Jump to content
 • entries
  1,061
 • comments
  2,363
 • views
  178,597

Місто закупило 30 бджоломаток


ромео

459 views

 Share

Місто закупило для «Спілки пасічників Калущини» 30 бджоломаток

Дата публікації: 2019.08.14 | 

У рамках реалізації проєкту громадської організації «Спілка пасічників Калущини» під назвою «Відновлення популяції аборигенних карпатських бджіл» управління економічного розвитку міста долучилось до його співфінансування.

Коштом міського бюджету закупили і передали племінні бджоломатки Карпатської породи вучківського типу. Також даний проект отримає фінансування сигіз соціального фонду ТзОВ «Гудвеллі Україна», інформує пресслужба Калуської міської ради.

Як розповів у коментарі «Вікнам» заступник начальника управління економічного розвитку міста Юрій Тимків,було закуплено 30 бджоломаток вартістю 5970 гривень.

Загалом на співфінансування проєктів, які отримали фінансування по грантах , тобто отримали зовнішнє фінансування, у міському бюджеті передбачено 100 тис. гривень. Юрій Тимків зауважує:

«Часто громадські організації не мають коштів на власний внесок, а грантодавці серед умов ставлять співфінансування. Тому ми розробили програму, щоб коштом міського бюджету сприяти ГО у співфінансуванні».

ГО «Спілка пасічників Калущини» брала участь у конкурсі проєктів Соціального фонду від ТзОВ «Ґудвеллі Україна», тож, звернулась до міської ради за співфінансуванням. У результаті Спілка стала переможцем серед 17-ти проектів і отримає від агрокомпанії 15 000 гривень на відновлення популяції аборигенних карпатських бджіл.  Співфінансуванням у рамках проєкту від міста стало придбання 30-ти племінних бджоло маток.

20190809_090526__large.jpg

img-bdb6e479913fad1c45806f6d62ebe703-v__

Це перший цього року випадок спів фінансування ГО коштом міського бюджету.

Довідка. Карпатська бджола (Apis mellifera carpatica) — підвид бджоли медоносної. Природний ареал поширення: підніжжя і гірські райони Карпат; але порода поширилася в інші області України, а також Білорусі та Росії штучним розселенням. Місцева назва: Карпатка.

Пристосована до суворих умов гірських районів, характеризується високою зимостійкістю (пристосована до суворих умов зимівлі з великим безоблітним періодом) і зменшеним споживанням корму взимку. Ще однією перевагою породи вважається той факт, що комахи не вилітають за медом і пилком при поганих погодних умовах. Це дозволяє зберегти кількість робочих бджіл на необхідному рівні. Також ця порода пристосована для транспортування на великі відстані, що дуже цінується бджолярами для кочівлі.

Порода характеризується підвищеною восковою продуктивністю. Вони добре виробляють віск, поступаючись тільки італійським і європейським темним бджолам. Карпатські бджоли підходять для запилення тепличних рослин, так як швидко пристосовуються до різноманітного клімату.

http://vikna.if.ua/news/category/kl/2019/08/14/101144/view

 • Haha 1
 Share

5 Comments


Recommended Comments

5 часов назад, Мико сказал:

Да какое там племя 

матки по 200 гривен 

Та ви не зрозуміли. Матки куплені у племені ... " хазари". Напрклад. От і тому племенні.

 • Like 1
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...