Перейти к содержанию

Шукаю поради бувалих роєловів


Рекомендуемые сообщения

2 часа назад, Миха сказал:

Анатолійович у Вас є свій канал на ютюбі?? Зсилочку, якщо можна!

 Канала нет.Но наверно надо делать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Николай S сказал:

А якщо людина здорова і щиро вірить, що відпустити рій св"яте діло,   іншого способу заміни матки не визнає, тобто це не пасічник а роєвод, яких у мене 70% в районі, то чим не по  людяному  рій  забрати за 2-3 км від пасіки?

Ну где  же  такой клондайк,   что  70%,таких пчеловодов? Я среди своих знакомых пчеловодов ни одного подобного не знаю и поэтому общаться здесь на форуме  прекращаю так как  меня возмущает постоянное мягко говоря искажение фактов.. Честь имею :hi:. С уважением КАЕ

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

С помощью роёв развиваю пасеку и ставлю 5-7 ловушек 2017 был не урожайный, а 2016 отличный год на 2 ловушки из 5  поймал 8 роёв,всего было 12 роёв и некуда садить!А сикрет прост надо чуток в старой суше оставлять мёда прополис или холстик натерать ловушку!Ловушки у меня лучше всего работали 8 рамочная дадан или 5 рамочная с большим подрамочным пространством!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ALEX87 сказав:

в старой суше оставлять мёда

А от тут не повністю згоден! Якщо ловушка "довгограюча", т.б. встановлена щоб не через день перевіряти, то тільки мурашок  наловите:IMHO: А коли полізе мурашня і "уховертки" не знаю як в кого вони звуться, то бджоли туди не полетять..Знову ж :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Миха сказал:

 А коли полізе мурашня і "уховертки

Были и они, но когда роевой год они наверное, и на вощину будут ловится ! Я так ловлю особенно перед подсолнухом только успевай снимать!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А у нас роївні з картонних бочок. У середину якраз стає 2 дадановські рамки боком. Під бокові планки чоловік підкладає рейки і кришка їх щільно прижимає. Рамки з вощиною, яку бджоли відразу відтугують. Пробували ставити суш, але заводилася міль. Ловушки натираємо прополісом та м'ятою. льоток внизу, а вгорі над льотком отвір з сіткою, закріпленою степлером, для вентиляциї.

Роївні вішаєм на дерева у лісосмузі, що б був гарний затінок, інколи навіть на невеликі деревця і висота від 1,5 м до 6 м.

Це як мисливство чи рибалка - захоплює. На 15 ловушок у 2013 році 73 рої, а у 2017 на 20 тільки 6 роїв

image.png.cc1eed162c6ca657e345c5ef7baad566.png

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Надія сказал:

з картонних бочок.

я бачив перевернуті відра вмісто ловушок ,пакети цилофанові мішки  в виді бочок а вмісто приманки круглий кусок деревини вмочений у віск або натертий воском .у себе на пасіці я тоже розвшіую крулі качалки вмочені в гарячий віс потім натерті і як на диво єфект положітельний пчели зразуж коло него крутяться, а як е рій то він сідае на качалку з приманкою

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

До сезону ловлі роїв готовий. 

P80428-174653(1).jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За два роки ловів, найкращий варіант - ловушка з двп(картон розмакає від життєдіяльнеорсті бджіл) об'ємом приблизно 50 літрів, в мене на 7 рамок(дві відбраковані або порваті сушки та 5 вощин). Сушку ставлю через вощину, щоб міль не заводилася, сушки повинні бути пусті, без меду - бджоли розграбують.потім туди ніхто не зайде+ оси, шершни, мурахи. Льоток продовгий лише щоб пролазила бджола, заводяться всілякі жителі. Натерти прополісом біля льотка, розтопити мерву та помастити пердню стінку. Далі на Гугл карти і вибирайте 3 км від пасіки зручні місця, краще якщо є цілина різні там квіти, вибарайте поодиноки дерева. Високо не ставлю, не вище 1,5 метра, а той півметра, перти на висоту хібо що від двуногих, а рій і в пеньок заходить. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Користуємося роями (першими) із своєї пасіки для відновлення запасів суші.
Дійсно, у роїв є свої "дороги", якими вони літають. І є дерева, яким рої віддають перевагу - в нашому випадку це акація, яблуня і кленок. Під роївні використовуємо переносні ящики із ДВП. В середині натираємо прополісом. А взагалі є ще багато різних методів для знімання і ловлі роїв, які не передбачають погоню за ними по полях і лазання по деревах:)
у моєї мами у дворі стоїть вулик (на постійному місці) - і у нього кожного року прилітають рої.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кожного року приймаю в середньому по 8 роїв, прямо на пасіці. В якості ловушок слугують не більше двох - трьох вуликів на краю пасіки. Вулики корпусні, тобу збираю їх із трьох  старих корпусів (загальний об'єм біля 80 літрів) і хоча б один корпус споряджую старою відбракованою сушшю (решта - порожні). Рої переважно приходять дуже гарні. Було і таке, що одночасно на один вулик прийшло два рої, з перервою у 20 хвилин :).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Kumpel сказал:

Кожного року приймаю в середньому по 8 роїв, прямо на пасіці

Своих же или чужие?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Джаз сказав:
10 годин тому, Kumpel сказав:

Кожного року приймаю в середньому по 8 роїв, прямо на пасіці

Своих же или чужие?

Конечно же чужие :). Своих стараюсь до такого не доводить, хотя изредка бывает. Да и не зайдет собственный рой в улей на своей пасеке, чем бы вы его не натирали :). Мои норовят привиться на огромную ель, растущую буквально рядом. Доставать их оттуда очень на просто. Вокруг "нормальных " деревьев полно, а им елка нравится :).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Kumpel сказал:

Вокруг "нормальных " деревьев полно, а им елка нравится :).

Неоднократно слышал что роям почему-то хвоя нравится.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.05.2018 в 00:19, Kumpel сказав:

Кожного року приймаю в середньому по 8 роїв, прямо на пасіці. В якості ловушок слугують не більше двох - трьох вуликів на краю пасіки. Вулики корпусні, тобу збираю їх із трьох  старих корпусів (загальний об'єм біля 80 літрів) і хоча б один корпус споряджую старою відбракованою сушшю (решта - порожні). Рої переважно приходять дуже гарні. Було і таке, що одночасно на один вулик прийшло два рої, з перервою у 20 хвилин :).

Сезон розпочато :)! Перший рій прийшов мабуть ще у четвер, бо вчора дощило цілий день, та й у п'ятницю було не надто краще. В іншому вулику-ловушці помітив розвідку, десь біля сотні бджілок. Залишилися там ночувати, тому сьогодні очікую наступний подарунок (погода відмінна) :).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Не знаю, як у кого, а в мене в цьому році "кльов" нормальний! Пятьма пастками - 9 роїв. Щеб одненький, для статистики))

Можна сказати - рік ройовий. В 2020 можна буде тренуватись тільки на турніку))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...