Jump to content

Рамки, роздільні решітки

Recommended Posts

Всим Форумчанам доброго здоров"я! Звертаюсь  із запитанням до колег, які мають досвід роботи з роздільними решітками. Придбав я решітки (Лысонь). В оголошенні вказаний розмір ширини прохідних щілин для бджіл 4,3-4,5мм.а в наявності -4,2мм.Як може вплинути така ширина проходу для бджіл, під час медозбору? 

13 минуты назад, Пасічник+ сказал:

Всим Форумчанам доброго здоров"я! Звертаюсь  із запитанням до колег, які мають досвід роботи з роздільними решітками. Придбав я решітки (Лысонь). В оголошенні вказаний розмір ширини прохідних щілин для бджіл 4,3-4,5мм.а в наявності -4,2мм.Як може вплинути така ширина проходу для бджіл, під час медозбору? 

Думаю, що не вплине. :IMHO:

Чи є якісь стндартні розміри прорізів у решітках

• 3 weeks later...

Знайомі кодеги розповідали,що при постановці роздільних решіток поверх гнізда,бджоли несли мед більше в розплідну частину гнізда, ніж в медові корпуси.Яка може бути причина такої поведінки бджіл?

В 02.03.2016в15:53, Пасічник+ сказал:

В оголошенні вказаний розмір ширини прохідних щілин для бджіл 4,3-4,5мм.а в наявності -4,2мм.

якраз 4,2 це оптимальний розмір:IMHO: 4,5 - мілкіші матки  можуть пройти. У мене теж лисоневські і на медозбір по моїм спостереженням зовсім не впливають:IMHO: Якщо бджоли не хочуть іти в магазини, потрібно шукати інші причини:dntknw:

9 часов назад, Пасічник+ сказал:

Яка може бути причина такої поведінки бджіл?

може бджоли неправильні?

Если в магазин поставить сушь и побрызгать сиропом пчелы туда уж очень охотно пойдут

• Like 1

7 часов назад, BVL_Studio сказал:

Если в магазин поставить сушь и побрызгать сиропом пчелы туда уж очень охотно пойдут

или перенести туда несколько рам с расплодом (если есть такая возможность) - осваивают аж бегом! Ну и сила семьи соответственной должна быть

• Like 1

Якщо РР покласти на  рамки корпуса,то верхні бруски  рамок закривають частину прохідних щілин у решітці ,тим самим зменшують загальну площу прохідних щілин для бджіл,а також погіршується вентиляція гнізда .Чи не краще РР брати у обв"язку ,щоб при її постановці між корпусами відстань між верхнім бруском рамки нижнього корпуса  і решіткою ,а також між нижнім бруском рамки верхнього корпуса і решіткою становила по 5-7мм

2 минуты назад, Пасічник+ сказал:

Якщо РР покласти на  рамки корпуса,то верхні бруски  рамок закривають частину прохідних щілин у решітці ,тим самим зменшують загальну площу прохідних щілин для бджіл,а також погіршується вентиляція гнізда .Чи не краще РР брати у обв"язку ,щоб при її постановці між корпусами відстань між верхнім бруском рамки нижнього корпуса  і решіткою ,а також між нижнім бруском рамки верхнього корпуса і решіткою становила по 5-7мм

• 2 weeks later...
В 19.03.2016в00:06, Пасічник+ сказал:

Знайомі кодеги розповідали,що при постановці роздільних решіток поверх гнізда,бджоли несли мед більше в розплідну частину гнізда, ніж в медові корпуси.Яка може бути причина такої поведінки бджіл?

Одна з можливих причин - порода. Вони і без решітки мабуть "заливають" гніздо.

• Алёнка changed the title to Рамки, роздільні решітки