Jump to content
 • entries
  1,061
 • comments
  2,363
 • views
  178,571

Скільки пасік зареєстровано?


ромео

1,091 views

 Share

В Україні зросла кількість зареєстрованих пасік

/ Агроновини / Понеділок, 15 листопада 2021 14:44

До прийняття наказу Мінекономіки «Про деякі питання у сфері бджільництва» в реєстрі ветеринарно-санітарних паспортів пасік було зареєстровано 851 паспорт та 42 054 бджолосімей. Станом на сьогодні в реєстрі паспортів пасік зареєстровано майже 43 500 паспортів та 2 236 144 бджолосімей. Тобто кількість зареєстрованих пасік і бджолосімей зросла в понад 50 разів!

Про це повідомляє brdo.com.ua.

Зазначається, що ще в 2018 році експерти BRDO дослідили ринок меду в Україні. За підрахунками, тоді лише 2% меду вироблялось зареєстрованими суб’єктами господарювання, інші 98% вироблялись господарствами населення. Це створювало проблему у підрахунку кількості виробників, кількості виробленого меду та джерел його походження. Також виникали ризики у здійсненні міжнародної торгівлі.

Крім цього, суб’єкти господарювання не могли підтвердити наявність пасіки та кількість бджіл в разі їх отруєння та відшкодувати збитки. Це робило їх законодавчо незахищеними. Пасічники також не могли отримати державну підтримку при здійсненні господарської діяльності, адже не були зареєстрованими.

«Сьогодні кожен суб’єкт господарювання може безкоштовно зареєструвати пасіку, подавши необхідні документи в письмовій чи електронній формі до територіального органу Держпродспоживслужби за місцем проживання власника пасіки або місцезнаходженням пасіки. Відомості про суб’єкта господарювання автоматично вноситься до електронного реєстру паспортів пасік. Таким чином, розроблений за участі експертів BRDO Наказ Мінекономіки створив можливості для детінізації виробництва українського меду. Відтепер кожен охочий може швидко і легко зареєструвати пасіку, отримати держпідтримку та захистити свої інтереси у випадку отруєння бджіл засобами захисту рослин», – повідомляють експерти.

Також зазначається, що держава та міжнародні партнери відтепер володіють повноцінною інформацією щодо кількості пасічників, бджолосімей та джерел походження меду, що також позитивно впливає і на міжнародну торгівлю.

http://agro-business.com.ua/agrobusiness/item/23428-v-ukraini-zrosla-kilkist-zareiestrovanykh-pasik.html

 • Haha 1
 Share

7 Comments


Recommended Comments

27 хвилин тому, Александр К. сказав:

 А с меня почему-то денег сняли...:umora:

Так з Вас не за реєстрацію зняли

 • Haha 1
Link to comment
2 часа назад, gardener сказал:

Так з Вас не за реєстрацію зняли

За кол-во до 50 семей с меня содрали гос пошлину 612 грн. Пошлина официальная.... + 258 анализы. За регистрацию новой пасеки.

 • Like 1
Link to comment
4 хвилини тому, Александр К. сказав:

За кол-во до 50 семей с меня содрали гос пошлину 612 грн. Пошлина официальная.... + 258 анализы. За регистрацию новой пасеки.

Не за реєстрацію, а за клінічний огляд пасіки, наскільки я розуміюсь в медицині

 • Like 2
Link to comment
1 час назад, gardener сказал:

Не за реєстрацію, а за клінічний огляд пасіки, наскільки я розуміюсь в медицині

 Да все верно... Глянул в своих записях.. Стоимость осмотра за кол-во семей.... Ветеринар мне весной плакался что раньше был тариф у всех разный а теперь для всех ввели один тариф и финиш.. А с этого тарифа мол с них потом пошлину выкручивают... Типа все эти деньги он в карман не кладет... Вот мне и запомнилась фраза про пошлину за регистрацию...

 • Like 3
Link to comment

Цікаво , де вони ото  взяли ті данні що "зазначається, що держава та міжнародні партнери відтепер володіють повноцінною інформацією щодо кількості пасічників, бджолосімей та джерел походження меду" ?  Із моїх знайомих, хто мав менше півсотні пасік, зареєструвалося два чоловіки... Якщо порахувати процент від усіх моїх знайомих пасічників, то це буде десь тридцять відсотків. То про яку

"повноцінну інформацію" йдеться там  ?!! :dntknw::frusty:

 • Like 1
Link to comment

Цитата. "Також зазначається, що держава та міжнародні партнери відтепер володіють повноцінною інформацією щодо кількості пасічників, бджолосімей та джерел походження меду, що також позитивно впливає і на міжнародну торгівлю".

Також з огляду стану зареєстрованих пасік моїх знайомих (дай бог десята частина) ні про яку "повнішу картину" мова йти не може.Почухавши потилицю, якщо "засвічених" 2,23 млн. бджолородин, то не віриться в 22 млн. фактично наявних.

 • Like 1
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...