Jump to content
 • entries
  1,061
 • comments
  2,363
 • views
  178,550

Бджолам повідомили про смерть королеви


ромео

1,348 views

 Share

У рамках спеціального ритуалу десяткам тисяч королівських бджіл повідомили про смерть Єлизавети ІІ

 У рамках спеціального ритуалу десяткам тисяч королівських бджіл повідомили про смерть Єлизавети ІІ

Королівський бджоляр Джон Чепл повідомив десяткам тисяч бджіл, які живуть у вуликах у Букінгемському палаці та Кларенс-хаусі, що після смерті Єлизавети II їхнім новим господарем став король Чарльз (Карл) III. Згідно традиції, коли хтось помирає, потрібно піти до вуликів, прочитати невелику молитву та покласти чорну стрічку на вулик.

Цей ритуал є частиною традиції, згідно з якою бджолам потрібно повідомляти про зміну власника. Якщо ж цього не зробити, вони більше не будуть виробляти мед і можуть покинути вулик. Традиція найбільш відома в Англії, але також існує в Ірландії, Уельсі, Німеччині, Нідерландах, Франції, Швейцарії, Богемії та Сполучених Штатах, розповідає видання The Daily Mail, передають Економічні новини.

 

“Ти стукаєш у кожен вулик і кажеш: “Твоя господарка померла, а ти не йди, твій новий пан буде тобі добрим господарем”. Я доглядав за вуликами у Кларенс-хаусі, а зараз я перебуваю в Букінгемському палаці й займаюся їхніми вуликами”, – розповів джерелу Чепл.

Джон, який є королівським пасічником вже близько 15 років, сподівається, що бджоли й надалі залишаться у своїх вуликах на королівських володіннях. “Це чудовий привілей – робити такі речі для королеви і, сподіваюся, тепер для короля”, – додав бджоляр.

“Я сподіваюся, що вони все ще хочуть тримати бджіл у своїх приміщеннях. Я не можу сказати напевне. Вони можуть сказати: “Заберіть їх”. Але я не думаю, що це станеться, хоча насправді я не можу бути впевненим, – сказав також Чепл. – Це залежить від нового орендаря Букінгемського палацу”.

Окрім покійної королеви, бджолами також цікавиться дружина її старшого онука – Кейт Міддлтон. Минулого року вона пригостила місцевих школярів домашнім медом з Анмер-Холла. У домі у Норфолку принцеса Уельська любить проводити час разом зі своїм чоловіком принцом Вільямом та дітьми.

Читать полностью на https://enovosty.com/uk/news-ukr/news_abroad-ukr/full/1609-u-ramkax-specialnogo-ritualu-desyatkam-tisyach-korolivskix-bdzhil-povidomili-pro-smert-yelizaveti-ii

 • Like 2
 Share

1 Comment


Recommended Comments

Цікаво, ця традиція тільки для королів, чи в українських звичаях і обрядах щось подібне є. Наче десь таке зустрічав. 

 • Like 1
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...