Jump to content

Вика


sewerby
 Share

Recommended Posts

Вика (Vicia L.) —принадлежит к сем. бобовых. Род вклю­чает свыше 150 видов, из них 36 однолетних. В культуре распространены В. яровая (V. sativa L.), В. мохнатая (V. villosa Roth), В. паннонская (V. pannonica Grantz). Перспективны для введения в культуру многолетние вики: мышиная (V" сгасса L.), заборная (V. sepium L). Для пчеловодства наиболее ценны два вида: В. яровая и В. мохнатая. В. яровая, посевная — древнее культурное р-ние. В настоящее время одна из основных кормовых культур. Цветение начинается в июне и продол­жается около трех недель. Нектарники, из которых пчелы берут прозрачный нектар, размещены на прилистниках. Нектаропро-дуктивность около 10 кг/га. В- мохнатая, озимая — ценная однолетняя бобовая культура, сравнительно рано весной форми­рующая укосную массу. При весеннем посеве зацветает через два месяца, а при осеннем — через 5—6 недель после отрастания. Вегетационный период 60—90 дней. Пчелы собирают нектар с цветков и внецветковых нектарников (сбор с цветков затруднен из-за длинного венчика). Сахаропродуктивность 1 га сплошного травостоя В. мышиной (горошек мышиный) достигает — 70, В. заборной — 10 кг. post-1517-1358092655_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

А як на неї бджоли летять? У нас цього літа під боком сіяли, мої красуні вперто ігнорували її, в принципі з такоюнектаропродуктивністю воно й не дивно, хоча здається в гарбуза на гектар не більше, проте в одній квітці "Бочки" того нектару і бджоли з світанку тусуються... :ole_ole: Скільки цукру в одній квіточці віки? Хтось продуктивно використовував цю рослину, бодай як підтримуючий нектаронос?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
А як на неї бджоли летять?

deemer, За нектаропродуктивність одніє квітки не уточню, але не менше 40 кг на га є це точно, стверджую, спастерігаючи, як віку відвідують бджоли. А гарбуз просто має мало квітів у порівнянні з іншими медоносами у перахунку на га. Да, торік підсівав довкола віку. Заросла прекрасно, почала цвісти якраз зараз. Але головне, що вона гарно росте і дуже збагачує замлю, що на моїх пісках не лишнє. Бажано сіяти десь попід тинами,- любе дертися на плоти, кущі.
торік підсівав довкола віку

Боже, яка краса! Десь гектарів з п'ять просторожево-синьо квітують довкола. От Вам і готова відповідь про "вікно" після акації, якщо немає поблизу лип. Головне не лінуватися й не жлобитися на насіння. Все сторицею повернеться! А сіяв під зиму з рук по дерну.:umora:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...