Jump to content
  • entries
    1,061
  • comments
    2,363
  • views
    184,318

Школа і пасіка


ромео

831 views

 Share

У школі на Київщині з’явилась власна пасіка – як все почалось і що вийшло

Автор: Галина Ворона

19:21 15.11

У школі на Київщині запустили унікальне соціальне підприємство “Шкільний вулик”. Це пасіка з шести вуликів, за якою доглядають школярі. Таким чином діти вивчають секрети бджолярства та особливості роботи соціальних підприємств. За пів року юні бджолярі стали справжніми “медовими” гуру – самі качають та продають мед, а також виготовляють супутні товари.

У школі на Київщині з’явилась власна пасіка – як все почалось і що вийшло
 

Школа, де запустили “Шкільний вулик”, розташована у селі Заворичі Броварського району (Калитянська ОТГ).

За допомогою ГО “Наші кроки” ініціатори “Шкільного вулика” вибороли грант у 75 тисяч грн. На ці кошти придбали бджолосім’ї, обладнання та інструменти: вулики, рамки, заставні дошки, костюми, захисні маски, скляну тару, відра, димар, фільтри і т.п.

Шкільний вулик на Київщині

Після цього почалось найцікавіше. Майбутні бджолярі займались благоустроєм території, встановленням огорожі, обробкою і влаштуванням вуликів, переселенням бджіл зі спеціальних транспортних контейнерів у вулики і паралельно з цим вчилися у школі.

001-8.png

На спеціалізованих майстер-класах діти знайомились з основами безпеки на пасіці, бджільницькою справою, а також маркетинговими особливостями просування медової продукції на ринку.

Наразі учасниками проєкту є 15 учнів Заворицького НВК, віком від 7 до 14 років. У кожного із них в шкільному підприємстві своя роль. Так, директоркою підприємства стала учениця 7 класу. У неї є заступник, відділи маркетингу, доставки, піару, відповідальні за фінанси та матеріально-технічне забезпечення.

2-4-2.jpg

Своїх маленьких підопічних діти називають “жужики”. Втім, для них бджільництво — це не просто вулики, які кумедно дзижчать, і регулярні відвідини пасіки “задля галочки” — це і робота, і участь у сповненому спецефектами реальному квесті, і турбота про довкілля, і творчість, і пошук шляхів виходу із складної ситуації.

Наприклад, влітку, коли стало зрозуміло, що меду цього року вдасться зібрати менше, ніж планувалося, для додаткового заробітку діти вирішили виготовляти свічки з вощини, просоченої прополісом.

Шкільний вулик на Київщині

Свою продукцію діти продають на ярмарках, а гроші спрямовують на розвиток шкільного самоврядування та “медового” проєкту. Наприклад, у їхніх планах збудувати апібудиночок для безкоштовної лікувальної апітерапії для пенсіонерів та учасників АТО. 

2-5-2.jpg

Звісно, у школярів є дорослі куратори — Максим Куліда та Павло Дубовий. Перший, який крім пасічника, є також залізничником, депутатом селищної ради та керівником шкільного гуртка, відповідає за навчальну частину проєкту, розповідає дітям про основи бджільництва, координує їх активності на пасіці. Павло Дубовий не перший рік у громадському житті Калитянської ОТГ, а тому більше займається організаційними питаннями, комунікацією з грантодавцем, а також промоцією соціального шкільного підприємства.

Шкільний вулик на Київщині

Крім того, свою частку допомоги в роботі підприємства виконують і активісти організації “Наші кроки”, які не менш інтенсивно, ніж діти, прониклись ідеєю створення шкільного підприємства і на кожному етапі допомагають в процесі втілення цієї своєї мети.

2-9-2.jpg

https://bigkyiv.com.ua/u-shkoli-na-kyyivshhyni-zyavylas-vlasna-pasika-yak-vse-pochalos-i-shho-vyjshlo/

 Share

1 Comment


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...