Jump to content
 • entries
  1,061
 • comments
  2,363
 • views
  178,597

Дефіцит бджіл в Україні


ромео

1,303 views

 Share

Через складні погодні умови вітчизняні пасічники втратили близько 30% бджіл

06.12.2021, 13:15

 

Через складні погодні умови вітчизняні пасічники втратили близько 30% бджіл

Фото: з відкритих джерел

Як відомо, зміни клімату негативно впливають на галузь бджільництва — насамперед, це стосується зимівлі бджіл та нормального розвитку бджолосімей навесні, що згодом впливає на медозбір. Про це Kurkul.com розповів Валерій Курейко, бджоляр, бортник та співзасновник ТМ «Знатний Мед».

За його словами, через складні погодні умови, зокрема, затяжну прохолодну весну, у поточному році пасічники втратили близько 30% бджіл, а на ринку виник дефіцит бджолопакетів. При цьому, згідно з даними Міністерства статистики, за період січень-серпень 2021 р. Україна експортувала 164379,8 кг живих бджіл.

«Якщо врахувати, що зазвичай один бджолопакет складається із 1,5 кг бджіл, це становить понад 109,5 тис. бджолопакетів. Основні країни, куди вивозились бджоли — Азербайджан, РФ, Молдова і Канада», — зазначив бджоляр.

Експерт зазначає, що на кількість бджіл та силу бджолиних сімей впливають не лише погані погодні умови, а й використання шкідливих для комах хімічних засобів у сільському господарстві. Зменшення кількості медоносних рослин, особливо дикоросів, також не сприяє розвитку бджільництва.

«З урахуванням кількості зареєстрованих на сьогодні бджолосімей (близько 2,5 млн штук), в Україні внутрішня потреба у бджоломатках становить понад 2 млн особин, а потреба у бджолопакетах — понад 1 млн штук. Адже в середньому, тільки в результаті несприятливої зимівлі в Україні щороку гине чверть від загальної кількості бджолосімей», — розповів Валерій Курейко.

https://agroreview.com/content/cherez-skladni-pogodni-umovy-vitchyznyani-pasichnyky-vtratyly-blyzko-30-bdzhil/

 • Like 2
 Share

3 Comments


Recommended Comments

Така собі аналітика. Дефіцит пакетів існує виключно тому, що мед по 60 грн. Був би мед по 30 - не знали б куди дівати ті пакети. :IMHO:

 • Like 3
Link to comment

Зараз дефіцит пакетів тільки у головах, тобто віртуальний, а дальше покаже тільки весна...А тепер треба тихенько насолоджуватись першим місяцем зими, тим снігом, який сьогодні сиплеться на землю у нас, і зустрічати новорічні та різдвяні свята. Гарно відсвяткувати і вже в кінці лютого братись за роботу - моніторити ринок пакетів і свою пасіку...

Це образно, і зараз роботи вистачає в майстерні.

 • Like 6
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...