Jump to content
 • entries
  1,061
 • comments
  2,363
 • views
  184,400

Азійські шершні-вбивці вже в США


ромео

387 views

 Share

Жертв гігантських азіатських шершнів виявили в США Рис.1

шершні, що прилетіли з Азії, відривають голови американським бджолам.

https://www.theguardian.com/environment/2020/may/02/murder-hornets-washington-state-bees-twitter

 

Бджолярі та ентомологи знаходять цілі кладовища вбитих комах. При цьому поки у вчених немає єдиної версії, як саме смертоносні шершні опинилися на території США. Перші "бджолині кладовища" були виявлені в штаті Вашингтон. Місцеві бджолярі просто недорахувалися комах на своїх пасіках, а потім знайшли безліч убитих комах. У всіх були відірвані голови.

Ентомологи з'ясували, що масовими вбивцями є гігантські шершні. За словами вчених, вперше на американських землях ці комахи були помічені в грудні 2019 року. Потім вони перезимували і зараз активно формують колонії і будують гнізда. В цей же період, приблизно в квітні-травні, королеви шершнів прокидаються, а значить, потребують харчування. За однією з версій, шершні потрапили в США разом під час вантажоперевезень з Азії.

Ряд експертів вважає, що це навіть було зроблено навмисне. Правда, з якою саме метою, відповісти вони не можуть. Однак, ентомологи попереджають. Основних руйнувань ще варто тільки очікувати. Шершні найбільш агресивні в кінці літа і початку осені. Тоді королеви гостро потребують білку, а значить, і нападів на вулики медоносних бджіл стане більше.

"Шершні нападають на вулики, вбивають дорослих бджіл і пожирають личинок і лялечок", - розповідає Сет Траскотт, вчений з коледжу сільськогосподарських, гуманітарних і природничих наук Вашингтонського університету.

Вчені вже ведуть боротьбу з поширенням шершнів. Якщо небезпечні комахи проникнуть в інші штати, вони зможуть встановити досить міцне панування серед комах. Це означає, що і бджільництву, наприклад, може прийти кінець.

"Якщо ми не зможемо зупинити шершнів в найближчі роки, це, ймовірно, не вдасться зробити вже ніколи», — заявив Кріс Луні, ентомолог з Департаменту сільського господарства штату Вашингтон.

 Share

3 Comments


Recommended Comments

Глобалізація вона така... Хоча китайози могли і спецом завезти цю заразу. Їм не звикати.

 • Like 2
Link to comment

Ну,  значить незабаром і у нас з`являться. 

Протрави,  щурки,  шершні........

;)

 • Like 1
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...