Jump to content
 • entries
  1,061
 • comments
  2,363
 • views
  184,396

Робот-бджоляр збирає стільники


ромео

522 views

 Share

Робот-бджоляр навчився збирати стільники з вуликів

Робот-бджоляр навчився збирати стільники з вуликів  
10:14 31.12.2020

Бджільництво може бути важким завданням, так як пасічникам доводиться постійно нахилятися і піднімати стільникові панелі, просочені воском і медом, з кожного вулика - а їх на пасіці можуть бути сотні. Але тепер все те ж саме може зробити і робот!

 

Контролер Hive Controller, вироблений корейською компанією Daesung (також відомий як Smart Hive), просто поміщається на верхню частину вулика, як тільки користувач знімає його кришку. Ширину алюмінієвої рами пристрою можна відрегулювати, щоб вона підходила до вуликів різних розмірів. Електроживлення забезпечується або подовжувачем, підключеним до розетки, або акумулятором — за наявними даними, однієї зарядки вистачить приблизно на 50 вуликів.

Як тільки Hive Controller встановлений, користувач просто натискає кнопку, щоб запустити його. Потім він опускає набір гачків у вулик, піднімає кожну соту і послідовно підвішує її на вбудованих кронштейнах. В процесі вилучення сот, м'які щітки проходять по обидва боки від них, обтрушуючи бджіл без шкоди для комах - по крайней мере, за запевненнями виробника.

 

Контролер вулика продовжує рухатися вперед по рейках через верхню частину вулика, поки не будуть вийняті всі стільники. Потім він повідомляє бджоляра звуковим сигналом, щоб господар міг забрати здобич.

За словами Daesung, пристрій може переміщати і управляти одна людина, що приблизно вдвічі скорочує час, необхідний для вилучення всіх сот з одного вулика. Стверджується, що робот важить близько 11 кг, а акумуляторна батарея додає ще 2 кг ваги.

https://interesno.net.ua/info-2428-0.html?highlight=мать

 

 

 

 

 • Haha 1
 • Confused 2
 Share

4 Comments


Recommended Comments

Це ж навіщо так з бджіл знущатися? Хоча американцям, де в радіусі кілометра від пасіки немає живої душі, зайде.

 • Like 1
 • Haha 1
Link to comment

От якби придумали, щоб вулик в зимівник і назад сам бігав, чи на кочівлі в причеп застрибував, ото був би хіт!:ay:

 • Like 1
 • Haha 2
Link to comment

Мій знайомий бджоляр 90 років, що спочатку мене навчав, на старості скаржився на біль у руках та локтьових суглобах. У цьому році сам відкачував пасіку - дійсно так і Є ! Рук не відчував, аж рамки трохи не вислизали. Може дійсно - диво АППАРАТ ДОПОМОМАГАЄ ПАСІЧНИКУ ? ЕХ- є, ПОЮЗАТИ БИ ТОЙ ПРИСТРІЙ ?? :hmm::rolleyes:

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...