Jump to content
 • entries
  1,061
 • comments
  2,363
 • views
  184,354

Форум "Розвиток галузі бджільництва"


ромео

354 views

 Share

В Україні планують вдосконалити галузь бджільництва

pchelovod.jpeg?itok=CGu3pt1B
 
13 БЕРЕЗНЯ 21:10
 
У Мінекономіки розуміють важливість підтримки галузі бджільництва.
 

13 березня відбувся перший із серії запланованих форумів на тему: «Розвиток галузі бджільництва. Взаємодія: пасічник – аграрій – влада» під головуванням заступників Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького і Сергія Глущенка. Участь у заході взяли представники Держпродспоживслужби, профільних асоціацій, бізнесу та міжнародні експерти.

«Ми запроваджуємо діалог між державою та представниками галузі бджільництва, який проходитиме щомісяця, і на якому ми будемо обговорювати проблематику галузі, шукати консолідовані рішення та розвивати цей напрям аграрного сектору. Адже галузь бджільництва є експортоорієнтованою, дозволяє відкривати малий та середній бізнес на селі, що сприяє соціально-економічному розвитку населення та економіки країни в цілому», - зазначив Тарас Висоцький.

Присутні розглянули актуальні питання галузі бджільництва, зокрема, особливості сезону 2020, державної підтримки галузі, спрощення реєстрації пасік та гігієнічних вимог до них, державний нагляд і контроль у сфері застосування засобів захисту рослин та ветеринарної медицини, експорт вітчизняного меду, наукове забезпечення та підготовка кваліфікованих кадрів для галузі бджільництва, законодавчі зміни та інше.

Зі сторони бізнесу було наголошено на необхідності посилення на законодавчому рівні контролю за обігом пестицидів, використання ЗЗР з метою запобігання отруєння бджіл та збереження довкілля, а також акцентовано на важливості ефективної комунікації між пасічниками та агровиробниками.

«Галузь бджільництва є вагомою складовою аграрної галузі України і значною статтею аграрного експорту. Зокрема, у 2019 році обсяг експорту меду склав 55,7 тис. тонн, також за останні роки ми збільшили постачання цієї продукції до ЄС у 9,5 разів. Міністерство розуміє важливість підтримки галузі і наразі вже готуються зміни у законодавстві, які спрямовані на боротьбу з фальсифікатом, забезпеченням простежуваності виробництва, захисту рослин, спрощення процедури реєстрації пасік та інше. Також Міністерство планує вдосконалити вимоги Закону України «Про бджільництво», - відмітив Сергій Глущенко та закликав присутніх долучатися до обговорення нових законодавчих ініціатив.

Також присутніх поінформували про бюджетну програму «Фінансова підтримка сільгоспвиробників», в рамках якої передбачено підтримку галузі бджільництва за напрямами: компенсація вартості племінних бджолопакетів та бджоломаток – до 50 % вартості, але не більше ніж 500 грн за бджолопакети і 100 грн за бджоломатки. Також власникам пасік з кількістю бджолосімей від 10 до 300 надаватиметься спеціальна бюджетна дотація у розмірі 200 грн на бджолосім’ю.

 

 Share

2 Comments


Recommended Comments

Приймав участь. Дистанційно, через СКАЙП, в складі представництва управління  с/г  Черкаської області.

Що в позитиві: 

1. Вперше нарада проведена з широким залученням регіональних представників ( Професійний рівень яких значно вищий ніж центральних :IMHO:)

2. Підняті практично всі актуальні проблеми галузі ( краще б 2-3 але з толком :IMHO:)

3. Обговорили  деталі програми  «Фінансова підтримка сільгоспвиробників» стосовно бджільництва ( даю 99,9% що вона не буде виконана :IMHO:)

Що в негативі:

1. Залучено близько 200 учасників, просиділи майже 4 години. Вартість нормо-години роботи токаря - 80грн.  200х4х80 = 64 000грн. Мені дуже жаль витраченого часу!

 • Like 4
Link to comment

Як на мене, то підхід з самого початку не правильний, не потрібно вдосконалювати галузь бджільництва, вона сама вдосконалиться якщо будуть сприятливі умови. А сприятливі умови для бджільництва це аграрії. Саме аграрій є найбільшим шкідником в бджільництві (пишу виключно за мій регіон). Стабільні потрави льотної бджоли, поля засіяні одними зерновими, виключення це незначні площі ріпаку але на ньому потрави, як весною при цвітінні ріпаку, так само осінню при цвітінні свірипи по посівах ріпаку, дикоросів практичне не лишилось, все розорано. Якщо держава турбується про бджільництво нехай наведе порядок в аграрному секторі. Раніше за часів колгоспів також було все розорано, але на полях було просто різноманіття посівів в тому числі медоносів, повно сінокосів з квітами, площі для випасання ВРХ і т.д.

 • Like 1
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...