Перейти к содержанию

Моє мальовниче село


Серж 82

Рекомендуемые сообщения

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дністровськими каньйон

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зачаровує ця краса

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Трохи історії (може кому цікаво). Згадка про моє село за часів Першоі Світовоі

Населення Буковини зазнавало величезних збитків від руйнувань та спустошень, спричинених воєнними діями та страшними утисками з боку російського та австрійського командування. Населення потерпало ще і тому, що війна велася з перемінним успіхом для воюючих армій. Кожного року протягом всієї війни наступ змінювався з відступом, а одночасно і зміною уряду в селі. Ось конкретні приклади ходу воєнних дій в нашому селі.

Початок війни. 1914 рік, серпень. Призов населення (чоловіків до 45 років) в австрійську і російську армії. Підготовка території до воєнних дій. Вони почалися 6 серпня 1914 року біля села Рідківці Новоселицького району. На день пізніше битва почалася в селах Онут, Самушин, Баламутівка, Ржавинці. Проте російським військам не вдалося прорвати оборону австрійців на Буковині. Але в Галичині російські війська прорвали оборону австрійських військ і загрожували їх оточити. Тому Австрія змушена була відступити і здати місто Чернівці. 

1915 рік, лютий

Наступ австрійських військ, вони відкинули російські аж до Дністра. В селі відновлюється австрійська влада.

1915 рік, липень

Наступ російської армії. Знову бої у центрі села та околицях.

1915 рік, жовтень

Наступ австрійської армії і відступ російської армії. 

1916 рік, червень

Наступ російських військ. Село спалено. Жителі втекли в села Брідок, Дорошівці, Одая, Вимож. Частина їх залишилася там назавжди.

Майже 2 — роки 1914-1916 — лінія фронту проходила через Ржавинці, Баламутівку, Онут, Самушин В нашому селі спалені всі хати, а населення було евакуйоване у сусідні села. Під час Брусиловського прориву на околиці сіл Онут і Самушин була дуже кровопролитна битва. Австрійські війська відступали через Онут і Чорний Потік на Погорілівку і Боянчук. Після відступу австрійців населення сіл Онут і Самушин мобілізовано на поховання вбитих австрійців на березі Дністра. В урочищі Оград викопано 4 великих траншеї, в яких поховали близько 3 тисяч австрійських солдатів. Тих воїнів, які відступали через Чорний Потік, разом зі вбитими російськими солдатами було поховано в урочищі «Цванський міст». З розповідей старожителів, російських солдатів було вбито хорватами-смертниками, яких австрійські командири прикували до кулеметів.

1387 днів і ночей тривала жахлива війна на Буковині, яка принесла з собою руйнування, зубожіння, голод і смерть. Всі прошарки населення пережили страшні часи, і ніхто не допоміг їхнім стражданням. Сотні тисяч вояків полягли на полях битв на Буковині. Саме українці були у найжорстокіших битвах. Безмовні солдатські цвинтарі і братські могили розкидано по всій Буковині.

 Після відвідин делегацією «Австрійського Чорного Хреста» воєнних поховань у липні 1991 року на Буковині відбулося заснування товариств «Буковинський Чорний Хрест і «Догляд воєнних могил». 30 червня 1996 року, між селами Онут і Самушин на одному з пагорбів, був освячений при численній участі громад навколишніх сіл військовий пам'ятник усім солдатам, «Полеглим у 1915-1916 роки на схилах Дністра». Солдатські могили Першої світової війни взяли під свою опіку релігійні громади та школи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 10 months later...

Трохи історії.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 30.10.2020 в 15:35, Серж 82 сказал:

Трохи історії.

Не зрозумів.. Дністра вже майже нема???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 минут назад, Cfif сказал:

Не зрозумів.. Дністра вже майже нема???

цьому ролику 4 роки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, ромео сказал:

цьому ролику 4 роки

Так там дійсно Дністра на 50% нема??

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Cfif сказал:

Так там дійсно Дністра на 50% нема??

Ось свіже відео, подивіться хвилини зо дві...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, ромео сказал:

Ось свіже відео

Та я не про  те. я розумію шо зараз він з водою. я про те що така річка в принципі може так висохнути...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Cfif сказал:

Не зрозумів.. Дністра вже майже нема???

З Дністром поки що все нормально.

Ви маєте на увазі той вигляд що на заставці у відео, так? Я сам не розумію чого так виглядає. Перше що спадає на думку то це те що по руслі ще стоїть крига, а від берегів на кригу вже вийшла зверху вода через відлигу і виглядає якби там суша. Але не можу розгледіти чи на деревах є листя чи нема. Буває так що у грудні потиснуть морози і Дністер вкривається кригою, а снігу немає. Потім відлига, трава зелена і якщо трохи піднімається рівень води у Дністрі то вона від берегів виходить зверху на лід. Можливо саме це ми і бачимо. Другий варіант - хотин це вже верхів’я водосховища і зимою у водосховищі рівень падає і тут у Хотині можливо вода залишається тільки у руслі. Цей варіант теж можливий бо коли я два роки назад був у фортеці то бачив що від берега досить мілко.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Cfif сказал:

Та я не про  те. я розумію шо зараз він з водою. я про те що така річка в принципі може так висохнути...

Я живу від Хотина вище по течії, то рівень Дністра в мене тримається на одному рівні від коли себе пам’ятаю (крім паводків звичайно), а ось на водосховищі останні роки кажуть що рівень впав, особливо зимою це дуже виражено. Боюсь що далі може бути гірше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ромео сказал:

Ось свіже відео, подивіться хвилини зо дві...

 

Там Дністер під час паводку, десь приблизно до півтора метра +

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
03.10.2019 в 01:07, Серж 82 сказав:

 

 

До Дністра ця чудова місцина відношення ніякого немає. Це річка Студениця і краєвиди з околиці села Калачківці

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Eug сказал:

 

До Дністра ця чудова місцина відношення ніякого немає. Це річка Студениця і краєвиди з околиці села Калачківці

Звісно, але це басейн Дністра

13E81963-7BC0-4798-B860-166F634133CA.png

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24.01.2021 в 08:31, Серж 82 сказав:

Звісно, але це басейн Дністра

13E81963-7BC0-4798-B860-166F634133CA.png


Бассей річки то доволі спецефічне поняття, до нього можна віднести всі річки які впадають в Дністер, але це вже фізична географія. Хоча я радий, що ви там побували, бо місце фантастично гарне, але не дуже відоме

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 минуты назад, Eug сказал:


Бассей річки то доволі спецефічне поняття, до нього можна віднести всі річки які впадають в Дністер, але це вже фізична географія. Хоча я радий, що ви там побували, бо місце фантастично гарне, але не дуже відоме

Нажаль я там ще не був.  Тільки на водосховищі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 10 months later...

Чи буде продовження показу красот??

А поки ось моє село:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...