslav сказал:

...зимую на гречаному меді ...

На качество зимовки влияет даже вода которую пьют пчелы.

 

10 часов назад, F.A.V. сказал:

 

На данном этапе что можно сделать?

:IMHO1:

1)Обеспечить более-менее качественным кормом.Сделано.Дал канди.

2)Прикрыть леток щитом(шифер старый,деревянный щит и т.д.) от проникновения преобладающих ветров,чтоб меньше задувало ч-з летки в улей.Если улей в безветренной зоне то не надо.

3)Ждать облета и тепла.При первой возможности пересадить в другой улей с полной заменой гнезда и дать лечебный сироп.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, F.A.V. сказал:

0-02-05-.mp4

Небольшое видео.

Прошлий рік , я описував тут на форумі , в одної сімьї як блиснуло сонце , почались виліти бджіл десь на початку лютого кажись

Открив , а там така активність як на відео тільки слідів поносу небуло зовсім 

Поліз в гніздо росплоду нема , але жидкого мед нуль . весь мед був весь розпечатаний і  зьїдений жидкий  у ячейках лежали тільки крупинки кристалів , були даже повні ячейки сухого меду Ніби і меду осталось десь 50% тільки повністю сухого , такого ще небачив 

Я замінив пусті середні рамки на повномедні і дав кормушку 200мл чистої води збоку гнізда (деревяна кормушка вішаєтся на плечики як рамка )

До вечора кормушка була пуста , долив знову і ще на другий день доливав

Через пару днів сімья зібралась у клуб і затихла . 

З зіми вийшла без підмору . я думав посипется 

 Весною розвиток відміний сімья один із лідерів по меду

От таке буває , зімовка на соняху у других сімьях такого небуло , чого цих переклинуло :dntknw:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На данном этапе что можно сделать?
:IMHO1:
1)Обеспечить более-менее качественным кормом.Сделано.Дал канди.
2)Прикрыть леток щитом(шифер старый,деревянный щит и т.д.) от проникновения преобладающих ветров,чтоб меньше задувало ч-з летки в улей.Если улей в безветренной зоне то не надо.
3)Ждать облета и тепла.При первой возможности пересадить в другой улей с полной заменой гнезда и дать лечебный сироп.
З власного досвіду за час утримування бджіл зробив висновок що ці всі танці з бубном по виходжуванню сімей абсолютно не рентабильні , тільки в єдиному випадку коли тупо нехватка корму дав і забув до весни.А всі решту варіантів залишаєм до весни якщо до тягнуть а потім зєднуєм з слабачком задавивши матку .
Інакше купа проведеної роботи затрати часу і ресурсів а на виході сімейка яка не може набрати силу і принести хоть якийсь мед. Простіше в травні зробити хороший відводок з якого буде набагато більше меду.

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, uam_63 сказал:

З власного досвіду за час утримування бджіл зробив висновок що ці всі танці з бубном по виходжуванню сімей абсолютно не рентабильні , тільки в єдиному випадку коли тупо нехватка корму дав і забув до весни.А всі решту варіантів залишаєм до весни якщо до тягнуть а потім зєднуєм з слабачком задавивши матку .
Інакше купа проведеної роботи затрати часу і ресурсів а на виході сімейка яка не може набрати силу і принести хоть якийсь мед. Простіше в травні зробити хороший відводок з якого буде набагато більше меду.

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk
 

Что делать потом каждый решит сам.Человек спросил что можно или нужно сделать сейчас.

И я об этом и говорю-Дотянуть ее до облета и тепла.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можно сразу ничего не делать.

Но я считаю шанс дать им дожить все-таки надо.

Дальше по обстоятельствам после просмотра гнезда.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Егор Юрьев сказал:

Можно сразу ничего не делать.

Но я считаю шанс дать им дожить все-таки надо.

Дальше по обстоятельствам после просмотра гнезда.

Он у мене прошлий рік півлітра ( води ) спасла сімью :umora:

Хтоб сказав що вода на лютому місяці спасе сімью :hmm:

Думаю вони б вижили до обльоту і без заміни рамок , хватило б тільки води

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Рамки не менял, улей тоже. Выжили матка сеет при первой возможности поменяю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Нозематоз зимой

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...