Jump to content
 • entries
  1,061
 • comments
  2,363
 • views
  178,550

Органічні пасіки в Україні


ромео

360 views

 Share

Органічне бджільництво в Україні розвивається карколомними темпами

 Від Лис 30, 2020
 

Розвиток органічного бджільництва в Україні набирає активних обертів. Тільки за останні 3 роки кількість українських пасік, які отримали сертифікат органічного виробництва, зросла від єдиної пасіки до майже шести десятків, пише SEEDS.

Про це розповів Олександр Гера, провідний фахівець сертифікації, стандартизації та якості, відповідальний за напрямок “бджільництво” у ТОВ “Органік Стандарт”.

«В Україні з кожним роком збільшується кількість сертифікованих пасік. Якщо у 2017 році сертифікованою була лише одна пасіка, яка мала сертифікат органічного виробництва за європейским стандартом. Наразі кількість таких пасік зросла до 56.

Найбільше таких пасік знаходиться на Півдні України і на Сході. Загалом представлено 13 областей України. Найбільше пасік, які мають сертифікат органічного виробництва є у Миколаївській області – 23 пасіки, а це майже 7,5 тисяч бджолосімей.

На другому місці – Одеська область. Там пасік вдвічі менше (11) відповідно, менше і бджолосімей (2,5 тис.). На третьому місці Луганська область», – розповів Олександр Гера під вебінару, організованого Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва.


 


«З кожним роком відбувається коливання – десь пасік і бджолосімей стає більше, десь – менше. Але розподіл кожен рік залишається приблизно таким.

Загальна кількість бджолосімей, яка була зафіксована на момент інспекції, це майже 17 тисяч бджолосімей. Пасіки, які проходять сертифікацію, досить великі – зазвичай вони мають в середньому від 200 до 300 бджолосімей», – додав експерт.

«Основна частина пасік у нас сертифікована за європейським стандартом, і лише одна – за канадським. Ця пасіка знаходиться на Західній Україні, дотримується вимог і має намір проводити експорт саме до Канади», – зазначив Олександр Гера.


 


До органічного бджільництва, за словами експерта, є чимало вимог, зокрема і розташування пасіки. Зокрема джерела нектару і пилку за 3 км. від пасіки повинні складатися переважно з органічно вирощуваних культур, або дикоросів.

За словами Олександра Гери, в Україні досить багать місць, де можна розмістити пасіку, і дотриматися вимог органічного бджільництва: заповідники, схили, балки, де цвітуть медоноси.

Немаловажним є і походження бджіл. Під час ведення органічного бджільництва потрібно надавати перевагу місцевим екотипам. Вулики повинні виготовлятися з натуральних матеріалів, в більшості випадків це дерево

https://www.seeds.org.ua/organichne-bdzhilnictvo-v-ukraїni-rozvivayetsya-karkolomnimi-tempami/

 Share

4 Comments


Recommended Comments

Маю 90% впевненість, що лабораторія не може відрізнити органічні продукти від звичайних. Настільки ж впевнений, що з цим цимало жахраювань.

 • Like 3
Link to comment
4 години тому, Винодел сказав:

Маю 90% впевненість, що лабораторія не може відрізнити органічні продукти від звичайних. Настільки ж впевнений, що з цим цимало жахраювань.

Хто б говорив!:umora:

Вино роблять і п'ють для того, щоб ввести себе або іншу людину в стан зміненої свідомості для самообману або обману людини.:IMHO:

 • Like 1
Link to comment

На момент написання був не того... Нажаль пишу з помилками з дитинства(з самого початку), можливо це хвороба на зразок дислексії.

 • Like 1
Link to comment

В теперішніх реаліях органічні пасіки можуть бути тільки у високогірї карпат або великих лісових масивах :IMHO: решту все розорано і поливається хімією.

"Найбільше таких пасік знаходиться на Півдні України і на Сході. Загалом представлено 13 областей України. Найбільше пасік, які мають сертифікат органічного виробництва є у Миколаївській області – 23 пасіки, а це майже 7,5 тисяч бджолосімей.

На другому місці – Одеська область. Там пасік вдвічі менше (11) відповідно, менше і бджолосімей (2,5 тис.). На третьому місці Луганська область», – розповів Олександр Гера під вебінару, організованого Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва."

Тут представлено всі регіони які живуть на соняшнику, про яку органіку йде річ?:crazy:

 • Like 2
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...