Jump to content
 • entries
  1,007
 • comments
  2,284
 • views
  155,039

Єдиний реєстр бджолярів України


ромео

2,302 views

 Share

 

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа та голова Спілки пасічників України Володимир Стретович обговорили перспективи налагодження співпраці у рамках створення та наповнення єдиного реєстру пасічників України за участю органів місцевого самоврядування.

На зустрічі також був присутній перший заступник Голови Держпродспоживслужби Андрій Жук. Як зазначили учасники, створення єдиного реєстру пасічників дасть змогу активніше залучати інвестиції для розбудови бджільництва, сприятиме створенню кооперативів із переробки продукції бджільництва та допоможе пасічникам виробляти безпечну та якісну продукцію як для внутрішнього, так і зовнішнього ринків.

Також даний реєстр дозволить координувати співпрацю бджолярів та сільгоспвиробників, зокрема, щодо уникнення загибелі бджіл під час обробки полів та садів пестицидами.

Передбачається, що кожній пасіці та вулику буде присвоєно номер задля забезпечення прослідкованості сировини та товару.

Володимир Лапа наголосив, що розвиток вітчизняного бджільництва є надзвичайно важливим. Свідченням того є активне відкриття нових ринків збуту цієї продукції: наразі право експорту меду мають 67 українських суб’єктів господарювання.

Учасники обговорили необхідність подальшого посилення підготовки ветеринарів – спеціалістів із хвороб бджіл. Також присутні розглянули досвід Чехії щодо визначення на регіональному рівні кураторів, які б були консультантами бджолярів та проходили щорічне навчання на загальнодержавному рівні.

Присутні проаналізували чинні тарифи на видачу паспортів на пасіки і механізми їх осучаснення. При цьому Володимир Лапа наголосив, що проект відповідних змін вже напрацьований Держпродспоживслужбою та оприлюднений її офіційному сайті. Також була приділена увага питанню оновлення інструкцій, що регулюють галузь бджільництва та їх наближення до стандартів ЄС

Все новости: http://news.meta.ua/ua/cluster:57246959-Golova-Derzhprodspozhivsluzhbi-obgovoriv-z-gromadskstiu-stvorennia-dinogo-restru-bdzholiarv-Ukrani/

 Share

4 Comments


Recommended Comments

И тут Остапа понесло - особенно понравилось как каждому улью присвоят идентификационный номер.

Link to comment

В Україні створять он-лайн мапу пасік

4 декабря 2017 13:40
 
 

В Україні планується створити єдиний реєстр бджолярів та он-лайн мапу пасік. Про це повідомляє прес-служба Державної служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби), інформує 1NEWS з посиланням на НВ.

087.jpg

«Створення єдиного реєстру пасічників дасть змогу активніше залучати інвестиції для розбудови бджільництва, сприятиме створенню кооперативів із переробки продукції бджільництва та допоможе пасічникам виробляти безпечну та якісну продукцію як для внутрішнього, так і зовнішнього ринків», — зазначили в Держпродспоживслужбі.

Також реєстр дозволить координувати співпрацю бджолярів та сільгоспвиробників, зокрема, щодо уникнення загибелі бджіл під час обробки полів та садів пестицидами.

Передбачається, що кожній пасіці та вулику буде присвоєно номер задля забезпечення прослідкованості сировини та товару.

Робота над реєстром розпочнеться «найближчим часом» за участю професійних асоціацій бджолярів, представників місцевої влади та фахівців Держпродспоживслужби.

Крім того, обговорюється ініціатива щодо створення в Україні он-лайн мапи пасік та полів, де бджолярі можуть бути зацікавлені розміщувати свої пасіки.

Така мапа дозволить бджолярам орієнтуватися щодо наявності в регіоні потенційно привабливих для бджіл полів та розуміти щільність розміщення інших пасік поблизу.

«Також створення он-лайн мапи пасік України стане кроком до покращення координації дій та комунікації вітчизняних бджолярів, зняття проблем із переміщенням пасік на час цвітіння певних культур та допоможе фермерам в налагодженні співпраці із бджолярами при обробці полів засобами захисту рослин», — наголосив Лапа.

Разом з тим, як зазначається, створення он-лайн мапи пасік та полів стане можливим лише після створення єдиного реєстру бджолярів України.

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа наголосив, що розвиток вітчизняного бджільництва є надзвичайно важливим. Свідченням того є активне відкриття нових ринків збуту цієї продукції: наразі право експорту меду мають 67 українських суб’єктів господарювання.

https://1news.com.ua/ukraine/v-ukrayini-stvoryat-on-layn-mapu-pasik.html

 • Like 1
Link to comment
В 02.12.2017 в 19:22, Гурович сказав:

И тут Остапа понесло - особенно понравилось как каждому улью присвоят идентификационный номер.

І що тут незвичайного? У Вас що, вулики не пронумеровані?
Приїдуть, порахують, потребують пронумерувати, коли немає своїх номерів. Більш за все, видадуть номерки єдиного стандарту. Це найлегше, що планується зробити.

В цьому можна розгледіти і користь - такі вулики легше відстежуються при крадіжках.

Link to comment
4 минуты назад, nibond сказал:

І що тут незвичайного? У Вас що, вулики не пронумеровані?
Приїдуть, порахують, потребують пронумерувати, коли немає своїх номерів. Більш за все, видадуть номерки єдиного стандарту. Це найлегше, що планується зробити.

В цьому можна розгледіти і користь - такі вулики легше відстежуються при крадіжках.

На рахунок крадіжок, річ корисна, а от порахувати кількісті сімей нереально, сьогодні 100, завтра 0, тому і німці те ж ще досі ради не можуть дати.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...