Мертві бджоли загуділи
Мертві бджоли загуділи: у Польщі за кілька тижнів після “масового отруєння” ожили бджоли
У Польщі прокуратура припинила розслідування масового отруєння бджіл, оскільки за кілька тижнів після інциденту бджоли виявилися живими. Про це повідомив портал agropolska.pl.
Розслідування щодо заподіяння значної шкоди природі масовим отруєнням бджіл на шести пасіках у місті Брудзинь тамтешня прокуратура розпочала у травні 2021 року. Тоді президентка місцевого клубу бджільництва звернулася у поліцію, повідомивши, що половина комах у 46 її бджолиних сім’ях загинула через отруєння. Кожна сім’я налічувала від 80 тис. до 100 тис. бджіл. Згідно із заявою, шкоду отримали й інші пасічники, втративши від 90 тис. до 150 тис. комах.
NB: Загалом бджолярі оцінили збитки у кілька десятків тисяч польських злотих. Це стало підставою відкриття кримінального провадження за заподіяння значної шкоди природі.
Бджоли збирали нектар з близько 50 га полів ріпаку, розташованих неподалік пасік. Слідство встановило, що вдень 17 травня ці поля обприскували засобом захисту рослин із отруйною для бджіл, забороненою, речовиною — дельтаметрином. Його залишки знайшли у загиблих комахах і у пробах, взятих з баків машини, яка обприскувала поля.
При цьому фермер стверджував, що не додавав речовину до робочої суміші і не знає, як вона потрапила у ємності обприскувачів.
Проте згодом у ході слідства стало відомо, що впродовж кількох тижнів після інциденту колонії відродилися, а збитки пасічників не досягли значної суми. На підставі цього прокуратура закрила справу, не висунувши нікому звинувачень.
Водночас, постраждалі пасічники можуть звернутися до цивільного суду про компенсацію шкоди від власника господарства. Фермер також понесе цивільну відповідальність за недотриманням положень Закону про ЗЗР.
Зазначимо, що за заподіяння значної шкоди рослинному чи тваринному світу, відповідно до польського законодавства, передбачене позбавлення волі на термін від трьох місяців до п’яти років
-
1
2 Comments
Recommended Comments