Jump to content
 • entries
  1,061
 • comments
  2,363
 • views
  178,597

Бджолиний "COVID-19"


ромео

393 views

 Share

Бджоли почали масово хворіти на захворювання, схоже на COVID-19

2020-05-09 13:18. 

Крім того, що в світі значно зросла кількість людських жертв, вчені говорять про те, що масово почали гинути і бджоли.

 

Більш того, підвищену смертність комах експерти пов’язують з передачею в світі вірусу, який чимось схожий на коронавірус, атакуючий нині населення планети.

У науковому світі нове потрясіння — вчені доводять, що бджоли в даний час сильніше іншого схильні до захворювань. Більш того, їх атакує якийсь вірус, який чимось схожий на коронавірус, що охопив населення земної кулі. Британські дослідники, як інформує видання The Guardian, з’ясували, що популяції цього виду комах знищуються по всій планеті певної хворобою, яка часто не має симптомів. Саме тому і була проведена паралель між COVID-19 і захворюванням бджіл. Відзначається, що хворі дорослі особини здатні поширювати вірус, інфікуючи місця, де інші комахи добувають їжу.

Заявлено, що хвороба розвивається реактивними темпами, і вже досягла передачі, сумірною з лісовою пожежею. Дослідження показало, що бджолам зараз як ніколи корисно дистанціювання один від одного — цей фактор, власне, теж збігається з поширенням коронавірусу. Повідомляється, що вчені виявили купу мертвих бджіл поза вуликів. Комахи, згідно з аналізом, в муках помирають в межах тижня. Бджоли, як відомо, заражені новим штамом вірусу хронічного бджолиного паралічу (CBPV). Це захворювання здатне викосити цілі колонії бджіл.

Колись цей вірус був рідкістю. Але зараз він поширюється з величезними темпами. Дослідження засноване на медоносних бджіл, доставлених до Британії з 25 країн світу. Всього завезено 130 тисяч комах. Відзначимо, що бджоли бралися з пасік, яким керують професійні бджолярі, а не аматори.

Вірусна хвороба бджіл існувала давно — її описував ще Аристотель (самі симптоми). Але зараз дослідники намагаються з’ясувати, чи варто за даними стрімким поширенням хвороби комах глобальне зростання і новий штам. У США, наприклад, показник захворюваності у 2010 році становив 0,7 відсотка, в той час як через чотири роки він дорівнював вже 16-ти. Тобто, за цей час відбулося збільшення на 15,3 відсотка! В Італії за один рік показник захворюваності CBPV виріс в два рази (з 5 відсотків до 10-ти). У Китаї вірус стали частіше реєструвати з 9 відсотків до 38.

Зараз дослідники проводять аналіз генетики захворювання, намагаючись встановити, чи є в природі новий штам. Оскільки підозрюється, що «нульовим пацієнтом» є бджоломатка, а саме її найчастіше завозять з інших країн, то в основному акцент робиться на королеві вулика. Тобто, вченим потрібно з’ясувати — чи привозять хворобу разом з маткою, або ж вона заражається в межах свого нового проживання.

http://newformat.info/socium/bdzholi-pochali-masovo-hvoriti-na-zahvorjuvannya-shozhe-na-covid-19/

 • Like 4
 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...