Jump to content
 • entries
  1,061
 • comments
  2,363
 • views
  178,484

Ізраїльський "розумний" вулик


ромео

260 views

 Share

21.08.2021, 

В ІЗРАЇЛІ ВІДНОВЛЮЮТЬ ПОПУЛЯЦІЮ БДЖІЛ ЗА ДОПОМОГОЮ ВУЛИКІВ-РОБОТІВ 

В Ізраїлі відновлюють популяцію бджіл за допомогою вуликів-роботів Рис.1
Вимирання бджіл — серйозна екологічна загроза. Протидіяти їй призначена нова розробка ізраїльських інженерів — роботизований вулик.

Яким чином вона допоможе врятувати комах-запилювачів від загибелі?

Ця кольорова багатоповерхівка — розумний будинок для бджіл. Його розробили ізраїльські інженери. У вулику поселили приблизно два мільйони комах. Вхід у свою «квартиру» смугасті трудівниці впізнають завдяки кольоровим дверцятам.

«У цьому будиночку живуть 24 колонії. Для них знадобилися б 24 звичайні дерев'яні вулики. Обслуговує наш бджолиний будинок робот, який працює всередині», — розповідає Халель Шраєр, керівник компанії-розробника.

А ось що відбувається всередині. Роботизована рука сама дістає соти й качає мед. А ще механізм стежить за добробутом мешканців «розумного вулика» — якщо помічає ознаки хвороби чи зараження пестицидами, надсилає повідомлення людям.

«Ми не вносили жодних новацій у сферу бджільництва. Те саме, що робив би пасічник, тепер виконує робот, обладнаний камерами: огляд вулика, дезінфекція, обробка лікарськими препаратами, збір меду, об'єднання сімей. До того ж робот навіть ефективніший — не стомлюється, не скаржиться і у відпустку не проситься», — розповіла Саар Сафра, засновник компанії-розробника.

Саме можливість цілодобово стежити за колонією — розробники називають однією з основних переваг «розумного вулика». Кажуть: здоров'я комах для них у пріоритеті.

«Бджоли — невід'ємна складова нашого харчового ланцюжка. Вони запилюють 75 відсотків фруктів, овочів, горіхів, які ми споживаємо. Дбаючи про здоров'я цих комах, ми фактично забезпечуємо себе їжею», — зазначає Халель Шраєр, керівник компанії-розробника.

+ Ізраїльський стартап залучив уже 40 мільйонів доларів від приватних інвесторів. Їхні «розумні вулики» застосовують не лише на батьківщині, а й у Сполучених Штатах

https://agrarii-razom.com.ua/news-agro/v-izraili-vidnovlyuyut-populyaciyu-bdjil-za-dopomogoyu-vulikiv-robotiv
 

 • Like 1
 Share

4 Comments


Recommended Comments

26.08.2021 в 09:55, Александр К. сказав:

Странно написано 24 семьи а летков 14... 

Можливо ще з другої сторони льотки є...:hmm:

Link to comment
2 часа назад, Бджолопотам сказал:

Можливо ще з другої сторони льотки є...:hmm:

Может и снизу будут  .... :umora:

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...