Jump to content
 • entries
  1,061
 • comments
  2,363
 • views
  184,540

Хмельниччина продовжує експортувати мед


ромео

1,747 views

 Share

Попри війну Хмельниччина продовжує експортувати мед

Попри війну Хмельниччина продовжує експортувати мед
Суспільне Хмельницький

Продукція подільських пасічників продається за кордон й під час війни. Про це Суспільному розповіла начальниця управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини головного управління держпродспоживслужби у Хмельницькій області Олександра Титарчук.

Голова громадської організації "Городоцька районна спілка пасічників" Антон Шостак має стаціонарну пасіку. Чоловік розповідає, що працює ще й з пересувною пасікою. Каже, з нею переїжджав недалеко: "Поля міняються постійно в регіоні. Там на невеликій території, в 10-15 кілометрах, завжди є соняшник, ріпак. Пасічник то п'ять кілометрів туди переїхав, то 7-8 в інший бік. В основному, всі так і кочують".

Антон Шостак розповідає: працює тільки в межах області, за кордон мед не експортує, оскільки для цього потрібні особливі дозвільні документи.

До війни українські пасічники були треті в світі за кількістю експортованого меду, розповідає хмельничанин, почесний пасічник України Олексій Горелік. За його словами, продукцію бджільництва за кордон продавали й пасічники областей, де відбувались чи тривають активні бойові дії. Мед із таких територій, каже Олексій Горелік, нині експортувати не можна, оскільки в продукті виявили шкідливі для здоров’я органічні та неорганічні речовини й сполуки. Додає: "Такі аналізи, які проводяться на меді, на другі продукти ніхто навіть не знає, що вони проводяться. Там, де стріляють, там мед не може бути екологічно чистий, тому що вибухи піднімають хмари пилу і він потрапляє в вулик. Тому, на сьогоднішній день, будуть до цього меду жорсткі, можна сказати, вимоги на аналізи".

Із його слів, аграрії Хмельниччини мали б більше дбати про довкілля.

Після повномасштабного вторгнення Держпродспоживслужбі заборонили, зокрема, перевіряти аграріїв, каже начальниця управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини головного управління Держпродспоживслужби області Олександра Титарчук.

"Планові та позапланові заходи державного контролю у нас, в зв’язку з воєнним станом, заборонені відповідно до постанови Кабінету міністрів. Тому перевірити аграріїв ми не можемо, однак перевіряється продукція, яка експортується".

Олександра Титарчук каже, що продукція пасічників Хмельниччини експортується й під час воєнного періоду: "На сьогодні у нас є три потужних експортера, і вони десь впродовж п’яти місяців експортували біля п’яти тисяч тон меду. Це навіть є більше порівняно з минулим роком. Експортують вони мед у понад 50 країн світу".

Вся продукція, яка йде на експорт, а також та, яка реалізовується на внутрішньому ринку України, перевіряється на показники якості та безпеки, каже Олександра Титарчук.

"Наша Хмельницька регіональна лабораторія дежрпродспоживслужби здійснює такі дослідження. А вже за результатами тих досліджень експортери отримують міжнародний документ, згідно якого товар експортується в ту чи іншу країну".

https://suspilne.media/252815-popri-vijnu-hmelniccina-prodovzue-eksportuvati-med/

 • Like 1
 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...