Перейти к содержанию

Племенная работа


sij

Рекомендуемые сообщения

2 години тому, Yaroslav сказав:

Хто має програму по морфометрії крил бджіл, будь-ласка скиньте. Заходив на сайт ОМУ, чомусь не можу запустити файли

Офіс на компі встановлений? Морфоексель  працює в парі з офісом

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, davolodya сказал:

Офіс на компі встановлений? Морфоексель  працює в парі з офісом

зрозумів, дякую

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Yaroslav сказав:

Власне, маючи дочок, внучок-правнучок кого з ким і від кого потрібно схрещувати, щоб закріпити та зберегти ознаки припустимо матки від якої все і почалось? 

Опишу як я працюю, а як має бути я не знаю. Отже вибрав у 18 році, матку від якої все почалось, перші матки пішли у вільний політ. Переміряв бджілок та зупився на тих дочках які мали кращі морфометричні характеристики. Коли почав робити ІО, то спочатку трутнів брав від цих дочок. Робив комбінації сестра-дядько, дочка-дід і так дальше. Що зразу вийшло це отримав рівномірний колір бджілок у  матки з під станку. Але швиденько також отримав дірявий розплід, отже інбридинг, а це і добре і погано. Добре що генетично рідні, погано що в зиму треба підсилювати, оскільки бджілки викидували розплід і сила сімей просідала. Але такі сімї вони не використовувались на повну у медозборі (їх може бути 3-5 шт і більше не треба), а в основному мені від них був потрібний прививочний матеріал. Дочки від таких сімей при вільному обльоті вже виходять Ф1 і тут дуже чудовий розплід та сила сімей. Тому не бійтесь інбридингу, його треба використовувати у своїх цілях.

Отже колір є. Дальше розбираємось, куди пішли морфометричні графіки. Оскільки такого ніхто не робить то тут я знову один в полі. Підказати ніхто не може, все треба доходити самому. Коли зрозумію що ось так і так і тоді маю те що мені треба я всім повідомлю, поки що ще не міряв цьогорічний матеріал.

Коли відбираю подальший вивід маток та трутнів, звертаю хоча б деяку увагу на спокій, та медопродуктивність, а також силу сімей. І в майбутні комбінації вже працюю з тим що треба покращувати чи закріпити. Спокій мені поки що не цікавий, тому що він мене більше чим влаштовує. Але силу сімей треба постійно тримати великою. Отже матки від сильних- трутні від сильних і вперед. 

Якось так. Коли почнете робити все стане на свої місця, і питань стане менше. Або більше:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 минуту назад, Mihail-ves сказал:

Опишу як я працюю, а як має бути я не знаю. Отже вибрав у 18 році, матку від якої все почалось, перші матки пішли у вільний політ. Переміряв бджілок та зупився на тих дочках які мали кращі морфометричні характеристики. Коли почав робити ІО, то спочатку трутнів брав від цих дочок. Робив комбінації сестра-дядько, дочка-дід і так дальше. Що зразу вийшло це отримав рівномірний колір бджілок у  матки з під станку. Але швиденько також отримав дірявий розплід, отже інбридинг, а це і добре і погано. Добре що генетично рідні, погано що в зиму треба підсилювати, оскільки бджілки викидували розплід і сила сімей просідала. Але такі сімї вони не використовувались на повну у медозборі (їх може бути 3-5 шт і більше не треба), а в основному мені від них був потрібний прививочний матеріал. Дочки від таких сімей при вільному обльоті вже виходять Ф1 і тут дуже чудовий розплід та сила сімей. Тому не бійтесь інбридингу, його треба використовувати у своїх цілях.

Отже колір є. Дальше розбираємось, куди пішли морфометричні графіки. Оскільки такого ніхто не робить то тут я знову один в полі. Підказати ніхто не може, все треба доходити самому. Коли зрозумію що ось так і так і тоді маю те що мені треба я всім повідомлю, поки що ще не міряв цьогорічний матеріал.

Коли відбираю подальший вивід маток та трутнів, звертаю хоча б деяку увагу на спокій, та медопродуктивність, а також силу сімей. І в майбутні комбінації вже працюю з тим що треба покращувати чи закріпити. Спокій мені поки що не цікавий, тому що він мене більше чим влаштовує. Але силу сімей треба постійно тримати великою. Отже матки від сильних- трутні від сильних і вперед. 

