Jump to content

Штучний мед


Serg_Ko

461 views

 Share

      Такий мед не має нічого спільного з тим медом, який виробляється бджолами. Штучний мед не є підробкою. Це продукт харчування, який не має лікувальних властивостей і ферментів.

       Штучні меди готують з м'якоті овочів і фруктів. Після відповідної обробки виходить доброякісний продукт харчування з солодким смаком і приємним специфічним ароматом. Штучний мед має умовні назви: «Мед кавуновий», «Мед динний», «Мед буряковий» і т. Д. Штучний мед за смаком і зовнішнім виглядом важко відрізнити від натурального.

       Штучні меди отримують шляхом кислотного (лимонний або інший органічною кислотою) гідролізу бурякового або тростинного цукру, а також з соку кавуна, дині, винограду та ін., випаровуючи його до потрібної густоти. Згущена суміш набуває жовтуватий відтінок. За змістом глюкози, фруктози та інших легкозасвоюваних моносахаридів штучний мед схожий з медом бджолиним. Кавуновий, динний і інші штучні меди готують з м'якоті овочів і фруктів шляхом віджимання, фільтрації і випаровування у відкритому посуді до консистенції меду. В результаті виходить доброякісний харчовий продукт солодкого смаку і специфічного приємного аромату з великою кількістю простих легкозасвоюваних вуглеводів, мінеральних та інших поживних речовин. Повністю такий мед не кристалізується.

       Для додання аромату і смаку натурального меду в штучний мед додають синтетичну медову есенцію або певну кількість натурального бджолиного меду, що має сильний аромат, наприклад, коріандрового, гречаного. Для фарбування застосовують жовтий шафран або відвар чаю. Консистенція такого продукту густа або нагадує закристалізувався цукровий сироп. Цей, по суті, сурогат важко відрізнити від натурального бджолиного меду, але підробка може бути виявлена в лабораторіях ветсанекспертизи при мікроскопічному і хімічному дослідженні: в натуральному меді завжди є квітковий пилок, декстрини (4,7%) і фермент каталаза; в штучному меді їх немає. Склад штучного меду: води - не більше 22%, сахарози - 30%, фруктози і глюкози - 48%, кислотність - 4%; відсутні ферменти і аромат, властивий квітковому меду. Профілактичного і лікувального значення цей мед не має, але цінується як харчовий продукт з дієтичними властивостями і вживається безпосередньо в їжу або використовується для приготування різних кондитерських виробів.

       Насправді способів приготування штучного меду більш ніж достатньо. Ні в якому разі не купуйте мед у першого ліпшого. Навіть на ринках регулярно продається під виглядом квіткового меду штучний, або фальсифікат. Але на ринках його простіше перевірити, ніж десь в іншому місці. На кожному продуктовому ринку є лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи. Там Вам нададуть висновок щодо меду, який Вас зацікавив.

 

https://bankamedu.in.ua/

 Share

1 Comment


Recommended Comments

" сахарози - 30%  ", це скільки сахарю можна добавить і буде натуральний :hmm:

Але самий главний елемент у медові для людини це " фермент каталаза " :umora:

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...