Jump to content

Сколько живет и как сохранить максимально долго племенную матку

Jabar
 Share

Recommended Posts

14 часа назад, Сергей Тюркин сказал:

Да знаю я.  Просто хотел услышать мнение эксперта.

Да вы и отвечаете в манере Иван Михалыча ....          Если что не так      то   плавно сежаете с темы.

Куди це з"їзджаю?  Уважно вичитую всю писанину, як маю час, і не бачу роботи модератора :af:. Тема про збереження маток, а тут розгорілася дискусія як називати  маток :umora:

Я написав , як  я  одержую невелику кількість якісних (на мою думку, і за моїми спостереженнями) маток , і пояснив, що вважаю  такі матки   матками  тихої заміни.

Артем, побудував доказову теорію :az: спочатку яйце , потім матка. хто б сумнівався? 

Змішали до купи яйця ,личинки, методи, періоди і  т.д. ...кожен правий.

Всі такі розумні, висококваліфіковані , а наукові установи без кваліфікованих спеціалістів. .

Найкращих маток виховують бджоли без нашого втручання, у відповідний час, який колонія сама визначає.  Не я це довів, це створила  сама природа.

Все що ми робимо, мізерні потуги повторення природніх процесів у необхідний для нас час чи період. Скільки ще речей ми не знаємо? І скільки не можемо пояснити, але кожен , в міру своїх знань та практичного досвіду, намагається  доводити своє бачення та знайти пояснення суті побаченого чи почутого.

Підсумовоючи дискусію. Вважаємо сімя знаходиться в стані розвитку (травень) , хороша погода, в гнізді значні запаси перги і меду, хороший  підтримуючий взяток . Бджола в активному періоді росту. Матки розсіялися. Закладають перші маточники , допустимо ройові. Матка відклала в чарунки яйця.  Перші дві доби  кожна личинка одержує  молочко  однакового біохімічного складу,  що для бджіл ,що для маток, і лише на третю добу  міняється біохімічний склад корму, бджолиного та маточного ( доведено науковими дослідженнями).

Інша справа кількість  корму. Тут ситуація   інша. Личинка в мисочці  (якщо її прийняли як маточну) "заливається"  кормом, і  кількість цього корму в рази перевершує необхідну кількість, яку може спожити личинка, це також доведено задовго до мене. Мені не відомо, де навчався їх " головний кулінар", але бджоли після третього дня виховування личинки ,постійно  корегують склад корму для майбутньої матки, аж до запечатування. Доведено науково. Не я . Йдемо далі.

Якщо таких личинок  не багато , зрозуміло їх будуть  доглядати і годувати  дуже добре. Аналогічно спостерігаємо при одержанні маток тихої заміни. Різниця  лише у  тому , що коли матка їм не підходить , вони самостійно закладають маточники ТЗ, в який відкладається яйце, але дуже часто ,  маточник закладається    вдалині від  розплідного гнізда, і не факт  що виключно на яйці, а не на личинці. На наступний рік  обовязково ! зверну на це увагу.  Матка може відкласти яйце там де  блукала в пошуках  вільного місця, чи ще з якихось причин. В любому випадку маточне молочко, личинка з якої народиться матка. буде одержувати у визначений  час, тобто з третьої доби

Одним словом, факторів які впливають на якість  штучного одержання маток дуже багато. Я переконався : матки виведені  в сімї з маткою,не важно де я її ізолюю, бджоли  її повинні  хоч трохи відчувати ,  завжди переважають по якості маток, що виводилися  в сімї без матки.  Правда, в такому випадку кількість маточників завжди менше ніж при повному осиротінні сім"ї.

Приказка: Палка має два кінці, або якість або кількість. Більшість матководів вибирають середне . 10-12 маток  з 20 привитих на планки у сімї з маткою, або 20-30 в безматочній сім"ї. 

Не матководи, звищайні пасічники Закарпаття і не тільки,  продають пакети , бджоли щось виводять, і те щось є "доброю" маткою на наступний сезон. В кращому випадку пороздають маточники з кращої сім"ї на пасіці.