Якось так. Коли почнете робити все стане на свої місця, і питань стане менше. Або більше:umora:

Какой програмой меряете крылья?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Олег F сказал:

Програма по морфометрії є на сайті ОМУ та коли розпаковую файл ніби бракує папки інсталяції, так хто має дану прогу відгукнітся і по можливості коротенько як її інсталювали і як на ній працювати, можна навіть зняти відео. Дякую.

Где вы её нашли можно ссылку?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чтобы для наглядности посмотреть можно бибрид по карнике.Взять  например у Пернера (код 99-120),посмотреть как там осеменяют ,что в результате получают ,показатели в цифрах,показатели у сестер.Смотреть именно по И О так как там чаще ведется работа именно по закреплению.Я так смотрю  ( ради интереса и выбора от части какой мне лучше было бы иметь трутневый фон на пасеке с учетом того какие матки племенные есть)Там же можно проследить кто как себя показывал по генерации когда использовались по отцовский линии и по материнской.Вот так на приметивнои уровне для себя.Больше и не надо так как программы бибридовской чтобы вычисляла нет да и врядли в свободном доступе будет

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 хвилин тому, Александр К. сказав:

Какой програмой меряете крылья?

 

16 хвилин тому, Александр К. сказав:

Где вы её нашли можно ссылку?

 

зараз інтернет відсутній, коли відновлять не знаю, сиджу на 2G від Київстару.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Mihail-ves сказал:

Коли відбираю подальший вивід маток та трутнів, звертаю хоча б деяку увагу на спокій, та медопродуктивність, а також силу сімей. І в майбутні комбінації вже працюю з тим що треба покращувати чи закріпити. Спокій мені поки що не цікавий, тому що він мене більше чим влаштовує. Але силу сімей треба постійно тримати великою. Отже матки від сильних- трутні від сильних і вперед. 

Это хоть какой то намек на селекцию , "серые пчелы и правильные крылья" мед носить не собираются и никогда не будут. Выбирать из помесей "чисто породных" , меряя крылышки, напрасная трата времени :IMHO1:

   Схема селекции довольно проста:

- выбираем лучших ( по собственным критериям) из  того что есть.

- выводим от них маток, после свободного облета будем выводить уже от лучших в этом поколении.

- берем маток "на стороне" сразу выводим от них дочек ( мать специально можно не проверять, нужно только ее потомство).

- сравниваем дочек от покупных с лучшими своими и делаем вывод нужны ли они вообще и т.д.   

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, Брониславович сказал:

Схема селекции довольно проста:

- выбираем лучших ( по собственным критериям) из  того что есть.

- выводим от них маток, после свободного облета будем выводить уже от лучших в этом поколении.

- берем маток "на стороне" сразу выводим от них дочек ( мать специально можно не проверять, нужно только ее потомство).

- сравниваем дочек от покупных с лучшими своими и делаем вывод нужны ли они вообще и т.д.   

Молодец Брониславович! Коротко и по существу!Спасибо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Александр К. сказал:

Где вы её нашли можно ссылку?

 

http://X/документи/

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 хвилини тому, Брониславович сказав:

Выбирать из помесей "чисто породных" , меряя крылышки, напрасная трата времени

Час та результат, показує зворотне. 

А кому лінь щось робити із своєю бджолою переходять на інший етап 

55 хвилин тому, Брониславович сказав:

берем маток "на стороне" сразу выводим от них дочек ( мать специально можно не проверять, нужно только ее потомство).

ось і вся селекція.

Нікого не хочу образити. я працюю інакше, і я маю свої результати. На цьому дозвольте :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Брониславович сказал:

- сравниваем дочек от покупных с лучшими своими и делаем вывод нужны ли они вообще и т.д.   

А що вже можна десь купить еталон до якого можна рівнять , 

Бо не раз так попадав на "покупних " і причом в одного матковода , лінії кардинально різні по медозбору 

1 час назад, Брониславович сказал:

 Схема селекции довольно проста:

- выбираем лучших ( по собственным критериям) из  того что есть.

- выводим от них маток, после свободного облета будем выводить уже от лучших в этом поколении.

- берем маток "на стороне" сразу выводим от них дочек ( мать специально можно не проверять, нужно только ее потомство).

