Jump to content
 • entries
  1,061
 • comments
  2,363
 • views
  184,539

Черкащина матиме обл. СП


ромео

805 views

 Share

 

26.02.18 13:07

Черкаські бджільники ініціюють створення обласної спілки пасічників


Черкаські бджільники ініціюють створення обласної спілки пасічників

 

Виживання бджіл у період обробки полів отрутохімікатами та збереження рослин-медоносів – основні проблеми, над розв’язанням яких міркують сьогодні бджільники Черкащини.

Про це йшлося під час круглого столу, який відбувся 20 лютого в Черкаській обласній організації Аграрної партії України за сприяння Спілки пасічників України, інформує Прочерк.

 Досліджень щодо розведення бджіл в Україні практично не ведеться, а старі наукові школи втрачено. Тож, як зазначалося під час круглого столу, значення освітніх заходів, під час яких пасічники могли б обмінятися досвідом, підказати один одному шляхи розв’язання своїх професійних проблем, важко переоцінити.

Як зазначив заступник начальника управління агропромислового розвитку Черкаської ОДА Іван Точений, в області в усіх категоріях господарств утримується більше 110 тисяч бджолосімей, з яких 96% – у господарствах населення. За статистикою, виробництво меду на Черкащині наразі становить понад 1,6 тис. тонн на рік.

Проте, як наголосив голова Спілки пасічників України Володимир Стретович, точного підрахунку кількості бджолосімей здійснити неможливо, оскільки значна частина пасічників не входить до жодних структур і про свою діяльність нікого не інформує.

Водночас, бджільництво в Україні має чимало серйозних проблем, із яких перша й найнагальніша – потрава бджіл отрутохімікатами під час обробки господарствами сільськогосподарських культур. У останні роки на Черкащині такі випадки зафіксовано в Драбівському, Катеринопільському, Корсунь-Шевченківському та Шполянському районах. Володимир Стретович закликав пасічників підтримувати постійний контакт із державними органами, місцевим самоврядуванням, а також із фермерами та керівниками сільськогосподарських товариств, завчасно попереджаючи їх про можливі наслідки неконтрольованого застосування отрутохімікатів.

– Із 1700 членів Спілки пасічників України ніхто не постраждав, і жодна бджолосім’я не загинула. Це тому, що ми по адресах наших членів, які внесено до бази даних, розіслали нагадування: будь ласка, зустріньтеся з головами сільських рад, з фермерами, виробниками, представтеся, повідомте, що ваші бджоли – в такому-то населеному пункті, і попросіть, відповідно до закону, за три дні до початку обробітку повідомити про це, – порадив Володимир Стретович. – Вам потрібно знайти із сільгоспвиробниками спільний інтерес.

Ще одною важливою проблемою пасічників є знищення медоносних культур. Зокрема, відбувається масова вирізка акацій на дрова у лісопосадках.

– А крім того, в Україні настільки вже розорали всі землі, що бідній бджолі скоро не буде де присісти – трави нема! – зазначив Володимир Стретович.

Розведення бджіл має значний експортний потенціал – щороку експорт меду за кордон (у Європу, США, Канаду, Японію, Індію) зростає. У с. Чорнявка Черкаського району запрацювало надзвичайно потужне, єдине в Україні підприємство-виробник гемогенізованого меду, виробництво якого відповідає міжнародним стандартам. Український мед цінується у світі як надзвичайно смачний. За словами Володимира Стретовича, багаторічний завідувач сектору сільського господарства Європейської комісії Енцо Даміані закликає українських пасічників відмовитися від продажу за кордон меду як сировини, адже в Європі, приміром, великий попит мають продукти з меду – з чорницею, полуницею, горіхами тощо в різноманітних комбінаціях.

– Останнім часом в тренді – продукція із географічними назвами. У Черкаській області, приміром можна було б виробляти «Мед із Черкащини» або «Мед із Шевченкового краю», – зауважив Володимир Стретович.

Пан Стретович також поінформував учасників круглого столу про перспективи розвитку кооперації у бджільництві. А досвідчений пасічник Іван Івко поділився професійними аспектами ведення бджільництва та досвідом вирішення проблемних питань з організації цієї справи.

Один із учасників семінару, пасічник-початківець із Хацьок Віктор Мороз, під час круглого столу виступив із ініціативою про створення на Черкащині обласної організації Спілки пасічників України. Цю думку підтримали й інші учасники обговорення.

Підсумовуючи дискусію, його модератор – голова асоціації фермерів у Драбівському районі Валерій Перепелиця зауважив, що будь-які дії в житті суспільства потрібно починати із створення певної структури, об’єднання, асоціації.

