Про бджоломучителів
Читаючи Форум вперше зіткнулася з таким терміном як «Бджоломучитель» (далі – БМ). Він мене зацікавив, бо ж згадувалися ці «мучителі» в контексті сучасності. А я-то думала, що коли на арену вийшов Прокопович з раціональним бджільництвом – мучителі самоліквідувались. А тут не все так просто.
Я спробувала отих мучителів трохи класифікувати і описати. Сподіваюсь, якщо хтось в цій класифікації пізнає себе або свої умовиводи – мене пробачить, бо це не більше, ніж політ фантазії на крилах чужих суджень
Значення перше: БМ на пенсії
Дідусі, яким мало мучити внуків – вони ще й бджіл завели. Тримають в основному 5-10 вуликів, випробовуючи на них всі мислимі і немислимі методики пасічникування. Коли бджоли від тих метод кудись злітають або банально гинуть – цей підвид БМ щиро шкодує за бджолами, бо по-своєму любить їх. Але, зазвичай, висновків ніхто не робить – роки вже не ті, а бджоли продовжують страждати.
Значення друге: Мучителі-початківці
Якщо до першої касти ще треба дотягнути, то до другої в тій чи іншій мірі належав кожен з починаючих пасічників. У своєму прагненні зробити якнайкраще в найкоротші терміни вони інколи не бачать берегів, лікуючи вірусний параліч антибіотиками і підмішуючи біпін в сироп. Якщо любов до бджіл була не такою сильною, як здавалась попервах – від бджільництва після своїх експериментів відмовляються безповоротно. Особливо уперті все ж проводять аналітичну роботу. Якщо пощастить знайти мудрого наставника – можливо стануть Бджолярем з великої букви.
Значення третє: Мєлкіє сошкі
Всі бджолярі в очах промисловиків, які не мають доступу до оптових ринків і лише плутаються під ногами. Заважають серйозним людям робити серйозні дєньгі і розводять нєпонятні породи дворових бджіл, від яких, дивна річ, ще й мед викачують. Всі, у кого менше 100 сімей, в очах серйозних дядь автоматично прираховуються до БМ.
Значення четверте: ПВД (Пасічник Вихідного Дня)
Бджіл розглядають як хобі або додатковий прибуток. Не завжди мають змогу вчасно навідатись до своїх комах, внаслідок чого ті стають жертвами стихії\грабіжників\кліщів\хвороб чи ще якоїсь напасті. Жалощі за бджолами в даного підвиду БМ залежать від наявності совісті, бо не всі з них стали ПВД з власної волі.
Значення п’яте: Шершень у вулику
Найзлісніший і найпротивніший підвид, бо належить наче до пристойного товариства Бджолярів. Але, побачивши на горизонті своїх угідь кочову пасіку, може зробити пакость. При чому, не самому хазяїну бджіл, а власне бджолам (комахи-то в чому винні?). Такі, зазвичай, перевертають вночі вулики, підпалюють чужі точкИ або безобідно підсовують мисочку з тетрацикліном на чужу пасіку. Ще одна прикметна риса цього підвиду – підвищені децибели при спробі вийти на комунікативний зв'язок і відсутність здорового глузду. При зустрічі в дикій природі краще оминути. Або пристрелити.
- 8
- 1
- 2
20 Comments
Recommended Comments