Jump to content
 • entries
  1,045
 • comments
  2,342
 • views
  158,566

Наш мед має бути дорожчим


ромео

389 views

 Share

І НЕ ЗЛИПНЕТЬСЯ: Україна може продавати мед на експорт втричі дорожче

Топовим ринком для всієї продукції з України є Індія, а для меду — США і Європа, і ціну на нього можна підняти мінімум втричі

22.05.2018
529b38e64815fa971f9de1ef1f68f44c-696x332
 
 

Індія сьогодні є топовим експортним ринком для України, якщо говорити про всю аграрну продукції та обсяги її реалізації, зазначив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту FAO в ефірі радіо НВ. І не тільки тому, що він один з найбільших за обсягами споживання, підкреслив фахівець.

«Хоча ми ментально, так і територіально далекі від неї, ми намагаємося сьогодні скоротити цей розрив, — сказав Ярмак. — Сьогодні навіть авіадоставка товарів туди коштує 2 $/кг. Якщо говорити про продукцію з доданою вартістю, наприклад, малину, чорницю, то порівняно з вартістю доставки сам продукт коштує набагато більше».

За оцінкою експерта FAO, найбільшими темпами український експорт зростає в країни ASEAN і в цілому в Азію. З точки зору сум реалізації топовим ринком залишається Євросоюз.

В Україні сьогодні надзвичайно низькі ціни і дуже висока конкуренція на аграрному ринку. Країна є нетто-експортером практично всіх видів сільськогосподарської продукції. Але й на світовому ринку дефіциту теж немає, підкреслює Ярмак.

“У нас є унікальна властивість, про яку рідко хто наважується говорити, — додає він. — Хоча Україна — найбільший у світі експортер соняшникової олії, ні на одній полиці в світі не знайдеш пляшку олії з написом Made in Ukraine. Тому що воно вивозиться танкерами і продається під іноземними брендами”.

Тому FAO допомагає українським аграріям переорієнтуватися на більш “смачні” сегменти – ягоди, мед. «Ми продаємо найкращий у світі мед за найнижчою у світі ціною, — аргументує Ярмак. — Тобто на тому ж самому обсязі, що ми вивозимо зараз, ми можемо заробити втричі більше».

Нагадаємо, як повідомляв експерт FAO раніше, в 2018 році Україна може потіснити Аргентину з другого місця в світі за обсягами чистого експорту меду, і попереду буде тільки Китай.

https://agroday.com.ua/2018/05/22/i-ne-zlypnetsya-ukrayina-mozhe-prodavaty-med-na-eksport-vtrychi-dorozhche/

 • Like 2
 • Thanks 2
 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...