Перейти к содержанию

Продуктивний взяток після відцвітання липи: хто нормальний має?


Рекомендуемые сообщения

Продуктивний взяток після відцвітання липи: хто нормальний має? Просив би поділитись інформацією на підняте питання. Чому запитав про це? Вже не перший рік на жаль стикаюся з тим, що в моїй місцевості практично немає продуктивного взятку після відцвітання липи, а особливо в цьому році. Щодо цього року, так взагалі екстрим, справжнє глобальне потепління. „Сказилася” природа зовсім. Спека стояла більше місяця до +36°C і продовжує стояти біля +32°C до цих пір і ні краплини дощу при цьому. Приносу нектару практично немає, хоча обніжку бджоли носять і в принципі непогано, особливо до полудня. Один знайомий пасічник жалівся, що в нього порівняно з минулим роком дуже ослабли сім”ї і зовсім мало розплоду в гніздах. Переживає, що в зиму сім”ї підуть надто слабкими. З його слів причина імовірно та, що через відсутність взятку сім”ї скорочують вирощування розплоду. Особисто я трішки раз у три-чотири дні почав давати по пів-літра підкормки на сім”ю, щоб стимулювати яйцекладку матки. В принципі допомагає, у мене розплоду нормально. Відносно продуктивності взятку після липи. Якщо хтось його в такий період стабільно добрий має, то просив би поділитись з чого саме. Тут на форумі попадалась інформація, що дехто добре має з золотарника. Сьогодні пішов подивитись на золотарник, так ні однієї бджоли на ньому не побачив. Думаю, що причина в спеці та тривалій відсутності дощів. Заглянув на невелике поле гречки однієї агрофірми, так вони гречку навіть не жали. Мабуть просто приорють і все на цьому, як якогось року вже було. Розтер в долонях трохи гречки, так ні одного зерна не побачив, все пустотіле. І гречка виросла в цьому році сантиметрів на 30 всього. Глобальне потепління робить свою підлу справу, та і земля непотрібна, виснажена і багато років не бачила добрив. Навіть запаху від тієї гречки у вуликах не було, не то щоб говорити про взяток. На одному російському форумі побачив відгуки про буркун. Люди констатували, що далеко не всі сорти його продуктивні. У нас буркуну зовсім мало росте в дикому вигляді, спеціально ніхто не сіє, тому взагалі про взяток з буркуну не можна говорити. ... Не буду для простоти аналізувати інщі медоноси, що цвітуть після липи. Просто після липи у моїй місцевості продуктивного взятку немає. У мене як правило продуктивний взяток є з садків весною, акаціЇ, іноді з липи, але після неї практично мізер. Просто цікаво було б послухати відгуки людей, які після липи стабільно мають пристойний взяток. Цікаво, з чого саме мають і наскільки добре? Землі особисто я не маю багато, сіяти щось типу фацілії немає де, а хотілось би щось мати і після липи, тому підняв таке питання. Розраховувати можу тільки на пустуючі нічійні чи незасаджені чиїсь землі. Ну, деякі люди ніби мають трохи земельних паїв, але перестали землю обробляти, бо невигідно. Борщівника чи ваточника сирійського не хочеться сіяти, бо вже сам не радий, що в одному місці борщівник посіяв, а ваточник навіть з клаптя власного города вже третій рік повністю не можу звести, така гадость. Добре, що зовсім мало посіяв. ... Може скористався б досвідом інших, що краще розвести для вирішення такої проблеми, яку я описав в цій замітці. Думаю, що таке питання було б цікавим багатьом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Анатолий Крутий, А Ви ніколи не думали щоб перевезти пасіку в більш медопродуктивну місцевість? В мене як вулики стояли біля хати - так качав один раз в рік і на зиму цукром годував. А перевіз в іншу місцевість (16 км від дому) - качаю 3-4 рази, в тому числі і після липи золотарник маю. Цей рік звичайно що аномальний - і дійсно як Ви кажете більше двох місяців дощу не було, але принаймні бджоли собі назбирали на зиму золотарникового меду, а вчора я дивився - то ще й може собі пару відер відкачаю....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У наших краях цього року найкращий медозбір за останні роки. Особливо відзначився соняшник, липа теж здивувала, на гречку не їздив, регіон північ Хмельницької обл. Дуже гарний медозбір був з гречки у Кременецькому районі, та й південь Рівенської має гарні зарослі золотарника , від мене недалеко, але ніяк не зберусь. Єдине що хочу відмітити все це на гарних глибоких чорноземах і якщо хочете мати мед потрібно кочувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...