Перейти к содержанию

Сократил гнездо после откачки


boboz

Рекомендуемые сообщения

Здравствуйте. Три дня назад качал мед,после откачки поставил рамки обратно. Рамки без расплода поставил за вставную доску. Думал обсушат и заберу. Сегодня посмотрел а они за вставную доску носят нектар и там оставляют (что в первом и втором улье). Даже уже в одной рамке запечатать немного успели. Как мне быть и как сократить гнездо. Сейчас в одном улье 15 рамок (4 за вставной) в другом 14 (3 за вставной).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Как мне быть и как сократить гнездо. Сейчас в одном улье 15 рамок (4 за вставной) в другом 14 (3 за вставной).

Якщо носять, що аж печатають, то нащо скорочувати гніздо? Хай носять, заставні заберіть. Ви так і матці червлення обмежуєте :hi: Коли взяток припиниться, тоді скоротите по силі сім"ї :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спасибо :hi: . Завтра выну доски :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Как мне быть и как сократить гнездо. Сейчас в одном улье 15 рамок (4 за вставной) в другом 14 (3 за вставной).

Якщо носять, що аж печатають, то нащо скорочувати гніздо? Хай носять, заставні заберіть. Ви так і матці червлення обмежуєте :hi: Коли взяток припиниться, тоді скоротите по силі сім"ї :IMHO:
Тут я не згідний. Хоч і температура не опускається, та за тиждень потягне до осені. Тому я завжди після відвіювання меду на початку серпня скорочую гнізда до 10 рамок (в сильних до 12). За заставню ставлю на осушку. Цьогоріч дійсно носять за заставню. На здоров"я. Як тільки похолодає почнуть переносити в гніздо. І так буде тривати поки буде виходити розплід. Часто і до жовтня. А тоді при обробці Тактиком забираю порожні рамки, а в гніздо практично ніколи не зазираю при цьому, бо знаю, що бджілки самі зробили так як їм треба.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як тільки похолодає почнуть переносити в гніздо.

Процес все одно потрібно контролювати, були випадки коли різке похолодання на кілька днів, заставляло бджіл, які на той час були за заставною, збиратися в клуб там де їх застав холод. До потепління вони там і замерзали, не маючи змоги повернутися в гніздо.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тут я не згідний. Хоч і температура не опускається, та за тиждень потягне до осені. Тому я завжди після відвіювання меду на початку серпня скорочую гнізда до 10 рамок (в сильних до 12). За заставню ставлю на осушку. Цьогоріч дійсно носять за заставню. На здоров"я. Як тільки похолодає почнуть переносити в гніздо. І так буде тривати поки буде виходити розплід. Часто і до жовтня. А тоді при обробці Тактиком забираю порожні рамки, а в гніздо практично ніколи не зазираю при цьому, бо знаю, що бджілки самі зробили так як їм треба.

Владек, на мою думку ви губите велику кількість меду.Зараз іде так званий головний медозбір(принаймні у моїх широтах)а скорочувати сімї в такий час собі на збиток.Мої рої на 10-ти рамках не мають жодної вільної чарунки,тому приходиться нашвидкоруч доробляти надставки.Тим,що поставив тиждень тому вже по пів надставки залили медом. І що найголовніше наступні два тижні обіцяють прекрасну погоду-взяток буде обовязково,думаю це чудовий шанс спасти сезон.У мене вже навіть зявилась надія побити минулорічний медозбір :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зараз іде так званий головний медозбір(принаймні у моїх широтах)

Сява,з чого носять.7
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тому я завжди після відвіювання меду на початку серпня скорочую гнізда до 10 рамок (в сильних до 12).
Роблю аналогічно(вже зробив), тільки в мене за заставною не запечатують мед. Якби печатали, то б не скорочував і готував медогонку... :hi: Ви ще врахуйте що Львів і Вінниця - це навіть не поруч.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зараз іде так званий головний медозбір(принаймні у моїх широтах)

