Jump to content
 • entries
  1,061
 • comments
  2,363
 • views
  184,334

У БДЖОЛЯРІВ АВСТРАЛІЇ ЗДАЮТЬ НЕРВИ 


ромео

348 views

 Share


 
У БДЖОЛЯРІВ АВСТРАЛІЇ ЗДАЮТЬ НЕРВИ 
В Австралії в штаті Новий Південний Уельс триває боротьба з кліщем варроа, що проник на материк. Влада намагається всіма силами зберегти за країною статус території вільної від паразита. І справа не тільки в тому, що якщо кліщ переможе, то доведеться витрачатися на ліки, і це викличе додаткові трудові та фінансові витрати. А головним чином це вдарить по репутації австралійського меду, оскільки завдяки відсутності залишків лікувальної «хімії» він вважається одним із найчистіших, відповідно дорожчим. Якщо варроатоз прийдеться лікувати, місцевий мед почне втрачати свої позиції у світі, а це шалені грощі.
Карантинні заходи владою справді вжиті дуже жорсткі. Якщо кліщ виявлено на пасіці, то знищуються усі бджоли, спалюються разом з усім вмістом і часто з вуликами. Нормою стали масові перевірки по всьому штату як на аматорських, так і на професійних пасіках. За укриття сімей – штраф. По штату йде полювання за «дикими» сім'ями, після виявлення – знищення. Постраждалим бджолярам виплачується компенсація, але такий стан речей дедалі частіше викликає невдоволення.
Як ілюстрація, петиція до уряду з вимогою переглянути політику щодо боротьби з кліщем. Її написав Добфі Бенеш, бджоляр із багаторічним стажем. Всі його 51 вулики були знищені разом із бджолами. "Вони були здорові, на них не було кліща, а сталося це тільки тому, що вони знаходилися в зоні ліквідації", - написав він у відкритому листі. «Не було потреби вбивати жодної бджоли, навіть якби вони були заражені. Я знаю, як позбутися кліща і я зробив би це за три дні. Це раніше пасічникам потрібно було багато часу для цього, але сьогодні світ сповнений знань та досвіду, як це робити ефективно», - сказав він.
«Уряд стверджує, що діє за науково-обґрунтованим планом. Знищення всього поспіль – де тут наука? Пасіка була для мене джерелом доходу, знищивши її, уряд позбавив мене можливості заробляти. Мені боляче дивитися, як ліквідуються не тільки бджоли, а й професія багатьох з нас, особливо літніх бджолярів» - нарікає Долфі.
«Я скоріше хотів би жити з кліщем, ніж бути свідком всього цього. Австралії треба навчитися співіснувати з варроа, як це роблять у всьому світі. Тими методами, якими нині діє уряд паразита не зупинити. Усі ці поневіряння зрештою ні до чого не приведуть» - підсумував Бенеш.
Це перший настільки емоційний, трохи нервовий і не зовсім аргументований голос прихильника поразницького настрою у війні з кліщем. Бенеш не самотній у цьому настрої. Його петиція швидко зібрала 25 000 підписів і влада була змушена реагувати, і вже вкотре давати пояснення своїм діям.
Так Міністр сільського господарства Нового Південного Уельсу Дугалд Сондерс сказав, що план боротьби з кліщем варроа було розроблено Національною групою, до якої входять авторитетні вчені та бджолярі країни. Учасники групи одностайно погодилися з тим, що заходи, які вживаються, можуть зупинити кліща. І що краще трохи потерпіти, ніж потім жити і боротися з варроатозом. «Якби кліщ був виявлений у 300 різних місцях штату в один день, це була б інша ситуація, - сказав Сондерс, - А враховуючи, що випадки появи паразита поодинокі, ми реагуємо швидко, то план спрацює».
Президент Асоціації бджолярів Нового Південного Уельсу Стів Фуллер, який утримує 5000 вуликів (дві сотні з них були знищені), сказав, що підтримує рішення уряду спробувати повністю знищити кліща, а не жити з ним, оскільки це дуже серйозно вплине на галузь. «Жити з вароатозом – це останнє, чого ми хочемо», – сказав Фуллер.

https://pasika.news/u-bdzholyariv-avstraliyi-zdayut-nervy-anons/

 Share

1 Comment


Recommended Comments

Таки завезли маточок на континент, які молодці - слів не вистачає! Треба показати непросвітленим австралійцям справжню медопродуктивність, німецьку науку і промишлєнні методи

 • Like 1
 • Haha 1
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...