Перейти к содержанию

Бджоли для початківця


Рекомендуемые сообщения

Допоможіть вибрати породу і купити початківцю.

Бджіл ніколи не тримав, ні я, ні батьки. Мене чогось прорвало, напевно підійшов вік такий - не за горами 50, хоча бджільництвом зараз займаються дуже багато молодих. Передивився на youtube все, що знайшов - лекції Ізмайлова Генадія Броніславовича (окрема подяка. Чекаю кожної середи нових на каналі Булатова), курс Університета Гвелф, курс Унівеситета Джорджії, Генадія Степаненка, Ian Steppler і т.д. Дружина попросила окремий телевізор, бо останні півроку дивиться зі мною "серіали" про бджіл :)

З вуликами визначився: 10-ти рамочний на 300-ту рамку + магазини на 145-ту  

 

Щоб не засмічувати тему, хотілося б почути поради від профі, хто знайомий з моєю місцевістю. 

1. Пасіка буде на дачі недалеко від села Малютянка - це на південь від Києва. Кочувати поки-що не планую.

2. Дача біля лісу.

3. Зі слів місцевих в радіусі 1км є акація і липа, соняшника не має.

4. Сусід заявив, що в нього алергія на бджіл, тому в пріоритеті дуже мирні - не хочеться ні з ким сваритися.

 

На початок  планую придбати 4 пакети весною 2019. Якщо я зрозумів правильно, то замовляти потрібно вже зараз.

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Допоможіть вибрати породу і купити початківцю.
Бджіл ніколи не тримав, ні я, ні батьки. Мене чогось прорвало, напевно підійшов вік такий - не за горами 50, хоча бджільництвом зараз займаються дуже багато молодих. Передивився на youtube все, що знайшов - лекції Ізмайлова Генадія Броніславовича (окрема подяка. Чекаю кожної середи нових на каналі Булатова), курс Університета Гвелф, курс Унівеситета Джорджії, Генадія Степаненка, Ian Steppler і т.д. Дружина попросила окремий телевізор, бо останні півроку дивиться зі мною "серіали" про бджіл [emoji4]
З вуликами визначився: 10-ти рамочний на 300-ту рамку + магазини на 145-ту  
 
Щоб не засмічувати тему, хотілося б почути поради від профі, хто знайомий з моєю місцевістю. 
1. Пасіка буде на дачі недалеко від села Малютянка - це на південь від Києва. Кочувати поки-що не планую.
2. Дача біля лісу.
3. Зі слів місцевих в радіусі 1км є акація і липа, соняшника не має.
4. Сусід заявив, що в нього алергія на бджіл, тому в пріоритеті дуже мирні - не хочеться ні з ким сваритися.
 
На початок  планую придбати 4 пакети весною 2019. Якщо я зрозумів правильно, то замовляти потрібно вже зараз.
 
 
 
З вище описаного виникає два питання .
1 .Бюджет на втілення бажання ?
2. Пасіка для душі чи щоб грошенят заробити?

Надіслано від мого SM-T355, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилини тому, uam_63 сказав:

З вище описаного виникає два питання .
1 .Бюджет на втілення бажання ?
2. Пасіка для душі чи щоб грошенят заробити?

Надіслано від мого SM-T355, використовуючи Tapatalk
 

1. Бюджет на 4 пакети. На olx я бачив ціну 1600 за пакет. Може не правильно зрозумів. Ціну можемо обговорити. Думаю, що домовимося.

2. Пасіка для душі. Не знаю як можна розбагатіти на бджолах. Не хочу нікого образити,  але мені здається, що всі, хто живе з одних бджіл, не живе, а виживає. Забагато праці і часу на 1 гривню доходу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ще раз хочу уточнити, що питання не про ціну, а про породу бджіл і до кого звертатися. Не хочеться просто зайти на olx і купити перше-ліпше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ще раз хочу уточнити, що питання не про ціну, а про породу бджіл і до кого звертатися. Не хочеться просто зайти на olx і купити перше-ліпше.
До кого звертатися з цим проблем немає ,заходите в продаж маток вибираєте матковода і робите замовлення всі продавці на форумі дорожать своїм ім'ям .
А от щодо породи то тут з розряду зайти на авто форум і запитатись яка машина краща.
Чисто на мою думку я би обирав між бакфастом і карнікою.

Надіслано від мого SM-T355, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 минуты назад, r0manK сказал:

а про породу бджіл і до кого звертатися.

вам треба списатись на форумі з оцим персонажем @ДобровоЛ, думаю він задовольнить всі ваші запити по повній, тим паче ви недалеко друг від друга, на тролейбусі з*їхатись можете

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По миролюбию -карника или бакфаст.

