Jump to content
 • entries
  1,061
 • comments
  2,363
 • views
  178,484

Вижив після нападу рою


ромео

2,157 views

 Share

Рій з «бджіл-вбивць» 250 раз вжалив людину, але вона вижила

Житель Арізони вижив після нападу рою з 1000 бджіл-вбивць, повідомляє місцева новинна мережа Arizona’s Family.

 

60-річний Джон Фішер гуляв зі своїм собакою Пиппин, коли на нього налетіли бджоли. Чоловік був в інвалідному візку і він перекинувся, коли він намагався захиститися від укусів. Фішера лікували в лікарні, де йому давали морфін перед видаленням жал — всього на тілі їх було понад 250 штук. Відтоді чоловіка виписали з лікарні, і зараз він відновлюється після сотень укусів рук, очей, рота, вух, ніг і спини. Його собаку покусали близько 50 разів під час нападу і зараз тварина повільно одужує після лікування у ветеринарній лікарні.

У повідомленнях стверджується, що в нападі винні бджоли-вбивці («killer bee»), також відомі як африканізовані бджоли. За даними лондонського Музею природної історії, цих комах вперше вивели бразильські вчені. Вони намагалися адаптувати європейських медоносних бджіл до більш теплого клімату. Гібридні комахи мігрували на північ з Бразилії через Південну і Центральну Америку в США. З роками їх агресивна поведінка і схильність до роїню і укусів в групі принесли їм популярність і прізвисько «бджоли-вбивці». Однак, всупереч поширеній думці, отрута бджіл-вбивць не більше сильнодіюча, ніж отрута європейської медоносної бджоли.

У деяких випадках достатньо одного бджолиного укусу, щоб убити людину. У 2009 році Рей Шоу, колишній президент Dow Jones, помер від укусу бджоли у своєму гаражі. Однак неясно, якого виду була бджола.

Однак окремі укуси бджіл, навіть «вбивць», рідко призводять до летального результату. Щороку приблизно 3% людей страждають від анафілаксії — важкої, потенційно небезпечної для життя алергічної реакції. Згідно зі звітом Центрів з контролю і профілактиці захворювань за 2019 рік, в період з 2000 по 2017 рік в США щорічно 62 людини вмирало від укусів шершнів, ос і бджіл. За даними недавнього опитування YouGov, близько 75% американців вжалила бджола. Тому випадки смерті від укусів бджіл рідкісні.

При цьому, від 50 до 500 укусів бджіл за один раз досить, щоб вбити дорослу людину. Але Міністерство сільського господарства США оцінює число смертельних укусів приблизно 1 100 для дорослого і 500 для дитини, виходячи з того, що людина середньої статури може витримати 10 укусів на 0,45 кг ваги тіла. Таким чином, випадок Джона Фішера, якого вкусили 250 разів, ймовірно, був нижче смертельного порога, пише Live Science.

https://cikavosti.com/roi-z-bdjil-vbivc-250-raz-vjaliv-ludini-ale-vin-vijiv/

 Share

1 Comment


Recommended Comments

Щось поганенькі з них "убивці", в мене колись скажена карпатка собаку у дворі приговорила. Хвилин 30 - і сконала, очі кольором як кров'яна ковбаса були, мабуть усі кровоносні сосуди полопалися. Не комахи, а стихія. Наступну зиму не перезимували - я перехристився. Такі нехай у Африці живуть.

 • Like 2
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...