Сява,з чого носять.7
Сам сьогодні зацікавився.Проїхався по полям і замітив якусь дивну рослину,схожу на звичайний кріп,але в дикому варіанті,бджіл на ньому маса.На днях попробую виставити фото,щось раніше не замічав цього медоносу.Також є великі площі торфовищ-там для бджіл рай-золотарник,лопух,материнка... На іншому точку непогано медує гречка і пізні посіви гірчиці,так що будемо з медом :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На днях попробую виставити фото

Будем чекати фото.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тут я не згідний. Хоч і температура не опускається, та за тиждень потягне до осені.
я минулого року качав: 3 серпня - 14 л 25 серпня - 19,5 л 2 вересня - 13,5 л - аж тут скорочував гнізда в другій половині серпня ще падь може піти :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всё зависит от конкретной местности. У нас после 1 августа носят мёд тока с мешков :). Хз, один старый пчеловод рассказывал, что как то пошла падь и было полно мёда.. но я за 20 лет с этим не сталкивался.. :dntknw: Сегодня сократил гнёзда на точке с отводками, лишние рамки распечатал, збрызгал ситой и за заставную. Кстати, не заглядывал в них три недели, так вот- за это время кормовые запасы уменьшились почтти в 2 раза (было по 8-9 кг, щас по 4-6 кг.) Но если у кого сезон ещё не кончился и носят мёд- то я согласен, что с сокращением спешить не нада..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене вже сезон (літній) закінчився. Цвіте хіба що осіння кульбаба і ще якісь квітки. Нещодавно зішкрібав прополіс. Так що спека спекою, а вони щось знають. Скоротив до 12-15 рамок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всё зависит от конкретной местности. Но если у кого сезон ещё не кончился и носят мёд- то я согласен, что с сокращением спешить не нада..
Совершенно верно.У нас ещё тащат .Но работают активно с утра (пока не жарко).А к обеду всё как-то вяло происходит.И начинают уже блуждать "воровки" по пасеке. В отводках тоже уже начинаю постепенно сокращать и за заставную.Вчера стояла такая жара,что соты вне улья "плавились".
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тут я не згідний. Хоч і температура не опускається, та за тиждень потягне до осені.
я минулого року качав: 3 серпня - 14 л 25 серпня - 19,5 л 2 вересня - 13,5 л - аж тут скорочував гнізда в другій половині серпня ще падь може піти :IMHO1:
14 19 і 13 це зі всіх вуликів чи з одного? :blink:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тут я не згідний. Хоч і температура не опускається, та за тиждень потягне до осені.
я минулого року качав: 3 серпня - 14 л 25 серпня - 19,5 л 2 вересня - 13,5 л - аж тут скорочував гнізда в другій половині серпня ще падь може піти :IMHO1:
14 19 і 13 це зі всіх вуликів чи з одного? :blink:
це минулого року мав 3 сімї і один рій :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тут я не згідний. Хоч і температура не опускається, та за тиждень потягне до осені.
я минулого року качав: 3 серпня - 14 л 25 серпня - 19,5 л 2 вересня - 13,5 л - аж тут скорочував гнізда в другій половині серпня ще падь може піти :IMHO1:
. 3 серпня - це нормально. Навіть 10-го думаю, що цьогоріч можна. А от пізніще вважаю вже пізно. Бо прийдеться годувати цукром. Якщо сімей небагато то ще потягнеш. А як сотня? Вилетиш у "трубу". Тобто в такій ситуації (завершення сезону) вже диктує правила економічний чинник
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Владек, на мою думку ви губите велику кількість меду.Зараз іде так званий головний медозбір(принаймні у моїх широтах)а скорочувати сімї в такий час собі на збиток.
Звичайно втрачаю товарний мед. Та тут напевно вся справа в різниці технологій утримування бджіл (між нами). По-перше. Так вчив мене ще мій дід: залишати бджілкам 5 рамок літнього, та старатись зимувати на меду. По-друге. На пасіку я можу навідуватись лиш раз на тиждень (а інколи і рідше). Враховуючи, що маю кілька точків фізично не встигну нормально загодувати бджіл, якщо заберу весь мед. А тому так і роблю, як написав.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

це минулого року мав 3 сімї і один рій :hi:
... і накачав все це з одного роя... :umora: Кхм, а по темі- так скорочують сім'ї в Канаді перед загодовуванням на зиму: 68894ffc260bt.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...