Нікуди я не з"їхав, а залишився при своїй думці, і на наступний рік знову буду ізолювати маток в кліточках , одержуватиму 2-3 маточники і на них формуватиму нові сімї,  які будуть стояти поряд і будуть резервом або помічницями, або поїдуть у пакетах замовникам. Сестринські групи маток,   також буду виводити у виховательках з матками, в нижньому корпусі. І буду вважати що мої матки аналогічні маткам ТЗ. Кращого поки не знайшов.  Такий я впертий.

.

47 минут назад, Іван Михайлович сказал:

. І буду вважати що мої матки аналогічні маткам ТЗ.       Кращого поки не знайшов.               Такий я впертий.

.

Наконец то спустя 2 е суток Вы признали что Ваши матки  АНАЛОГИЧЬНЫ   маткам тихой смены .    То есть матками тихой смены не являются .      Признать их свищевыми (возможно хорошего качества ) конечно Ваша упертость Вам не позволяет..

На щет  Лучшего способа пока не нашёл.---ну это не способ для матковода--  к этому способу может додуматься любитель который не знает как залаживать маток ..               могу посоветовать похожий способ получения маток только без издевательства над маткой (недельного заточения в клеточке  )  и с контролем по возрасту личинки..только мы и так от темы отошли .

ОЙ МНЕ КАЖЕТСЯ ЧТО ДАЛЬШЕ МНЕ НЕТ СМЫСЛА ПИСАТЬ ПОТОМУ ЧТО МОЙ ПОСТ УДАЛЁН ЕЩЁ 15 ЧАСОВ НАЗАД  ..Вы очень долго готовили доклад на мой пост     ОН УДАЛЕН .

• Like 2

2 минуты назад, Сергей Тюркин сказал:

Наконец то спустя 2 е суток Вы признали что Ваши матки  АНАЛОГИЧЬНЫ   маткам тихой смены .    То есть матками тихой смены не являются .      Признать их свищевыми (возможно хорошего качества ) конечно Ваша упертость Вам не позволяет..

На щет  Лучшего способа пока не нашёл.---ну это не способ для матковода--  к этому способу может додуматься любитель который не знает как залаживать маток ..               могу посоветовать похожий способ получения маток только без издевательства над маткой (недельного заточения в клеточке  )  и с контролем по возрасту личинки..только мы и так от темы отошли .

ОЙ МНЕ КАЖЕТСЯ ЧТО ДАЛЬШЕ МНЕ НЕТ СМЫСЛА ПИСАТЬ ПОТОМУ ЧТО МОЙ ПОСТ УДАЛЁН ЕЩЁ 15 ЧАСОВ НАЗАД  ..Вы очень долго готовили доклад на мой пост     ОН УДАЛЕН .

Я не довго готував, я святкував день народження своїх  двох синів ,їм виповнилося по 18 !

пишіть в личку. порадьте, може я чого і не знаю.

• Like 3

могу посоветовать похожий способ получения маток только без издевательства над маткой (недельного заточения в клеточке  )  и с контролем по возрасту личинки..только мы и так от темы отошли .

Интересно прочесть о вашем способе, думаю не только мне.

10 часов назад, Сергей Тюркин сказал:

могу посоветовать похожий способ получения маток только без издевательства над маткой (недельного заточения в клеточке  )  и с контролем по возрасту личинки..только мы и так от темы отошли .

Интересно узнать о Вашем способе и мне. Думаю и не только мне...

В 19.10.2016 в 09:52, Патриот17 сказал:

Материалом можно пользоваться и более чем 2-3 года, было бы желание и нужда в этом. (Видео на Ют. есть, где отбирают личинки у матки которой 15 лет..).

Зомби матка)))

• 3 weeks later...

Це питання окремо доповідав Бухлер. За їх дослідами зроблено висновок, що сперма що зберігається в спермотеці матки старію і втрачає свою життєву силу. Вони відбирали сперму у 2, 3, річних маток і нею запліднювали молодих маток ! Виявилося що такі матки давали неякісний розплід. Вони ще багато приводили доказів старіння, але висновок один - маток міняти щорічно . Матка добра лише 2 роки. Також довели що і для селекції така матка не є доброю.

Надіслано від мого SM-J510FN, використовуючи Tapatalk

• Like 7

В 09.11.2016 в 07:36, Іван Михайлович сказал:

сперма що зберігається в спермотеці матки старію і втрачає свою життєву силу. 

