Jump to content

Фільми про бджіл


Recommended Posts

Кілька днів тому скачав фільм про бджолярство в Китаю та другий - в Канаді. Останній з допомогою програми FlylinkDC++ з файлообмінника р2р (можливо неправильно висловлююсь з точки зору комп"ютерників) . Так як в цьому ресурсі скачування йде одразу з кількох юзерів то це суттєво пришвидшує процес. Тепер про враження про фільми: Стосовно Китаю. У фільми йдеться про кочовий спосіб пасічникування. Пасіка візуально 50-100 сімей. Без перекладу фільм. Враження досить гнітюче і чимось нагадує нашу дійсність (хоча я сам ніколи не кочував). Не знаю, правда, якої давнини ця інформація. Стосовно Канади. Показано пасіки на 2000 - 6000 сімей (промислові) а також маленькі (любительські). Перші можна кваліфікувати як такі, що застосовують кочівлю на недалекі відстані (що досить подібно до умов України) та стаціонарний способи - комбіновано. Зразу скажу, що фільм вражає!. Звичайно в першу чергу ступінь механізації та автоматизаціі на усих стадіях роботи з пасікою. Після проглядання фільму дійсно стає зрозумілим, що в цій галузі "ми" відстали "назавжди". Рекомендую усім бджолярам подивитися цей фільм (хто ще не бачив). Що Ви думаєте з цього приводу?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

що в цій галузі "ми" відстали "назавжди".

Догонять проще ,чем поддерживать лидерство. Главное государство б не мешало и фермеры пчел не травили. :IMHO1:
Link to comment
Share on other sites

Догонять проще ,чем поддерживать лидерство. Главное государство б не мешало и фермеры пчел не травили.

А все ж хотілося б почути, що Ви думаєте про сам фільм. А "держава" наша це зграя добре організованих чиновників. Тримаймося від них подалі. Так казав мій дід про не цю ще державу.
Link to comment
Share on other sites

Після проглядання фільму дійсно стає зрозумілим, що в цій галузі "ми" відстали "назавжди".

Не так вже й безнадійно ми відстали... ;) Якщо зусиллями чиновників кількість бджолосімей на квадратний кілометр території в Україні буде дорівнювати цій цифрі в Канаді - тоді і настануть справжні часи для промислових технологій :helpme:
Link to comment
Share on other sites

Якщо зусиллями чиновників кількість бджолосімей на квадратний кілометр території в Україні буде дорівнювати цій цифрі в Канад

Шановний п.Бортник я гадаю, що це утопія в яку, напевно, і Ви не вірите.
Link to comment
Share on other sites

Шановний Владек- та папка в яку скачюется - її треба вїдкрити також для інших - швидкість стане ще більшою для українців ато новосібірск далекувато :) про тих самих китайців - хто з вас шановне паньство готовий кочувати у жд товарному вагоні відкритого типу - до 4 тисяч км ? фанатів нема ? а ВОНИ кочують!!! мало того щей кілограми маточного молочка беруть та вулики без кочової сітки по два повних корпуса дадана з одніеї сторони - до купи 4 на одного китайця на плечах = та вперед за медом. медогонка - наші діди на продвинутих качали не то шо китайська - вот один словак на апімондії 2009 як побачив ту саму медогонку за 60 євро але нову - казав що навіть на шрот (металолом)не готовий її забрати

Link to comment
Share on other sites

Фильмов очень много сейчас по пчеловодству. И 80-90 годов оцифровали и сейчас в инете появились и уже более свежие.

Стосовно Китаю. У фільми йдеться про кочовий спосіб пасічникування. Пасіка візуально 50-100 сімей. Без перекладу фільм. Враження досить гнітюче і чимось нагадує нашу дійсність (хоча я сам ніколи не кочував). Не знаю, правда, якої давнини ця інформація.

Фильм очень активно обсуждался на других ресурсах. Этом фильме отснят сезон 2006г. Отец и сын едут с пасекой на очень большое расстояние (не помню точно надо пересмотреть, но что несколько тысяч это точно) к предгорьям Тянь-Шаня, а все для того чтоб взять меда с целебного разнотравья. Уровень механизации конечно угнетает, но с другой стороны не повезешь же за 1000 км линию по откачке меда, а вот мобильную 2-х рамочную медогонку - запросто. Семьи видно реально слабые, за весь фильм всегда в 2-х корпусах рута, пчела - итальянка. Переехали далеко, качнули меда, сразу же оптовикам его сдали и еще и показано что маточным молочком занимаются.
Стосовно Канади. Показано пасіки на 2000 - 6000 сімей (промислові) а також маленькі (любительські). Перші можна кваліфікувати як такі, що застосовують кочівлю на недалекі відстані (що досить подібно до умов України) та стаціонарний способи - комбіновано. Зразу скажу, що фільм вражає! Що Ви думаєте з цього приводу?

