Jump to content
 • entries
  1,007
 • comments
  2,284
 • views
  155,026

Законопроект про порушення в бджільництві


ромео

941 views

 Share

Геннадій Бобов подав законопроект, що встановлює відповідальність за порушення в галузі бджільництва

08.12.2017

Про це народний депутат написав на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук»

«Подав законопроект, який встановить дійсно справедливу відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва.
На сьогоднішній день пасічники України зіткнулися із серйозною проблемою – масовою загибеллю бджіл внаслідок широкого використання в сільському господарстві отрутохімікатів і умисного нехтування деякими аграріями вимог законодавства України. За словами експертів від отруєння бджіл щороку гине від 3 до 8 тисяч бджолосімей.
Люди звертаються до правоохоронців, стукають в усі двері, ЗМІ постійно тримають руку на пульсі цієї проблеми. Але ліберальне законодавство провокує все нові й нові злочини аграріїв. Тож кожного року проблема масового мору бджіл в аграрних регіонах виникає з новою силою. 
Для багатьох людей власна невелика пасіка є єдиними джерелом доходу сім’ї в нинішні складні часи. До мене як до народного депутата з цією проблемою неодноразово зверталися пасічники. Спільно з ними було вирішено зробити перший крок – встановити новий рівень відповідальності.
Тож ми пропонуємо за неповідомлення (приховування) або надання неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин, встановити штраф від трьох до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51000 грн – 85 000 грн) та позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до семи років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
В той самий час за порушення технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл, карається штрафом від двох до трьох тисяч (34 000 грн – 51 000 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Проблему треба вирішувати. Це мають бути комплексні дії. Однак, перший крок вже зроблено», ? йдеться у дописі

http://novadoba.com.ua/44301-gennadiy-bobov-podav-zakonoproekt-scho-vstanovlyuye-vidpovidalnist-za-porushennya-v-galuzi-bdzhilnyctva.html

 • Like 2
 Share

3 Comments


Recommended Comments

Аграрії уже облизня спіймали, тепер черга за пасічнками.... свято( вибори) наближається.:umora:

Link to comment

Ага ще б  в тому законі  включили компенсацію  у  5 кратному чи 10 кратному розмірі  відшкодуванні від загибелі 1 бджолосімі може вони  щеб і спинились  оприскувати  поля всякою жосткою хімією. А так точно толку не буде.  Заплотять Штрафи і будуть далі робити свою справу.  Ми ж в  свою чергу будемо качати мед з натуральною хімією.  

За законом За три дні до обробки поля хімікатами фермер зобов"язаний попередити пасічників про свої наміри. Бджоляр за цей час має перевезти вулики в безпечне місце або зачинити комах у спеціально облаштованому підвалі з вентиляцією та водопоєм. Обробляти поле фермер повинен у нельотний для бджіл час:  зранку  або ввечері,  (Їхав  я раз з рибалки   скутером  від цього оприскування вонь стяла в полі десь кілометра на 3)

Фермери використовують яди, котрі тримаються на квітках до 15 діб -  В любому випадку  пчілкам капец.   О такі в нас закони Писані точно не для людей. 

 

 • Like 3
Link to comment

Другий пункт не конкретний і не коректний : "порушення технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення" (???). У нас, що є десь затверджені технології вирощування? Кожен агроном пише технологію на свій розсуд. 

Далі: "що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл" (???) Хтось може у суді пояснити, що це таке? Можна людською мовою: "що призвело до загибели бджіл".

І немає нічого про компенсацію нанесених збитків.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...