Можно попробовать от маток 3-4 летних  взять сперму под микроскоп и посмотреть как себя ведут живчики....какой % двигается и в каком направлении.   ну и для сравнения  посмотреть сперму и у молодой облетевшейся матки.

В 9 ноября 2016 в 07:36, Іван Михайлович сказал:

. Матка добра лише 2 роки. Також довели що і для селекції така матка не є доброю.

А может это интересный маркетинговый ход?

8 часов назад, Сергей Тюркин сказал:

Можно попробовать от маток 3-4 летних  взять сперму под микроскоп и посмотреть как себя ведут живчики....

Так  уже и посмотрели вроде?

Після спілкування в інститутах з науковцями, можу всіх запевнити, при їх фінансовому забезпеченні у млн.евро, маркетингом вони не заморочуються. У них немає планів продажу пакетів і маток. Вони вирощують саме стільки скільки їм потрібно для досліджень. От би попасти в їх програми досліджень і там поучавствовать", то тема булаб цікавою. Незначну кількість маток вони реалізують, але це так ніби надлишок вирощені для ьих чи інших дослідів. Там немає відділу що займається оепродукцією та продажою маток

• Like 1

43 минуты назад, Іван Михайлович сказал:

44 минуты назад, Іван Михайлович сказал:

Після спілкування в інститутах з науковцями, можу всіх запевнити, при їх фінансовому забезпеченні у млн.евро, маркетингом вони не заморочуються. У них немає планів продажу пакетів і маток. Вони вирощують саме стільки скільки їм потрібно для досліджень. От би попасти в їх програми досліджень і там поучавствовать", то тема булаб цікавою. Незначну кількість маток вони реалізують, але це так ніби надлишок вирощені для ьих чи інших дослідів. Там немає відділу що займається оепродукцією та продажою маток

Нельзя предположить,что они финансируются с бюджета страны или с общество матководов тоже участвует в их финансированием, соответственно лобируется такое мнение,что маток небходимо менять. Хотя думаю,что можно менять маток раз в пару лет. Пик червления маток в каком ее возрасте начинается?правда,что с семи месяцев ее жизни?

Не лише німці такі розумні. Наші науковці ще у 60-х роках довели, що матка є ефективною лише 2 роки, і ми всі це добре розуміємо і знаємо. Для промпасік це само собою зрозуміле. Я вважаю , і довели німці, що якісна матка має якісний набір спадкових озннак, лише з метою одержання від неї матеріалу для подальшої роботи і стоїть питання . До прикладу , ми бачили в інституті в Німеччині, як вони досліджують збереження сперми від трутнів таких маток на десятиліття.

• Like 1

Ми повинніі раз і на завжди зрозуміти: матководство і селекція то зовсім різні речі. Матководи повинні бути профі в біології та досконало володіти методиками виведення якісних маток. Селекціонери трохи інші завдання. Це прогнозування,математичний аналіз, знання генетики та теоретичне прогнозування. Завдання селекціонера , видати матководам якісний матеріал для репродукції.

• Like 7

5 часов назад, Іван Михайлович сказал:

Селекціонери трохи інші завдання. Це прогнозування,математичний аналіз, знання генетики та теоретичне прогнозування. Завдання селекціонера , видати матководам якісний матеріал для репродукції.

С вами я согласен, кесарю-кесарево , но один научный публицист говорил: что для появления первого результата, от научного специалиста, должен пройти период в 30 лет(взращивание).    Как вы думаете,  сколько мы уже прошли?

• Like 2

1 час назад, Виктор С сказал:

С вами я согласен, кесарю-кесарево , но один научный публицист говорил: что для появления первого результата, от научного специалиста, должен пройти период в 30 лет(взращивание).    Как вы думаете,  сколько мы уже прошли?

на жаль, наша наука залишилася в радянських часах. Якщо говорити за селекцію бджіл, мені сьгодні відомо лише двоє науковців : Керек Степана , карпатська бджола та Григорків Людмила , українська степова. При тих "наукових" підходах  до фінансування науки , що сьогодні домінують в керамничів держави, скоро ми можемо і тих втратити.

• Like 4