Jump to content
 • entries
  1,061
 • comments
  2,363
 • views
  184,396

Е. Кричфалушій: "Дорожче не буде"


ромео

371 views

 Share

Європейські імпортери забивають склади українським медом

Ексклюзиви Сьогодні, 07:00  1492 
 

Основними факторами, які цього року впливають на медовий сезон, стали спекулятивні настрої через побоювання дефіциту, а також обмеження і ризики, пов’язані з поширенням коронавірусної інфекції.

Таку думку в коментарі для AgroPortal.ua висловив член правління Асоціації переробників та експортерів меду Едуард Кричфалушій.

За його словами, попередні оцінки врожаю і в Європі, і в Україні були неоднозначними. Зокрема, в Україні через погодні умови практично не зібрали весняного меду. Південні регіони також мали засуху влітку і недозбір товарного меду. Але він компенсувався додатковим об’ємом з північних областей.

 

«З точки зору балансу меду в Україні немає на сьогодні дефіциту. Надлишковий попит, який зараз спостерігається з боку міжнародних покупців, так чи інакше зупиниться з початком новорічних свят, і вже не повернеться на попередній рівень. Імпортери сформують залишки, що покриють потреби споживання весняних, і можливо літніх місяців», — вважає експерт.

Тобто, говорить він, меду Україна спродукувала достатньо, щоб забезпечити наявний споживацький попит, але не спекулятивний трейдерський.

Багато компаній, які не мали досвіду торгівлі медом, закуповують товар, очікуючи перепродати дорожче. Але дорожче не буде, вважає експерт.

 

Причиною нетипово високої активності з боку європейських тредерів він називає ризики, пов’язані з поширенням коронавірусної інфекції.

«В середині минулого сезону наші покупці стикнулися з обмеженнями, розривом логістичних ланцюжків і пов’язаними з ними складнощами торгівлі з віддаленими країнами, як то Аргентина чи Мексика. Зараз ЄС налаштований якомога швидше заповнити свої склади та гарантувати собі залишки сировини і стабільну роботу», — пояснює Кричфалушій.

Ніхто не розуміє, як далі розвиватиметься ситуація з COVID19, чи будуть додаткові обмеження у пересуванні, і чи можна буде закуповувати сировину у звичних партнерів.

«Тим паче, що до Китаю через пандемію відношення ще більше погіршилося. Натомість купувати в Україні логістично зручно», — говорить фахівець.

Додає, що багато клієнтів річний план купують саме в Україні, і це триватиме ще до Нового року.

 

Водночас, відбулися зміни у рейтингу ТОП-імпортерів українського меду. Якщо раніше першу позицію тримала Німеччина, то зараз лідерство відійшло Польщі. Проте експерт пояснює, що з точки зору споживання українського меду на експортних ринках нічого не змінилося.«Польща — перепродавець, а українцям дуже зручно мати там посередників. З допомогою поляків вони отримують додаткові можливості на європейському ринку. Натомість Польща отримує змогу перепродати нашу сировину дорожче  — з додатковою переробкою або без», — підсумував член правління Асоціації переробників та експортерів меду

http://agroportal.ua/ua/news/eksklyuzivy/evropeiskie-importery-zabivayut-sklady-ukrainskim-medom/

 • Thanks 1
 • Haha 1
 • Confused 1
 Share

1 Comment


Recommended Comments

А що ж йому ще говорити? Що мед буде дорожчати? Так йому тоді взагалі не будуть здавати. А так кинув інформацію - хтось і не втерпить. 

 • Like 2
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...