Перейти к содержанию

Грецький/волоський горіх


ромео

Рекомендуемые сообщения

Давно маю бажання закласти невеличкий садочок (хоча це голосно сказано, скоріше міні-сад) грецького горіха... З десяток деревцят. Мета, думаю зрозуміла - невеличкий заробіток в майбутньому.

Звісно, треба, щоб горіх був хороший, який легко можна продати, швидкорослий, одним словом не такий, як росте в нас повсюдно дикорослий. 

Пошарив в Інтернеті, виявляється є багато сортів горіха. 

Знаю, що в багатьох пасічників є "горіхові плантації", тож, можливо, хто поділиться досвідом. Який сорт рекомендуєте? Які особливості посадки/догляду? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, ромео сказал:

Давно маю бажання закласти невеличкий садочок (хоча це голосно сказано, скоріше міні-сад) грецького горіха... З десяток деревцят. Мета, думаю зрозуміла - невеличкий заробіток в майбутньому.

Звісно, треба, щоб горіх був хороший, який легко можна продати, швидкорослий, одним словом не такий, як росте в нас повсюдно дикорослий. 

Пошарив в Інтернеті, виявляється є багато сортів горіха. 

Знаю, що в багатьох пасічників є "горіхові плантації", тож, можливо, хто поділиться досвідом. Який сорт рекомендуєте? Які особливості посадки/догляду? 

Рекомендую подивитись  на ютуб  Киктенко Н.Ф.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На мій погляд сорт "Ідеал", швидко вступає в плодоношення, росте компактно, морозостійкий, горіхи середнього+ розміру. Ось можна почитать опис https://agro-market.net/catalog/item/16232/  Хочу зауважить, що купувать потрібно щеплені саджанці, через плоди горіхи рідко передають свої характеристики.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 годин тому, ромео сказав:

Знаю, що в багатьох пасічників є "горіхові плантації", тож, можливо, хто поділиться досвідом. Який сорт рекомендуєте? Які особливості посадки/догляду? 

У мене плантація з двох волоських горіхів. Нічим ніколи не обробляю. Один дичка товстошкура- більше половини плодів чорніють і муміфікуються на дереві, бо пошкоджуються марсонією. Другий з тонкою шкарлупкою і майже не пошкоджується марсонією. У знайомих росте Буковинська бомба- половина плодів чорніють, не зважаючи на обробку отрутами. Про всяк випадок посадив три деревця чекалкіна горіха. Всі горіхові люблять сонце, суглинок і щорічне підживлення органікою. Не ростуть на болоті і кислих землях

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Лет 30 назад, бывший сосед, редиска, посадил орех у забора. Четверть веток на моей стороне. Казалось бы, живи и радуйся, однако ж нет. За все годы помню один раз собрал кила два орехов. В этом году ни одного. Валяется гора дырявых. Дятлы. Скурвились окончательно. Сидят на орехе и долбят с утра довечера.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Вітання шановному товариству! Суть проблеми коротко, весною посадив трьох і дворічні саджанці горіхів ,прийнялись добре без проблем гарно пішли в ріст, але в цьому році у нас нажаль дуже ранні приморозки і на сьогодні листя вже померззло . Питання чи деревця підуть на зимовий спокій ,чи це вже є бідою? Можливо в когось була така проблема.Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, рудник сказав:

Питання чи деревця підуть на зимовий спокій ,чи це вже є бідою? Можливо в когось була така проблема.Дякую.

А куди вони дінуться? Мусять піти. Вершки, які не визріли - відсохнуть, весною відріжете.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, gardener сказав:

А куди вони дінуться? Мусять піти. Вершки, які не визріли - відсохнуть, весною відріжете.

Краще обрізати негодяще на горісі у червні, коли листя буде повністю сформоване. А на початку листопада бажано побілити стовбур і скелетні гілки для захисту від морозобоїн 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, язичник сказав:

Краще обрізати негодяще на горісі у червні,

 

як можна у вересні в червні відрізати?:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, gardener сказав:

як можна у вересні в червні відрізати?:hmm:

Нє...Червень після весни, а весна наступного року може бути:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...