Ну этот фильм конечно показывает пчеловодство - как бизнес, причем довольно серьезный бизнес. На Украине только несколько фирм пришли примерно до такого уровня, но у нас всеравно выгоднее по селам мотнуться мелкий опт скупить и перепродать, чем самому такой обьем сделать. Ведь когда у тебя 2000 ульев к тебе уже вся шваль мчится от мелких чинуш и до... (кого заинтересуешь :af: ) и все "дай, дай, дай ,дай как те падальщики", а когда 100 человек и по 20 ульев то не надо линий по откачке и прочего и прижать то некого, а шустрый перекуп мотнулся скупил, сформировал 20-50 тонн ну и сбагрил это все по липовым документам, да зачастую помимо таможенки, ну или нашим красавцам фасовщикам и в супермаркеты колотуху, на прилавки. Реалии гнилой страны с гнилыми чинушами. :hi:
Link to comment
Share on other sites

Що Ви думаєте з цього приводу?

Китайського не бачив, а Канадське дуже вразило. Якийсь неприємний осад залишило, бо Я ТАМ НЕ ПОБАЧИВ БДЖІЛ! :blink: В тому плані, що в їхньому бджільництві бджоли на другому плані(перепрошую за каламбур).
Link to comment
Share on other sites

Шановний п.Бортник я гадаю, що це утопія в яку, напевно, і Ви не вірите.

Не така вже й утопія... Бо кількість бджолосімей в Україні невпинно зменшується... :IMHO1:
Link to comment
Share on other sites

Китайського не бачив, а Канадське дуже вразило. Якийсь неприємний осад залишило, бо Я ТАМ НЕ ПОБАЧИВ БДЖІЛ! blink.gif В тому плані, що в їхньому бджільництві бджоли на другому плані(перепрошую за каламбур).

Ув. Mapet, так в любом производстве основные средства на втором плане. И выбираются предпринимателем максимально производительные по доступной цене и эксплуатируются нещадно, выжимая максимум. Это массовые десятки тонн меда. Как говорят в американских фильмах "только бизнес, ничего личного".
Link to comment
Share on other sites

"только бизнес, ничего личного".

Так і я ж про то! ;)
Link to comment
Share on other sites

Канадское очень понравилось - как БИЗНЕС что мне запомнилось ,что каждой матке подрезают крыло

Link to comment
Share on other sites

что каждой матке подрезают крыло

Дикие люди... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ну этот фильм конечно показывает пчеловодство - как бизнес, причем довольно серьезный бизнес. На Украине только несколько фирм пришли примерно до такого уровня, но у нас всеравно выгоднее по селам мотнуться мелкий опт скупить и перепродать, чем самому такой обьем сделать. Ведь когда у тебя 2000 ульев к тебе уже вся шваль мчится от мелких чинуш и до... (кого заинтересуешь ) и все "дай, дай, дай ,дай как те падальщики", а когда 100 человек и по 20 ульев то не надо линий по откачке и прочего и прижать то некого, а шустрый перекуп мотнулся скупил, сформировал 20-50 тонн ну и сбагрил это все по липовым документам, да зачастую помимо таможенки, ну или нашим красавцам фасовщикам и в супермаркеты колотуху, на прилавки. Реалии гнилой страны с гнилыми чинушами.

Дуже точно підмічено.
Я ТАМ НЕ ПОБАЧИВ БДЖІЛ!

Напевне фільм спеціально так побудований, щоб показати "індустріальний" бік справи. Я думаю, що і процес виведення маток та утримування сімей доведений у них до "автоматизму" (мабуть і менеджера відповідного утримують). Мабуть і фільми "їхні" є з цього приводу, але на сьогодні вони мені невідомі.
Link to comment
Share on other sites

Шановний п.Бортник я гадаю, що це утопія в яку, напевно, і Ви не вірите.

Не така вже й утопія... Бо кількість бджолосімей в Україні невпинно зменшується... :IMHO1:
А транспортные расходы неуклонно и непомерно растут... :angry:
Link to comment
Share on other sites

Подивився вчора фільм про вивід маток : Cultivation of a_ut erus, 1,28 ГБ (скачав з "копілки"). Фільм про Германію і очевидно досить "віковий". Технологія виводу - традиційна і я так думаю, що для матковивідника там нічого особливого немає (і нічого нового). А от для мене і для пасічника який хоче вперше самостійно вивести маток шляхом переносу личинок фільм є просто еталоном і шаблоном до дії. Кожна операція спочатку обговорюється теоретично а потім відтворюється в реальних діях на пасіці. Є багато речей на які кожен може для себе звернути увагу. Наприклад форма шпателька, будова нуклеусів на 3 (умовно) та 1-у рамку (просто клас). А які гарні вулики (напевно з якогось пінопласту). Їм ніяка вода не страшна, то ж стає зрозумілим чому таким вуликам не потрібний традиційний дах. Одним словом я цього року буду робити як показано. Думаю, що фільм сподобається всім , навіть ассам.

