Дефіцит бджіл в Україні
Через складні погодні умови вітчизняні пасічники втратили близько 30% бджіл
06.12.2021, 13:15
Як відомо, зміни клімату негативно впливають на галузь бджільництва — насамперед, це стосується зимівлі бджіл та нормального розвитку бджолосімей навесні, що згодом впливає на медозбір. Про це Kurkul.com розповів Валерій Курейко, бджоляр, бортник та співзасновник ТМ «Знатний Мед».
За його словами, через складні погодні умови, зокрема, затяжну прохолодну весну, у поточному році пасічники втратили близько 30% бджіл, а на ринку виник дефіцит бджолопакетів. При цьому, згідно з даними Міністерства статистики, за період січень-серпень 2021 р. Україна експортувала 164379,8 кг живих бджіл.
«Якщо врахувати, що зазвичай один бджолопакет складається із 1,5 кг бджіл, це становить понад 109,5 тис. бджолопакетів. Основні країни, куди вивозились бджоли — Азербайджан, РФ, Молдова і Канада», — зазначив бджоляр.
Експерт зазначає, що на кількість бджіл та силу бджолиних сімей впливають не лише погані погодні умови, а й використання шкідливих для комах хімічних засобів у сільському господарстві. Зменшення кількості медоносних рослин, особливо дикоросів, також не сприяє розвитку бджільництва.
«З урахуванням кількості зареєстрованих на сьогодні бджолосімей (близько 2,5 млн штук), в Україні внутрішня потреба у бджоломатках становить понад 2 млн особин, а потреба у бджолопакетах — понад 1 млн штук. Адже в середньому, тільки в результаті несприятливої зимівлі в Україні щороку гине чверть від загальної кількості бджолосімей», — розповів Валерій Курейко.
- 2
3 Comments
Recommended Comments