– Ви чули, що в сучасному світі перемагає той, хто постачає на ринки не сировину, а кінцевий продукт. Індивідуальні пасіки такий продукт виробити не зможуть. Для цього необхідні об’єднання, кооперація, – наголосив Валерій Перепелиця.

2

http://zmi.ck.ua/sotsium/cherkaskbdjlniki-ntsyuyut-stvorennya-oblasno-splki-paschnikv.html

 Share

11 Comments


Recommended Comments

І мед будуть приймати як тепер приймають молоко - за безцінок.

Link to comment

в Черкаській області  приблизно 35тисяч пасічників на збори пан Стрітевич запросив 19 пасічників вмісті з аграріями  і бистро рішив і постановив створити обласну спу. А остальні  пасічники право голосу немають ? чи велика кількість зайва ? трошки кіпішна ситуація  і незрозуміла .На мою думку дбжільництво  як ніяка друга галузь сільського господарства України  саморозвинулось так що обійшло розвинуті країни европи  показники по відкачці і здачі меду на перших місцях у світі  селекція також завдяки нашим селекціонерам  а їх насегодні більше 3х десятків е одними з найкращих і в европі,  розвиток лікуваня коротче пасічники працюють відповідально  но декому хочеться Організувати бо ми е неорганізовані ,напевно взноси якщо порахувати всіх пасічників нелеві проценти від  здачі продукції інтересують керівників спілок більш за все ...от мене також інтересуе одне питання : держава виділила на розвиток бджільництва 150міліонів  от хотілосяб що ці кошти пішли на селекційну роботу, для закупки івентаря пасічникам,  безкоштовні ліки но не тут то було , за 2 місяці було потрачено близько 800тис і не на джільництво  а на розвиток сількогосподарскої галузі  от запитання може ніхто і непрочитае   хотілосяб запитати пана Стритевича а хто видсиде за нецілеві потрачені  кошти  ? ...

 • Like 2
Link to comment
В 27.02.2018 в 11:53, Дід Василь сказал:

в Черкаській області  приблизно 35тисяч пасічників на збори пан Стрітевич запросив 19 пасічників вмісті з аграріями 

Був присутній (без запрошення). Зустріч організувала Аграрна партія. Не був присутній та запрошений і голова Черкаської спілки - Пасічнюк П.В. 

Наведена статистика не відповідає дійсності :IMHO:. Розмова в стилі " готуємось до виборів"

 • Like 1
Link to comment

в Маньківському районі 17сіл  близько 350пасічників у самі маньківці 63 пасічники , в населеному пункті дзензелівка 35пасічників і 1800 пчелосімей  по черкаській обл  16  районів  якщо цифру 350 за середне в районі то в цілому получиться не 35000 по області 56 000 конечно статистика невідповідае дійсності  тому що трошки більше получаеться  ... 

Link to comment
10 минут назад, Дід Василь сказал:

в Маньківському районі 17сіл  близько 350пасічників у самі маньківці 63 пасічники , в населеному пункті дзензелівка 35пасічників і 1800 пчелосімей  по черкаській обл  16  районів  якщо цифру 350 за середне в районі то в цілому получиться не 35000 по області 56 000 конечно статистика невідповідае дійсності  тому що трошки більше получаеться  ... 

350*16=5600

Link to comment
В 27.02.2018 в 11:53, Дід Василь сказав:

в Черкаській області  приблизно 35тисяч пасічників на збори пан Стрітевич запросив 19 пасічників вмісті з аграріями  і бистро рішив і постановив створити обласну спу. А остальні  пасічники право голосу немають ?

35 тис пасічників черкащини хочуть об'єднуватись?

Link to comment

хитрий підступ пасічників ніхто і незвав все рішають без нас ))) а цифри то приблизно скільки нас по районі там написано забагато потрібно брати калькулятор і рахувати правильно  .

Link to comment

Так чому пасічники черкащини самі не можуть об'єднатись, а вважають, що їх хтось повинен об'єднувати. Хто заважає проявити хитрість, зібрати всі 35 тисяч, запитати думку кожного, проголосувати і створити спілку на свій смак і розсуд, і відповідно заявити, що ця спілка представляє інтереси більшості пасічників.

Link to comment
40 минут назад, nibond сказал:

Так чому пасічники черкащини самі не можуть об'єднатись, а вважають, що їх хтось повинен об'єднувати. Хто заважає проявити хитрість, зібрати всі 35 тисяч, запитати думку кожного, проголосувати і створити спілку на свій смак і розсуд, і відповідно заявити, що ця спілка представляє інтереси більшості пасічників.

Нет лидера готового все это сделать. 

Link to comment
2 години тому, Джаз сказав:

Нет лидера готового все это сделать. 

Ото ж то.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...