 

Таку селекцію ведуть 90% пасічників,  які купляють маток , просто замість " умовно"  своєї , використовують маток різних матководів 

Це не селекія на цьому етапі це просто відбір кращого :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, AVA сказал:

Таку селекцію ведуть 90% пасічників,  які купляють маток , просто замість " умовно"  своєї , використовують маток різних матководів 

Це не селекія на цьому етапі це просто відбір кращого :IMHO:

Отбор лучшего - это основа селекции, второй этап размножение лучшего...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Брониславович сказал:

Отбор лучшего - это основа селекции, второй этап размножение лучшего...

Согласен , от тільки отут тупік у 90% із 90% мною привединих , включая мене 

Сам смикаюсь , чи стоїть занятся розмноженням кращого ,є класні матки уже пішли на третю зиму сестри від В19 Вальчука ,  чи зупинится на тільки на першому етапі відборі , якби все так було просто,  як на першому етапі 

Пасіка стаціонар і вокругі до 1000 умовних маткомість літом  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, AVA сказав:

Пасіка стаціонар і вокругі до 1000 умовних маткомість літом  

Якраз у цьому і проблема - трут в окрузі літає різношерстий, і тому  на стабільність ефок навіть від найкращих материнок можна лиш надіятися, бо від трутня залежить дуже багато...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, davolodya сказал:

Якраз у цьому і проблема - трут в окрузі літає різношерстий, і тому  на стабільність ефок навіть від найкращих материнок можна лиш надіятися, бо від трутня залежить дуже багато...

Є такі ШО матки від яких Ф1 стабільні , даже при такому різноманіттю,  а от дальше :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, AVA сказав:

Є такі ШО матки від яких Ф1 стабільні , даже при такому різноманіттю,  а от дальше :dntknw:

Щоб було далі, треба або освоювати ШО самому, або скористатися послугами інсемінатора - треба і далі продовжувати працювати з тими кросами, які у Ваших умовах дають кращий результат. Або інший варіант, купувати і надалі чистопородні матки, тестуванням по дочках вибирати кращих і з ними працювати... Але :IMHO:

перший варіант цікавіший, бо Ви вже маєте матеріал, який у Ваших умовах чудово працює, а в другому варіанті - цей добрий матеріал ще треба шукати, і не факт, що його швидко знайдете...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, davolodya сказал:

Щоб було далі, треба або освоювати ШО самому, або скористатися послугами інсемінатора - треба і далі продовжувати працювати з тими кросами, які у Ваших умовах дають кращий результат. Або інший варіант, купувати і надалі чистопородні матки, тестуванням по дочках вибирати кращих і з ними працювати... Але :IMHO:

перший варіант цікавіший, бо Ви вже маєте матеріал, який у Ваших умовах чудово працює, а в другому варіанті - цей добрий матеріал ще треба шукати, і не факт, що його швидко знайдете...

Володя, объясни почему должно быть или - или, почему не и 1 и 2?  Мне думается, что в 1 случае нужно держать хороших как можно дольше и пытаться улучшить, ну а искать новое лучшее - это как само собой разумеещееся.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 хвилин тому, Гурович сказав:

Володя, объясни почему должно быть или - или, почему не и 1 и 2?  Мне думается, что в 1 случае нужно держать хороших как можно дольше и пытаться улучшить, ну а искать новое лучшее - это как само собой разумеещееся.

Той матеріал, який ідеально підходить в моїх умовах - не завжди буде ідеальним в Ваших, саме тому в першу чергу варто працювати з тим матеріалом, який вже показав себе у Вас. Звичайно, паралельно шукати свіжий матеріал варто, але все ж акцент я б робив на тому хорошому, що  вже є, бо слідуючу "ідеальну" матку можна шукати дуже довго...

Коли на пасіці є багато хорошого матеріалу - знайти щось ще краще - доволі важко, чудовий матеріал не так часто трапляється...

Це :IMHO:, Ваша ж може з моєю неспівпадати...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, davolodya сказал:

Якраз у цьому і проблема - трут в окрузі літає різношерстий, і тому  на стабільність ефок навіть від найкращих материнок можна лиш надіятися, бо від трутня залежить дуже багато...

Обычно это сильное влияние чужих трутней надумано, если у вас и соседа одинаковое количество семей и его пасека на расстоянии 1 км, то ваши матки спарятся  только с 1% соседских труней, остальные 99% будут ваши. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Брониславович сказал:
2 часа назад, davolodya сказал:

Якраз у цьому і проблема - трут в окрузі літає різношерстий, і тому  на стабільність ефок навіть від найкращих материнок можна лиш надіятися, бо від трутня залежить дуже багато...