Link to comment
Share on other sites

На додаток до вище сказаного: Що мене особливо вразило, що працює жінка без капелюха (із гарною укладкою, ну те що симпатична то на це бджоли напевно не звертають увагу), в тапочках на босу ногу (правда в джінсах). І трясе їх і корпусами гепає бо важкі 10-и рамочні і зсипає в ящики по цілому вулику; інколи відмахнеться (але зовсім не часто). Що то за спокійні мухи, просто не віриться. Ще зауважив, що слабо прополісують. Одну рамку витягне, а тоді скопом 4-5 посуне не відриваючи від фальця. Та де таке можливе в мене. І чищу часто, всеодно не відірвавши рамки не посунеш і одної.

Link to comment
Share on other sites

...фільм є просто еталоном і шаблоном до дії.

Этот фильм у меня уже года 3 есть. Действительно все очень толково и теоретически и практически показано. Я много идей для себя взял из фильмов этого института. (Еще есть фильм по борьбе с клещем, "Ротационное пчеловодство" кажись называется). По поводу шпателя. В фильме показано как классическим изогнутым шпателем пользоваться. Комиссар на своей лекции ответственно утверждал что шпатель должен быть прямым и работать со шпателем надо просто вращая его вокруг оси пальцами, без лишних кистевых движений. Мое мнение что будущее за "китайским" шпателем. Я такой один прикупил, попробую. ( Uslav, СПАСИБО :wave: )
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

? Будласка на якому сайті можна скачати ?

Link to comment
Share on other sites

Будласка на якому сайті можна скачати ?

На форуме есть параллельная тема. Там найдете всё, что нужно.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Будласка на якому сайті можна скачати ?

Cерия фильмов о пчеловодстве производства IWF (Институт научных фильмов, Германия): СЕЛЕКЦИЯ МЕДОНОСНОЙ ПЧЕЛЫ Скачать 757Mb с letitbit или depositfiles или turbobit или uploadbox РОТАЦИОННОЕ РАЗВЕДЕНИЕ ПЧЁЛ Скачать 829Mb с letitbit или depositfiles или turbobit или uploadbox ВЫВОД МАТОК Скачать 1.29Gb с letitbit или depositfiles или turbobit или uploadbox ИСКУССТВЕННОЕ ОСЕМЕНЕНИЕ МАТОК Скачать 403Mb с letitbit или depositfiles или turbobit или uploadbox
Link to comment
Share on other sites

ПЧЕЛОВОДСТВО (1 часть) - Фильм студии O.P.I.D.A. (3 фильма в одном файле: Вывод маток. Роение и формирование пчелопакетов. Инструментальное осеменение) 700Mb ПЧЕЛОВОДСТВО (2 часть) - Фильм студии O.P.I.D.A. (3 фильма в одном файле: Мед и медосбор. Производство маточного молочка. Производство цветочной пыльцы) 1.17Gb Не міг відірватися :ay: Якість на висоті, російська мова переклад з французької :ay: . Все надзвичайно професійно і змістовно. Для початківців - супер(без слів). Надзвичайно сподобалось з якою відточенною майстерністю проводяться роботи. Постановка корпусів вразила, правда бджілок шкода, але при такій кількості це не є вагомий фактор. Формування безсотових пакетів :ay: . Інструментальне запліднення маток, підсадка маток, та збір молочка - вищий пілотаж. Від Канадського бджільництва дуже відрізняється по акуратності і санітарії, хоча і Канада на висоті, але французи мене вразили. Раджу всім

Link to comment
Share on other sites

Раджу всім

Підтримую думку п.Богдана. Мені сподобалась солом"яна роївня з дерев"яною ручкою. Получається гнучка система, яка дозволяє одною рукою, сидячи на дереві стрясти пчіл з довгої гілки. У мене такої роївні немає (маю тільки маленькі коробки), а тому часто, рої, що сидять високо та на довгій гілці зняти не можу і вони "пропадають". От тільки хто таке може сплести? Треба вміти плести або солому або рогіз.
Link to comment
Share on other sites

Вот точно говорится что лучше один раз увидеть... Я как-то и в инете давненько и на форумах и большинство фильмов есть уже года как 3, соответственно информация поступает, голова развивается, с лежаков на МК перешел. Так вот я к чему, показал я "Ротационное пчеловодство" на хуторе самому матерому деду-пасечнику. Пчелок он держит исключительно в лежаках без магазинов, медок берет, но конечно за счет опыта и знания медоносной базы (давит маток, выводятся свищевые). Так вот он на этот фильм начал капитально плеваться, говорить что это все подстава и неправда. В корпусных сколько меда быть не может, корпусные он когда-то пробовал и это только рои, и почему они не кусают пасечницу, мол просто смонировано все, а рамки в корпусы со всей пасеки для показухи наставлены ибо как говорит его опыт исключительно лежак способен дать меду, а фильм этот просто дурная пропаганда. Я потом показал еще Вывод маток из этой же серии, но человек остался при своем мнении. Так что и вот так вот бывает.

Link to comment
Share on other sites

  • ромео changed the title to Фільми про бджіл

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...