Jump to content

Мед з ріпака - як відкачати?


Recommended Posts

По мірі запечатування медових рамок відібрав для відкачки якусь кількість. Відложив, бо робив так і раніше, щоб потім при відборі основного взятку поставити в спеціально зроблений ящик з підігрівом, розігріти і відкачати. При відкачці виявив, що мої крилаті трудівниці знайшли поле ріпаку і в відібраних рамках ранньовесняний мед і ріпаковий.  ВРАЖЕННЯ, ЩО РІПАКОВИМ ЗАЛИЛИ КВІТНЕВИЙ З КЛЕНІВ та верб. Що погано - стоять ті повні рамки вже біля 3=х тижнів, ріпаковий зацукрів. Ввімкнув підігрів, та сумніваюсь чи вдасться. Що погано - рамки темні і на сотовий мед не мають товарного виду. Прошу поради - чи вдасться розігріти щоб відкачати.   

Link to comment
Share on other sites

Можна спробувати хоча б у приміщенні, якщо тримати температуру +35 декілька діб, але питання в іншому чи варто це робити і які затрати на нагрівання.

Link to comment
Share on other sites

30-35 літрів меду вартують затрат на нагрів. Включив і почав гріти. Температура вже 28 градусів, грію повільно щоб не порвати соти.

Link to comment
Share on other sites

Ну от, грів повільно, за 2-3 доби догнав до 35, потім потихенько до 38 і під кінець до 40 градусів. Результат  як в тому мультику - ФІГВАМ. При викручуванні порвав деякі соти, а ріпак навіть після 4-5 діб нагріву до 38 градусів не розпустився. Кілька повномедних при 40 градусах розмякли і обірвались, залив ящик тим найкращим квітневим медом, заради котрого і відбирав рамки. Що не викачалось - піде на просушку і підгодівлю в обльотники, що обірвалось - до забрусу.

ОБИДНО, ПОНИМАЕШЬ вчитись на власних помилках. Треба було слідкувати за медоносами в межах льту бжіл...

Тему для себе вважаю закритою. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

А електроенергію рахували?

Не варта справа затратах зусиль?

Link to comment
Share on other sites

  • Алёнка changed the title to Мед з ріпака - як відкачати?

Не рахував, ну от зараз прикинемо - в ящику 6 вуликових підігрівачів опором 34 оми, включених паралельно що дасть 5,7 ома, на них подавав спочатку 14 вольт, потім 20 вольт. якщо припустити що терморегулятор по досягненні 40 градусів не виключався (що малоймовірно) і весь час було подано 20 вольт отримаємо споживану потужність 70 ват, за 5 діб вийде біля 8 квт/год (практично певне відсотків на 30 менше). Тарифу на електроенергію не знаю, шукати лінь, можете подивитись самі.

Таким способом вже давно відбираю мед з первоцвітів і відкачую при відборі основного взятку. В моїх умовах основний цесади і акація (цього року практично нічого), липа (теж; дуже мало) степове різнотравя -  сильні сімї кожного року приносять.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 годин тому, Alazon сказав:

Треба було слідкувати за медоносами в межах льту бжіл...

В мене найближче поле ріпака 8-9 км - а з деяких сімей весняний мед вже білий як смалець... правда тільки той що викачаний.  Останнього вулика прокачував кілька днів назад - всі рамки були запечатані повністю, але мед ріденький, навіть натяку на кристали не має. Припускаю що якщо і є ріпаку то зовсім не багато... але знову ж таки - не віриться що вони його за 8 км таскали...:dntknw:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...