Обычно это сильное влияние чужих трутней надумано, если у вас и соседа одинаковое количество семей и его пасека на расстоянии 1 км, то ваши матки спарятся  только с 1% соседских труней, остальные 99% будут ваши. 

Колись питав колегу за 1.5 км по кадасткарті , чи є в нього на пасікі жовті трутні ( мої :umora: ) казав небачив , у нього помісь на основі карніки .

А все таки існують умовні зони обліту маток . де скупчуєтся трут , чи це міф , мені це актуально , бо до 1км по кругу пасік майже нема , а від 1км до 3км десятки пасік і сотні сімей 

Материнки є які передають стабільно і не зовсім хороші показники , зато всі Ф1 одна в одну :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Брониславович сказав:

Обычно это сильное влияние чужих трутней надумано, если у вас и соседа одинаковое количество семей и его пасека на расстоянии 1 км, то ваши матки спарятся  только с 1% соседских труней, остальные 99% будут ваши. 

Не варто недооцінювати чужого трутня - навіть невелика його кількість сильно впливає на якість ефок.

 кілька років тому заради цікавості зробив морфометричний аналіз десятку сімей з матками - ефками від чистопородних ІОшок карніки, при чому морфометрія материнок була ідеальна. В результаті лише одна ефка показала гарні графіки, без домішок чужого трутня, всі решта - широкі гібриди. І якщо для меду це добре, то для подальшої селекції нікуди не годиться, тому про якусь *умовну ізоляцію* говорити принаймні смішно. Моя пасіка в окрузі найбільша, трутня вирощую спеціально, весь матковивідний сезон і в великих кількостях, а похвалитися навіть примітивною ізоляцією - не можу - вплив чужого трутня таки є

1.thumb.PNG.bcef5d81365b6f03da3a7e50c0cfdcb8.PNG

На графіку ефка вільного обльоту від чистопородної материнки, при кількості крилець в пробі  лиш 20 шт - а з них 5шт   невідповідає породі. 5 крилець в даній пробі - це дуууже багато-цілих 25% Таких графіків є кілька,нема бажання їх всі шукати. Висновки хто захоче, той зробить...

При контрольваному спарюванні картина зовсім протилежна- слідуючі 2 графіки - це чистопородна материнка і крос її дочки на чистопороднього трутня іншої лінії, але тієї ж породи. Як бачимо, і мама, і іі дочка вже пригодні для подальшої роботи з ними...

3.thumb.PNG.11fdb300d6daa4902d6efa7bed0da962.PNG6.thumb.PNG.c2f5ce206fbda422c6b8a6df8bfa9c3d.PNG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 хвилин тому, AVA сказав:

А все таки існують умовні зони обліту маток . де скупчуєтся трут , чи це міф , мені це актуально

Такі зони існують, про це гарно розказує Халєнков в одній з лекцій, а також описано в брошурі *Контроль спарювання і селекції медоносних бджіл* видавництва Апімондії. 

Для Вас при вільному обльоті маток для медового напрямку ці зони критичного значення немають, навпаки - за рахунок гетерозису медопродуктивність сімей з матками Ф1 повинна лише вирости, а от про якусь подальшу селекцію з такими обльотами можна лише мріяти...:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, AVA сказав:

Сам смикаюсь , чи стоїть занятся розмноженням кращого ,є класні матки уже пішли на третю зиму сестри від В19 Вальчука ,  чи зупинится на тільки на першому етапі відборі

Як варіант відправте неплідки від своїх найкращих материнок до Вальчука на інсемінацію, або шукайте, хто це може зробити поблизу Вас. Купити свіжий матеріал ніколи не пізно, варто використати по-максимуму те, що є і себе добре зарекомендувало

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, davolodya сказал:

Для Вас при вільному обльоті маток для медового напрямку ці зони критичного значення немають, навпаки - за рахунок гетерозису медопродуктивність сімей з матками Ф1 повинна лише вирости, а от про якусь подальшу селекцію з такими обльотами можна лише мріяти...:IMHO:

Все правильно, если нет возможности контролировать спаривание маток и направление пасеки медовое нет необходимости пытаться заниматься чистопородным разведением. Массовый отбор никто не отменял и его эффективность можно повысить за счет использования чистопородного материала (сами выводим Ф1). 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...