Jump to content
 • entries
  1,061
 • comments
  2,363
 • views
  184,332

СКАНДАЛЬНІ РЕЗУЛЬТАТИ ТЕСТУВАННЯ ЯКОСТІ МЕДУ У НІМЕЧЧИНІ


ромео

1,468 views

 Share

СКАНДАЛЬНІ РЕЗУЛЬТАТИ ТЕСТУВАННЯ ЯКОСТІ МЕДУ У НІМЕЧЧИНІ
- Oko-TestÖKO-TEST – незалежне авторитетне німецьке видання товариства захисту прав споживачів, публікується з 1985 року. Основна мета діяльності – тестування споживчих товарів щодо вмісту у них шкідливих для здоров'я хімікатів, інгредієнтів і добавок шляхом серйозного лабораторного аналізу.
- Оцінок якості є кілька, починаючи з вищої "sehr gut" (дуже добре) та закінчуючи "mangelhaft" ("дуже погано"). Ті виробники, які отримали позитивні оцінки Oko-TestÖKO-TEST, публікують їх на найпомітнішому місці на упаковці своїх товарів. Негативні оцінки зі зрозумілих причин на упаковці не вказують. Але результати тестування публікуються на сайті www.oekotest.de .
- Чергову перевірку Oko-TestÖKO-TEST провело над 19 видами органічних медів (тобто найкращих зразків), взятими з прилавків німецьких супер-маркетів. Результати неприємно здивували…
- Лише 8 видів меду отримали оцінку «дуже добре». 3 види – оцінка «добре», 2 – оцінку «задовільно», 6 – «погано» та «дуже поганий».
- Особливо відзначився органічний квітковий мед Fleet Bee від Langnese (ціна 6,58 євро за 500 грам). У ньому було виявлено «коричневий фон» або «сильне забруднення», чи, простіше кажучи - «бруд». Як він потрав до меду, незрозуміло. На питання Öko-Tests виробник послався на постачальників та помилки в процесі фільтрації меду. Такі пояснення Öko-Test не здаються переконливим і немає сумніву, що оцінка «mangelhaft» сильно нашкодить меду та фірмі. 
- У двох зразках було виявлено цукровий сироп. Зокрема у ріпаковому меду від гессенського бджоляра Högler (вартістю 7,59 євро за 500 грамів). Цей мед має маркування "Справжній німецький мед". Воно означає, що якість меду гарантує Німецька асоціація бджолярів, і що продукція вироблена членом цієї організації. Оцінка «погано» кидає тінь не лише на конкретного бджоляра, а й цю солідну асоціацію. Öko-Tests підкреслює, що, швидше за все, заборонений інгредієнт потрапив у мед не навмисно, а через недбалість бджоляра, який припустив потрапляння цукрового меду, призначеного для зимівлі бджіл у товарну продукцію.
- У меду Dennree's Creamy Blossom Honey (4,79 євро за 500 грамів) виявили підвищений рівень гідроксиметилфуролу (ГМФ), що свідчить про тривале нагрівання або неправильне зберігання продукції. Ще один мед, який виробник рекламував як «Акацієвий мед», містив лише 5% пилку акації, як результат – негативний «бан».
- Ще один мед із поганою оцінкою містив пилок кількох генетично модифікованих рослин. Інший – рештки пестицидів, які Öko-Test визначив як «підвищене». Третій – тіаклоприд, який класифікується як «передбачуваний канцероген».
p.s. Автора пробирає нервове тремтіння від думки, що буде, якщо непідкупна Oko-TestÖKO-TEST візьметься тестувати мед на полицях наших супермаркетів.

Анатолій ГУРМАН, редактор газети «Пасіка від А до Я»: https://pasika.news/,

https://pasika.news/skandalni-rezultaty-testuvannya-yakosti-medu-u-nimechchyni-anons/

 • Haha 1
 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...