Где у кого брать?У форумчан.100% не обманут.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

58 хвилин тому, Егор Юрьев сказав:

По миролюбию -карника или бакфаст.

Где у кого брать?У форумчан.100% не обманут.

а як же карпатка???

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, larson сказав:

вам треба списатись на форумі з оцим персонажем @ДобровоЛ, думаю він задовольнить всі ваші запити по повній, тим паче ви недалеко друг від друга, на тролейбусі з*їхатись можете

Дякую, написав @ДобровоЛ в лічку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, дьома сказал:

а як же карпатка???

 

К сожалению и увы...Миролюбие не у всех на высоте,порой не просчитать.Поэтому ее не рассматриваю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, uam_63 сказав:

До кого звертатися з цим проблем немає ,заходите в продаж маток вибираєте матковода і робите замовлення всі продавці на форумі дорожать своїм ім'ям .
А от щодо породи то тут з розряду зайти на авто форум і запитатись яка машина краща.
Чисто на мою думку я би обирав між бакфастом і карнікою.

Надіслано від мого SM-T355, використовуючи Tapatalk
 

Дякую за відповідь. Я щоб не пропонували все підряд вказав свої умови. Якщо для вибору цього замало, то скажіть, що ще потрібно. Я - початківець і в мене більше питань ніж відповідей. До речі, я коли купляв перший автомобіль, то також радився, так-що не судіть строго.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, r0manK сказал:

Дякую за відповідь. Я щоб не пропонували все підряд вказав свої умови. Якщо для вибору цього замало, то скажіть, що ще потрібно. Я - початківець і в мене більше питань ніж відповідей. До речі, я коли купляв перший автомобіль, то також радився, так-що не судіть строго.

На многие вопросы есть ответы на форуме.

Основные критерии выбора отмечены и их достаточно.

Вряд-ли кто для большой семьи предложит трактор или малютку,скорей всего микроавтобус.

Можно конечно и внедорожник...а семья пусть пешком ходит.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, r0manK сказал:

Дякую за відповідь. Я щоб не пропонували все підряд вказав свої умови.

Почитайте на форуме в разделе "Породы пчёл" о каждой породе и тему о сравнении пород. Там много, но хотя бы страниц по 20 каждой (последних страниц) будет достаточно, чтобы сложить мнение.

Если у вас сначала будет 4 семьи, попробуйте одну породу, на следующий год можно поменять, на 4 семьи это не будет затратно.

На olx лучше не брать, потому что там всунут непонятно что, ещё и кинуть могут. На форуме - надёжно.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, Егор Юрьев сказал:
1 час назад, дьома сказал:

а як же карпатка???

 

К сожалению и увы...Миролюбие не у всех на высоте,порой не просчитать.Поэтому ее не рассматриваю

Да и с роением проблем побольше

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилини тому, Алёнка сказав:

Почитайте на форуме в разделе "Породы пчёл" о каждой породе и тему о сравнении пород. Там много, но хотя бы страниц по 20 каждой (последних страниц) будет достаточно, чтобы сложить мнение.

Если у вас сначала будет 4 семьи, попробуйте одну породу, на следующий год можно поменять, на 4 семьи это не будет затратно.

На olx лучше не брать, потому что там всунут непонятно что, ещё и кинуть могут. На форуме - надёжно.

 

Спасибо за ответ. Я для себя уже выбрал две породы: (спасибо @Егор Юрьев) карника и бакфаст. Теперь нужно выбрать между ними. Больше склоняюсь к бакфасту.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В цьому році почав в Києві. Медоносна база така ж)
Пишіть, можу поділиться своїми напрацюваннями.
По бджолам - Бакфаст і Карпатка у мене. Обидві спокійні.ae12883c6e47900faa3760d1c41dc5e1.jpg2d7bdf4b60ecb5b63203434b0b14b989.jpg

------------------------------------------------------
Балконне бджільництво в Києві

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Также в этом году купил 4 пчелосемьи (карника и бакфаст). Расширялся только карникой, но в одну семью бакфаст "влюбился" - очень много преимуществ. По поводу миролюбия - в разные периоды пчелосемьи ведут себя по разному, думал что уберегусь от ужаливаний (есть местная алергия), но в итоге до 10 ужаливаний. Знакомый сильно хвалит степную, говорит что очень миролюбива. Только на практике поймете что к чему, теория Вас запутает:IMHO1: Если бы начинал сейчас то: 1. Лучше пчелопакет чем семья (цена, не совпадение размеров ульев и т.д). 2. Приобретал пакет учитывая всю полную информацию о матке (породу, линию, ф1 и т.д).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...